Twitter v češtině

Twitter v češtině

Sociální síť Twitter je konečně v češtině. Padla tak další z bariér, která mohla bránit výraznějšímu využívání této sociální sítě v našich končinách. Kromě češtiny je nyní Twitter dostupný také v baskičtině a řečtině.

Jak nastavit Twitter do češtiny

Nastavit si Twitter do češtiny je jednoduchá záležitost. Zobrazte si své uživatelské menu a klikněte na položku Settings.

Uživatelské menu na Twitteru

Na stránce s nastavením klikněte na rozbalovací menu Language a vyberte češtinu.

Nastavení češtiny na Twitteru

Změnu jazyka je potřeba uložit pomocí tlačítka na konci stránky s nastavením. Twitter vás požádá o zadání vašeho hesla.

Potvrzení hesla na Twitteru

Prostředí Twitteru v češtině

Po potvrzení hesla na vás již vykoukne Twitter v češtině.

Twitter v češtině

A takto vypadá detail konkrétního tweetu.

Detail tweetu v češtině

Jak jste ze screenshotů českého Twitteru mohli poznat, české názvosloví je následující:

 • Following = sledovaní
 • Followers = sledující
 • Reply = odpovědět
 • Retweet = retweet
 • Favorite = oblíbený

Závěrem

Myslíte si, že dostupnost Twitteru v češtině výrazně zvýší počet českých uživatelů? Nebo si myslíte, že důvodem menšího počtu uživatelů není jazyková bariéra, ale spíše nepochopení principu fungování Twitteru nebo jeho menší vizuálnost oproti Facebooku nebo snad omezení na 140 znaků? Podělte se s ostatními, co si myslíte o Twitteru v češtině a jeho budoucnosti v ČR.Komentáře

 1. Veronika napsal

  Hádám, že překlad do češtiny nijak výrazně využívání twitteru nezvýší. Zejména mezi mladšími generacemi, které možná anglicky neumí, ale nějakou tu registraci by zvládli. Spíš nechápou k čemu Twitter je.

  Ostatně k čemu používáte twitter vy?

  Já ho beru jako zpravodajství – postupem času jsem si vyprofilovala "sledované" z oblastí, které mě zajímají a ti tweetují o své práci a koníčcích. Krátké cíleně zaměřené zpravodajství (když chci víc, kliknu si na odkaz).

  • napsal

   Osobně si taky myslím, že jazyková bariéra u Twitteru není ten hlavní problém. Přece jen šlo o naučení maximálně deseti výrazů, které se tam často používají. Hlavní bariérou je podle mě celkový koncept Twitteru, který spousta lidí za A) nechápe/nechce chápat nebo za B) jim jednoduše nevyhovuje, protože není dostatečně vizuální, nedá se na něm jednoduše "lajkovat" nebo vést delší diskuze.

   Já využívám Twitter na dvě hlavní věci. Zaprvé mi slouží jako hlavní zdroj informací o mém oboru a zadruhé ho využívám pro publikování odkazů na zajímavé články pro své followery. Pokud bych chtěl o nějakém tématu debatovat, tak si ho najdu na Facebooku nebo Google+, které jsou otevřenější delším diskuzím.

Trackbacky

 1. […] Sociální síť Twitter je konečně v češtině. Padla tak další z bariér, která mohla bránit výraznějšímu využívání této sociální sítě v našich končinách.  […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku