Zlatá střední cesta jak dělat SEO

Zlatá střední cesta jak dělat SEO

Přemýšleli jste někdy o tom, jak správně dělat optimalizaci pro vyhledávače (SEO)? Pokud máte nějaký svůj vlastní internetový projekt, tak předpokládám, že ano. 

Při optimalizaci webu pro vyhledávače je důležité především vyhnout se oběma extrémům – přeoptimalizovanosti a laxnosti v optimalizaci – a najít si zlatou střední cestu, jak dělat SEO

Tři medvědi a ovesná kaše

Zdroj: http://storiesthatlift.com/index.php/read-childrens-stories/goldilocks-and-the-three-bears.html

Velmi zajímavou infografiku na toto téma připravila pro SEOBook.com agentura Lumin Interactive. Pro zpracování infografiky se inspirovali v pohádce Zlatovláska a tři medvědi (u nás Mášenka a tři medvědi), kde Zlatovláska ochutnává ovesnou kaši ze tří misek a první se jí zdá příliš horká, druhá příliš studená a až ta třetí je dobrá.

Infografika obsahuje několik témat týkajících se SEO a u každého tohoto tématu jsou uvedeny tři příklady, jak je možné optimalizaci pro vyhledávače provádět (agresivně, apaticky a zlatá střední cesta).

Dozvíte se například, že u přeoptimalizovaného webu narazíte na následující znaky:

 • časté opakování klíčových slov v rámci textů stránek,
 • používání stále stejného textu pro nakupované odkazy,
 • všechny nakupované odkazy směřují na homepage webu,
 • naprostá většina nakoupených odkazů pochází z nekvalitních webů – hlavní důraz je kladen na množství odkazů,
 • odkazy jsou nakupovány ve velkých množstvích během krátkého časového období – během těchto „nákupních horeček“ nevznikají téměř žádné další odkazy,
A jak by naopak měl vypadat vhodný přístup k SEO?
 • u nových webů nejprve cílit na středně konkurenční a longtailová klíčová slova a až posléze rozšiřovat množství cílených klíčových slov a pokoušet se uspět u konkurenčnějších klíčových slov,
 • neopakovat jedno klíčové slovo stále dokola, ale používat jiné tvary, synonyma či tematicky příbuzná slova,
 • pravidelně provádět webovou analytiku a analýzu konkurence a na základě těchto výsledků dále optimalizovat web,
 • při získávání odkazů dbát na diverzitu odkazů – v textech odkazů používat různá klíčová slova, nesměřovat všechny odkazy na jednu stránku a získávat odkazy průběžně, ne nárazově.

Zlatá střední cesta SEO

Zdroj: Goldilocks SEO [Infographic]SEOBook

Původně spatřeno: Infographic: Goldilocks SEO, Getting Search Engine Optimization „Just Right“Search Engine LandKomentáře

 1. Peter napsal

  To platí všade, ZLATA STREDNA CESTA. Inak grafika nevypovedá nič nové, len to čo sa omiela pri každom "SEO návode"

 2. Jaroslav Vidim napsal

  Když jsem viděl titulek článku, dost jsem se vyděsil. Ve výsledku je zde ale pouze shrnuto to, co naznačil Alexander Doktor. Nejlepší způsob jak dělat SEO, je nedělat SEO.

 3. napsal

  Pěkná přehled. Když se na něj podíváme, tak se podle mne přesně potvrzuje to, že nejlepší je dělat optimalizaci pro lidi – když se udělá dobře, tak pak stránky automaticky skórují i ve vyhledávačích.

  • napsal

   Z pohledu vyhledávače Google má určitě význam chovat se při optimalizaci webu co nejvíce přirozeně, tj. aby úpravy na webu nebyly čistě jen pro vyhledávače, ale dávaly smysl i uživatelům, a aby zpětné odkazy vznikaly přirozené, co se týče textů, množství či cílových stránek.

   Co se týče Seznamu, tak tam mám stále pocit, že kvantita odkazů je důležitější než kvalita odkazů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku