Twitter jako konkurence pro Google a Facebook

Twitter jako konkurence pro Google a Facebook

V poslední době lze na internetu stále častěji nalézt články, které se zabývají vzrůstajícím významem sociální sítě Twitter. Ze služby, která slouží pro vyjadřování aktuálních činností a nálad pomocí statusů, se vyvinul poměrně silný nástroj, který čím dál tím více zasahuje do dalších oblastí internetu a stává se konkurentem gigantů typu Google a Facebook.

Twitter vs. Facebook

Jak může Twitter, založený na obyčejném publikování statusů, být konkurencí pro Facebook, který nabízí kromě uveřejňování statusů mimo jiné také sdílení fotek a videí či umožňuje využívat nejrůznější aplikace? Lze identifikovat dva základní důvody, proč tomu tak je.

Zaprvé, ne všichni lidé na Facebooku využívají všech jeho možností a slouží jim spíše právě pro sdělování svých aktuálních nálad či činností. Díky tomu, jim prostředí Facebooku může připadat zbytečně komplikované a radši využijí jednoduchosti, kterou jim přináší Twitter.

Druhým důvodem může být dostupnost aplikací a zařízení, které umožňují využívat Twitter. Vzhledem k tomu, že Twitter slouží k vyjadřování aktuálních skutečností a ne každý tráví celé dny na počítači připojený na internetu, je široká škála publikačních možností jasnou výhodou Twitteru. Twitterovat tak lze velice snadno např. z vlaku pomocí mobilního telefonu a celý svět téměř okamžitě ví, co právě děláte.

Twitter vs. Google

O souboji Twitteru a Facebooku na poli sociálních sítí již bylo popsáno mnoho a mnoho stran. Aktuálním tématem je souboj Twitter vs. Google na poli vyhledávání informací. Ačkoliv Google má, a lze předpokládat, že i dlouho ještě bude mít,  převahu na trhu vyhledávačů, Twitter nabízí něco, co hraje při získávání informací velkou roli. Tím něčím je aktuálnost a bezprostřednost informací.

Pomocí Twitteru lze získat téměř v reálném čase informace o různých událostech ve světě, přímo z první ruky od účastníků události. Dříve než stačí mediální agentury shrnout a publikovat informace o nějaké důležité události, na Twitteru lze již nalézt několik příspěvků, které se daným tématem zabývají. Výhodou Twitteru je geografická roztříštěnost jeho uživatelů, kteří mohou nabídnout aktuální informace, na druhou stranu, Twitter nenabízí rozsáhlejší a podrobnější rozbory, na které je nutné si počkat v podání mediálních agentur.


Jak vidíte vývoj konkurenčního boje mezi Twitterem a Facebookem? Jste uživateli těchto sociálních sítí? Využíváte vyhledávání na Twitteru? Sdělte své názory pomocí komentářů.

Chci vědět vícNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku