Vedení Googlu nepoužívá Google Plus [INFOGRAFIKA]

Vedení Googlu nepoužívá Google Plus [INFOGRAFIKA]

Víte, že zakladatel Facebooku, Mark Zuckerberg, používá Facebook velmi intenzivně celý den? Víte, že CEO Twitteru, Dick Costolo, publikuje své tweety pravidelně každý den? A víte, že vedení Google téměř vůbec nepoužívá Google Plus?

Mark Zuckerberg a Facebook

Ukázku toho, že Mark Zuckerberg tráví na Facebooku dostatek času, představuje následující Facebook screenshot. Ukazuje, jak Zuckerberg během několika minut dokázal zareagovat na status pro něj doposud neznámého člověka.

Mark Zuckerberg používá Facebook celý den

Zdroj: http://techcrunch.com/2011/10/02/ultimate-dogfood/

Dick Costolo a Twitter

Podobně jako Mark Zuckerberg pilně využívá Facebook, tak Dick Costolo, CEO Twitteru,  pravidelně tweetuje, retweetuje a komunikuje na Twitteru.

Dick Costolo pravidelně používá TwitterVedení Google a Google Plus

Oproti Facebooku a Twitteru se Google Plus musí cítit jako ubohý sirotek. Vedení Google se totiž na Google Plus téměř neprezentuje. Z 18 členů vedení má pouze 7 členů založený profil na Google Plus a z toho pouze dva pravidelně přispívají na Google PlusSundar Pichai (Senior Vice President of Chrome) a Vic Gundotra (Senior Vice President of Social). Pěkně grafické shrnutí tohoto stavu přinesl Michael Degusta na webu The Understatement.

Vedení Google nepoužívá Google PlusKomentáře

 1. losos napsal

  Můžu řict že použiva ale přesně stylem jak ho použivam já.Minimum veřejných přispěvků.Google+ je fakt zaměřeno uplně jinak než někteři si pořad myslí,přitom ani od vyvojářů jsem nikdy neslyšel že by tak myšleno bylo,mam v kruzich dva lidi z vyvoje a zrovna o tomto jsme hodili řeč.na jednu stranu se nediví že to tak lidi vidí na druhou stranu kroutí hlavou nad tim že plno lidi nepochopilo že veřejny přispěvek je to poslední co kohokoliv zajímá.

  • napsal

   Já jsem třebas nepřišel na chuť publikování pouze do určitých kruhů. Nechybělo mi to dříve na Facebooku a na Google Plus to tudíž nevyužívám. Vím, že spousta lidí právě omezenou publikaci nebo komunikaci v určitém kruhu považovalo za obrovskou výhodu Google Plus. Já když něco publikuji na sociálních sítích, tak chci, aby to mělo možnost vidět maximum lidí. Když si chci popovídat v uzavřené společnosti, tak využiji Facebook Skupiny například. Vzhledem k tomu, že mě kruhy příliš neoslovily, tak jsem i po prvotním zkoušení Google Plus odsunul na druhou až třetí kolej. Ale jak říkám, pro spoustu lidí mohou být kruhy požehnáním.

  • napsal

   Berte to jako infografiku z pohledu obyčejného uživatele sociálních sítí. Pro něj to vypadá, že vedení Googlu Google Plus téměř nevyužívá. Uživatele zajímá, jestli se od nich dozví něco zajímavého, nebo jestli s nimi případně může přímo komunikovat. To jestli využívají Google Plus interně nebo v rámci úzce vymezených kruhů, není pro uživatele zaprvé zajímavé a za druhé by se velmi komplikovaně zjišťovalo (jestli vůbec).

   • napsal

    Já jsem to bral tak, jak je to napsané v tomhle článku 😉 A navíc v kontextu témat a pohledu na ně tak, jak se probírají tady. Ono jak to vypadá je jedna věc a jak to opravdu je je druhá – a říct, že to tak je, protože to tak vypadá, je nesmysl (IMHO)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku