Jak používat nové skupiny na Facebooku

Jak používat nové skupiny na Facebooku

Facebook včera na tiskové konferenci oznámil několik novinek. Mezi nejvýznamnější patří vznik nových Facebook Groups (Skupin). Tento článek by měl sloužit jako návod, jak pracovat s Facebook Skupinami:

Založení Facebook skupiny

Skupinu lze založit pomocí odkazu Vytvořit skupinu v levém sloupci.

 

Poté se Vám objeví okno, kde provedete základní nastavení skupiny. Vyberete si ikonu a název skupiny.

Facebook skupiny - ikona
Zadáte jména členů. Facebook Vám samozřejmě napovídá, jakmile začnete psát.

Facebook skupiny - členové

A nakonec následuje důležité rozhodnutí o ochraně osobních údajů. Můžete si vybrat ze tří možností:

 • otevřená (seznam členů a obsah jsou veřejné),
 • uzavřená (seznam členů je veřejný, obsah soukromý),
 • tajná (seznam členů a obsah jsou soukromé).

Facebook skupiny - soukromí

Po kliknutí na tlačítko Vytvořit se naprosto očekávaně založí nová Facebook Group a objeví se také v levém menu.

Prostředí Facebook Groups

Po založení skupiny se otevře základní rozhraní. To se skládá ze čtyř částí:

 • výběr možností vložení obsahu,
 • prostor, kde se zobrazuje veškeré dění ve skupině,
 • tlačítka pro nastavení skupiny,
 • členové skupiny.

Facebook skupiny - prostředí
Lze vkládat textové příspěvky, odkazy, obrázky, videa, události a poznámky.

Nastavení skupiny

Jste-li administrátor skupiny máte možnost měnit její nastavení po kliknutí na tlačítko Upravit skupinu. Otevře se Vám následující stránka.

Facebook skupiny - nastavení Zde máte možnost:

 • změnit ikonu a název skupiny,
 • změnit nastavení soukromí,
 • vytvořit emailovou adresu skupiny (funguje jako mailing list),
 • přidat popisek skupiny,

Lze také upravit profilovou fotku skupiny a spravovat členy skupiny.

Nastavení upozornění

Každý člen skupiny si také může nastavit rozsah upozornění, která mu budou oznamovat dění ve skupině. Po kliknutí na tlačítko Upravit upozornění se Vám zobrazí následující dialogové okno.

Facebook skupiny - notifikace

Skupinový chat

Facebook Groups nabízejí také možnost skupinového chatu, tj. možnost psát si s více členy skupiny zároveň. Skupinový chat se zobrazí v dolní liště hned vedle standardního Facebook chatu.

Facebook skupiny - chat
Shrnutí

Co říkáte na nové Facebook skupiny? Líbí se Vám jejich funkcionalita? Mně každopádně ano. Tak neváhejte a vyzkoušejte si, jak se s Facebook Groups pracuje!Komentáře

 1. Dany Miky napsal

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda jde nastavit v uzavřené skupině s více jak 10tis členy upozornění na příspěvky. Myslím tím že když jako správce přidám do skupiny nový příspěvek, jak nastavím aby se každýmu členovi zaslalo upozornění o novém příspěvku. Většina členů už totiž o skupině ani neví i když se ve skupině přidávají příspěvky, jelikož jim prostě nechodí upozornění na nové příspěvky a i když jsou ve skupině přidáni jako členi, je pro ně skupina mrtvá, protože už o ní nevědí. Poradíte jak dát členům ve skupině vědět že je skupina ještě aktivní? Děkuji.

 2. Správce napsal

  Zdravím. Máme menší problém. Jsme dva správci a máme skupinu s 23 tisíci členů. Před nějakou dobou, cca 5 týdny, nám zmizela funkce automatické schvalování příspěvků. U ostatních skupin to ovšem jde. Facebook podpora slíbila, že to vyřeší, ale neděje se nic. Nevíte, čím by to mohlo být? Děkuji

 3. Karla napsal

  Jak lze propagovat nově založenou skupinu? Klidně i placená forma.
  Vkládání odkazů na jiné stránky nechci.
  Děkuji

  • napsal

   Důležité je, jestli opravdu myslíte Facebook skupinu nebo se jedná o Facebook stránku. Facebook skupinu nijak placeně propagovat nemůžete. Facebook skupiny jsou primárně určeny pro konverzaci lidí a ne pro byznys.

   Pokud však máte na mysli Facebook stránku, tak tu je možné propagovat množstvím způsobů – například pomocí Facebook reklam.
   Zdeněk Hejl nedávno publikoval Jak vytvořit lightbox v Axure RP 7

 4. Petra napsal

  dobrý den, chtěla jsem se zeptat, pokud jsem si založila profil na FB, je to tak, že nikdo nemůže „like“ mé fotky a videa? Musím pro to, aby ostatní mohli vložit příspěvěk a like, založit novou stránku nebo skupinu? Like mohou dát ostatní jen v případě, že si nejprv sdílí fotku či video na své stránky….děkuji moc za odpopvěď

 5. napsal

  Dobrý den,

  měl bych dotaz ke skupinám, kde vkládám příspěvky. Vzhledem k nové politice facebooku, kdy začal filtrovat to, co se zobrazí koncovým uživatelům, se chci zeptat na to, zda je lepší vkládat nové články na fb pomocí odkazu klasicky, nebo nejdříve nahrát fotku a odkaz pod ní?

  Slyšel jsem, že fotky mají vyšší dotaz a tudíž i větší šanci, že více lidí si otevře náš článek.

  Děkuji a přeji pěkný den!
  Vojtěch nedávno publikoval Výkon roku! Čech „jobekr“ vyhrál €125.615 v SCOOP Main Event!

  • napsal

   Dříve se zobrazovaly pouze malé náhledové fotky při sdílení odkazů na články, a proto mělo zásadní význam využívání fotek s popiskem a odkazem. Díky tomu se dala zajistit výraznost a vizuální přitažlivost statusu.

   Nyní to již není tak zásadní, protože se zobrazují velké obrázkové náhledy u sdílených článků. Pokud jste správce nějaké FB stránky, na které publikujete, tak můžete vyzkoušet publikovat jak statusy s obrázkem, tak bez něj, a následně v analytických přehledech stránky zkoumat, co fungovalo lépe.
   Zdeněk Hejl nedávno publikoval Visual.ly – Popup okno pro stažení ebooku

 6. napsal

  Dobrý den, jak mohu tentýž příspěvek znovu sdílet v té samé skupině spolu s již získanými like a komentáři?
  děkuji za odpověd.pavla

  • napsal

   Zkuste u daného příspěvku kliknout na odkaz Sdílet a v rozbalovacím menu následně zvolte možnost „Ve skupině“. Poté napište název skupiny. Uvidíte v jakém formátu se to nasdílí – každopádně bude dostupný odkaz na ten původní příspěvek.

 7. Dana napsal

  Dobrý den,jsem správcem skupiny a ráda bych viděla kolik členů si přečetlo můj příspěvek.Prosím můžete mi poradit jak nastavit toto zobrazení.Děkuji Dana.

  • napsal

   Toto nijak speciálně nastavit nejde. Já to například vidím v uzavřené skupině s pár desítkami členů, kde jsem správce. Podle dostupných zdrojů záleží na počtu členů ve skupině. Pokud máte méně než 250 členů, tak informace o tom, kdo si přečetl konkrétní příspěvek, jsou dostupné. Pokud překročíte 250 členů, tak již tyto informace nejsou dostupné a nedají se nijak povolit.

 8. Petra napsal

  Dobrý den, jsem správce skupiny. Bohužel se některým našim členům nezobrazují alba a nelze v albech listovat – neukazují se fota. Jsou skupiny nějak omezeny např. počtem osob či např. počtem alb a fotek. Děkuji za odpověď Petra

  • napsal

   Facebook skupiny nemají žádné takovéto omezení. Poslední dobou se ale objevují stále častěji problémy s fotkami a alby ve skupinách. Stává se to jak malým, tak velkým skupinám, s malým počtem fotek i s desítkami fotoalb. Zatím není jasné, čím je to způsobené. Většinou se to spraví časem. Takže můžu doporučit pouze čekat.

 9. Veronika napsal

  V čem by mohl být problém, když člen je schválen správcem uzavřené skupiny ale nezobrazuje se mu žádný obsah na zdi skupiny?

   • Veronika napsal

    Možná poradí alespoň jak zkontaktorvat správce na FB. nenašla jsem možnost je přímo kontaktovat.
    Případy se začali množit.

    Děkuji

    • napsal

     Klikněte na ikonku ozubeného kola vpravo nahoře v modré Facebook liště. Otevře se vám menu a v něm klikněte na poslední položku Nahlásit problém. Poté znovu vyberte položku Nahlásit problém. V následujícím okně poté vyberte z rozbalovacího menu možnost Skupiny. Snažte se poté maximálně podrobně popsat váš problém a ideálně jej doplnit i vhodným screenshotem obrazovky, kde je vidět daný problém.

 10. napsal

  Dobrý den.
  Jsem hlavním správcem skupiny a mám otázku.
  Nevíte jak nastavit skupinu tak aby schvalovala sama? např.: když se někdo chce k nám přidat dá like a já musím schválit přidání, nejde toto zrušit abych nemusel to schvalovat a aby se to schvalovalo samo?

  Předem děkuji za odpověď.

  • napsal

   Nové členy vždy musí někdo schvalovat. V nastavení skupiny můžete pouze změnit, jestli nové členy může schvalovat pouze administrátor nebo kdokoliv ze členů skupiny.

 11. Anna napsal

  Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně zrušení skupiny na facebooku. Postupně jsem odebrala všechny členy, ale zbyli mi tam 3, kteří prostě odebrat nejdou – kdykoli kliknu na „odebrat ze skupiny“ a následně na „potvrdit“ nestane se vůbec nic. Mám podezření, že jde o falešné účty – na jména těch těch 3 osob nelze kliknout, jejich jména jsou napsaná černě (u všech ostatních je to modře) a pokud tyto osoby zkouším vyhledávat ve vyhledávání na facebooku, nemohu je najít. Poradíte mi, jak tyto osoby odstranit? Mám velký zájem na tom skupinu zrušit, pokud mi tam ale zbývají 3 „neodstranitelní“, určitě se mi to nepovede…
  Moc děkuji!

  Anna

 12. Pavel napsal

  Dobrý den, jsem správce skupiny. Právě mi psala členka skupiny, že veškeré komentáře které napíše ve skupině se zobrazují jejím přátelům. Jedná se o prodej a koupi, proto by chtěla tomuto zamezit. Má nějakou možnost si zablokovat zobrazování komentů ve skupině u svých přátel ? Je to tím, že jsme otevřená skupina ?

 13. napsal

  Dobrý den, chtěl abych jsme se zeptat jak je to s fotkama v chatu. Poslala jsem imtimní fotku přítelovi a on ji vymazal z chatu a já též. Je možné, že ještě k ní má někdo přístup?

   • lolik5 napsal

    To jsem si taky myslela. Ale na nějakém diskuzním kroužky jsem se dočetla, že i když se fotky v chatu vamazají, tak mají odkaz a ten je stále platný. A prý co se jednou dostane na internet to nejde vrátit. Je to pravda?

    • napsal

     Pokud jste si s přítelem pouze posílali zprávy mezi sebou na Facebooku, tak se nemusíte bát, že by se k nim někdo dostal. Nikdo k těmto datům nemá přístup – je to vaše soukromá konverzace.

     Ohledně toho „co se jednou dostane na internet, to nejde vrátit“ – neplatí to samozřejmě doslovně. Například Facebook je uzavřená sociální síť, ze které se toho ven moc nedostane. Jiné je to například na různých diskuzních fórech a podobně. Tam jsou věci dohledatelné i několik let nazpět. To „co se jednou dostane na internet, to nejde vrátit“ se používá spíše jako varování, aby si lidé dávali pozor na to, co píší různě na internetu, protože by jim to mohlo ublížit někdy v budoucnu. Pokud vyloučíme Facebook a podobné uzavřené systémy, tak je totiž opravdu spousta věcí o lidech dohledatelných.

     • lolik5 napsal

      Je děkuju moc. Moc jste mě uklidnil, ale zjístila jsem, že ikdyž fotku oba v chatu vymažeme, stále existuje. Protože má odkaz. Jak je to možné?

 14. A. napsal

  Dobrý den,
  zajímá mě, jsem-li členem nějaké skupiny na FB, může vidět administrátor této skupiny, kterého nemám v přátelích, můj profil?
  Děkuji za odpověď 🙂

  • napsal

   Záleží na tom, co máte uvedené v nastavení soukromí svého Facebook účtu. Jestli jste v nějaké skupině nebo ne, nehraje roli. Váš profil si může zobrazit vždy, záleží však, co mu povolíte tam uvidět.

 15. Lenka napsal

  Dobrý den,

  jsem správkyně skupiny na FB a už několik týdnů se mořím s problémem. Nemohu jako správkyně odstranit alba, která vytvořil někdo jiný. I když vymažu všechny fotky, jednu po druhé až do poslední, album prostě nezmizí. Má skupina je potom nepřehledná (členky v ní nedodržují pravidla) a já se nemohu nikde dopátrat, jak na to. Když jsem chtěla seřadit alba alespoň tak, aby ta, která jsou správná, byla nahoře a ta špatná dole, po odhlášení a opětovném přihlášení byla zase rozhozená, jak se jim chtělo. Obracela jsem se kvůli mazání alb na Centrum nápovědy, četla různá fóra, ale nikde jsem nenašla řešení, které by mi opravdu pomohlo. Jste moje poslední naděje 🙂
  Tak tedy, moc Vás touto cestou prosím o radu, jak nadobro mazat alba, která jsem nevytvořila.
  S pozdravem a přáním prima dne
  Lenka

  • napsal

   Nejste v tom sama. Mně se nedaří odstranit ani alba, které jsem sám vytvořil – přitom cca před měsícem to bez problémů fungovalo viz http://www.portiscio.net/tutorial-nove-skupiny-na-facebooku#comment-10198. Pořadí alb se mi taky neuchovává a náhodně se míchají – a to jsem se ani nemusel odhlašovat – stačilo když jsem si jenom zobrazil jinou záložku ve skupině.

   Takže bohužel žádné řešení aktuální situace neexistuje. Co se týče Facebook skupin, tak tam se mění funkce a pravidla snad každým týdnem. Navíc to, co funguje jednomu, už nemusí fungovat jinému, protože Facebook průběžně testuje různé změny rozhraní u různých skupin uživatelů.

 16. Markéta napsal

  Dobrý den, mám na facebooku svojí skupinu, kde jsem i správce. Ale mám problém, jak přejmenovat celé fotoalbum, které už je nahraný, anebo smazat celé fotoalbum, který je taky nahraný.

  • napsal

   Jsem na tom Markéto podobně. Nemůžu nijak jednoduše přejmenovat nebo smazat fotoalbum ve své Facebook skupině.

   Existují ale dvě finty, jak se to dá udělat. Smazat album lze tak, že postupně odstraníte všech fotek z alba – album se potom samo odstraní. Přejmenovat album (taky upravit popisek apod.) je možné tak, že kliknete na přidání nové fotky do alba a upravíte potřebné údaje týkající se alba (název, popisek apod.). Doufám, že vám tyto informace pomohou.

   Budu o tom psát článek příští týden, takže pokud to není jasné z mého krátkého popisu, tak si můžete počkat na verzi s delším popisem a s doprovodnými obrázky.

   Přeji pěkný den.

 17. Andrea Billová napsal

  Dobrý den.Chtěla bych poprosit o radu.Moje dcera má na Facebooku uzavřenou skupinu,na kterou jim trenérka posílá info kdy budou tréninky a fotky z vystoupení.Najednou nevíme proč se jí ve skupině žádné příspěvky nezobrazí ani ty staré prostě tam není nic.Když ale skupinu otevře je napsaná ve členech této skupiny.Říkala jsem to trenérce ta ale říká že jí se dcera zobrazuje normálně a jestli si to nemohla nějak bloknout.Na nic jsme nepřišli a tak jsem říkala aby jí z té skupiny odebrala a znovu přidala. Udělala jsem to tak správně? Ale stále se ve skupině nic nezobrazuje nevím ale jestli to trenérka už udělala.Můžete mi prosím poradit co s tím a čím by to mohlo být.Já si myslím že si jí blokla nebo odebrala ta trenérka která taky tuto skupinu zakládala. Prosím moc o brzkou odpověď jelikož jsme nyní bez informací a máme před soutěží. Děkuji moc Billová

 18. Michal napsal

  Dobry den chtel jsem se zeptat jak je to s FB skupinami na telefonu Ja mam Nokii E52 a po spusteni FB na telefonu mi telefon nabidl stazeni novejsi verze FB ale neukazuji se mi skupiny a reakce v nich (myslim upozorneni) Da se nekde sehnat lepsi verzi? DEkuji predem za odpoved…. Zatim Michal

  • napsal

   Bohužel nemám přehled o funkcích oficiální Facebook aplikace pro Symbian, ani o potenciálních alternativách pro Symbian. Takže vám nemůžu poradit s vaším problémem.

 19. Michal napsal

  Dobry den chtel jsem se zeptat na vyhledani skupiny pomoci FB vyhledavace Uz jsem cetl nejake diskuze ze to muze trvat dele ale pet mesicu mi prijde uz dlouha doba Dekuji za odpoved S pozdravem Michal

  • napsal

   S vyhledáváním skupin i stránek je na tom Facebook opravdu poměrně bídně. Často to trvá několik týdnů i měsíců, než se tam objeví. Někdy se neobjeví vůbec. V takovém případě je vhodnější propagovat skupinu jiným způsobem – odkazem ze svého osobního profilu, na svém webu/blogu apod. Jenom upozornění – pokud se jedná o tajnou Facebook skupinu, tak ta nejde pomocí vyhledávače najít.

 20. napsal

  Dobrý den, u nových skupin se zobrazuje u příspěvků, kdo ho zobrazil, jde toto nějak zakázat? Pokud mám otevřenou skupinu a příspěvek zobrazí někdo, kdo není členem, bude také na seznamu zobrazení? nebo se to týká jen členů skupiny?

  • napsal

   Tato funkce se nedá na Facebooku nijak zakázat v současnosti. Objevuje se u všech druhů Facebook skupin. A předpokládám, že u otevřených skupin se budou zobrazovat v přehledu i lidé, kteří nejsou členy skupiny (to ale nemám nijak potvrzené).

 21. napsal

  Dobrý den, založila jsem si na fb skupinu, ale mám problém v tom, že pokud ji dám do vyhledávače vůbec se neukáže. Tudýž ji ani nikdo nemůže najít. V nastavení ji mám jako skupinu uzavřenou. Vůbec si s tím už druhý týden nevím rady:-( Neumíte mi poradit? Předem díky

 22. Eliska napsal

  Dobry den,
  zalozila jsem skupinu. A nahrala par fotek. Pokazde kdyz nekdo okomentuje nebo olikuje fotku. Zobrazi se to na hlavni strance. Jde tyto oznameni nejak zablockovat. Dekuji predem za radu.

  • napsal

   Zdravím. Chcete zablokovat, aby se vám, na vaší zdi, nezobrazovala upozornění o aktivitách ve skupině? Pak si otevřete tu skupinu a vpravo nahoře pod fotkami členů (nebo pod hlavním obrázkem skupiny) je tlačítko nazvané Upozornění. Na to když kliknete, tak můžete zvolit, jestli se vám budou zobrazovat všechny aktivity ze skupiny, nebo jen aktivity přátel, nebo vůbec nic.

 23. Libor V napsal

  Dobry den, mohu poprosit o radu ? Zalozil jsem skupinu a nevim jak se zobrazuje stranka ostatnim navstevnikum kteri ve skupine jeste nejsou. Lze se nekde nejak podivat ?
  Zkousel jsem se prihlasit na firemni stranku a podivat se tak na svoji skupinu ale takhle jsem ve skupine nikde nenasel tlacitko „Prihlasit se“ … Dekuji za pomoc.

  • napsal

   Bavíme se tedy o Facebook skupině, ne o Facebook stránce, je to tak? Pokud ano, tak záleží na tom, jaké máte nastavení utajení skupiny – jestli se jedná o skupinu otevřenou, uzavřenou nebo tajnou. Každý typ skupiny se zobrazuje nečlenům trochu jinak.

   Otevřená FB skupina – nečlenové vidí jak samotnou skupinu, tak obsah skupiny (příspěvky), tak kdo je členem skupiny
   Uzavřená FB skupina – nečlenové vidí jak samotnou skupinu, tak kdo je členem skupiny; nevidí však obsah skupiny (příspěvky)
   Tajná FB skupina – nečlenové vůbec nevidí ani samotnou skupinu, ani členy skupiny, ani obsah skupiny (příspěvky)

   Pro získání členství ve skupině musíte buď zažádat o přidání, které musí schválit správce skupiny, nebo musíte být do skupiny přímo pozváni některým ze stávajících členů (u tajných Facebook skupin).

   Doufám, že vám tyto informace pomohly. Pokud budete ještě potřebovat něco upřesnit, tak mi dejte vědět.

 24. Marie napsal

  Dobrý den,
  poslala jsem hromadnou zprávu svým přátelům. Pokud ale na ní odpoví, odpoví tak nevědomě všem, kterým jsem zprávu poslala, Dá se udělat něco proto, aby jejich odpověď přišla jen mě, jako odesílateli zprávy? A ne všem ostatním.
  Děkuji za pomoc

  • napsal

   Hromadné zprávy nyní opravdu fungují tak, že když odešlete zprávu více lidem, tak se všichni stávají účastníky jedné velké konverzace. Pokud vím, tak toto chování nejde nijak ovlivnit.

 25. Martina napsal

  Dobrý večer, už jednou jste mi velmi pomohl, proto se na vás obracím opět 🙂
  Máme skupinu, máme alba plná fotek a když kliknu na fotografii, která je někde uprostřed a chci kliknout na další, tak mě to vždy hodí na úvodní fotku. Dělá to všem členům a při prohlížení alba je to dost nepříjemné. Děkuji za radu.

  • napsal

   Zdravím Martino,

   s tím vám bohužel nepomůžu. S ničím takovým jsem se nesetkal a ani na internetu jsem nenašel někoho, kdo by se s podobným problémem potýkal.

   Nejspíš bude problém někde na straně Facebooku – třeba nezvládá pracovat s tolika fotkami v jednom albu. Jak jsme řešili minule, Facebook má nějaká omezení na počet fotek v jednom albu (200 fotek), a je možné že po překročení této hodnoty se začne Facebook chovat nestabilně/nepředvídatelně.

   Vzhledem k tomu, že už je to několikátý problém, co máte s Facebook fotkami, stálo by za úvahu využití nějakého jiného systému pro práci s fotkami.

 26. Adam napsal

  dobrý den,
  založil jsem skupinu, která má momentálně 61 členů(během 5ti hodin) a přestal mi fungovat skupinový chat. Když jsme měli cca 30 členů vše bylo v pořádku a chat fungoval.
  děkuji za odpověď
  Adam

  • napsal

   Zdravím Adame,

   když jsem na podobnou otázku odpovídal na konci června, tak vím, že Facebook automaticky rušil skupinový chat, pokud má skupina více než 250 členů. Nenašel jsem nic o tom, že by se toto pravidlo změnilo.

   A nefunguje chat jenom vám nebo nefunguje všem členům skupiny?

   • Adam napsal

    Mám v okně se zprávami chatovací okno s 27 uživateli. Nejde mi však otevřít nové okno se všemi uživateli.

    • napsal

     Mně funguje následující. Když si zobrazím Facebook skupinu, tak napravo od políčka, kam se zadávají statusy, mám napsaný počet členů a vedle toho odkaz Message (v češtině bude asi Zpráva). Když na ten odkaz kliknu, tak se mi zobrazí seznam členů skupiny a tam můžu dole vlevo kliknout na Select All (Vybrat všechny). Když pak kliknu na Start chat, tak se mi zobrazí chat se všemi členy skupiny.

 27. napsal

  Zdravím, prosba o radu: mám fb skupinu a web se stejným jménem, nedaří se mi však najít nějaký štítek nebo plugin, který by obrázek s názvem skupiny a fotkama členů vložil na web. Díky za pomoc

  • napsal

   Takový plugin bohužel neexistuje. Facebook umožňuje jenom propagaci Facebook stránek. Tj. pokud byste chtěl mít nějaké propojení webu s Facebookem (např. jak tu mám já v pravém sloupci), tak si musíte založit Facebook stránku.

   Pokud máte Facebook skupinu, tak jediné, co můžete udělat, je vytvořit si na svém webu odkaz na danou skupinu, tj. http://www.facebook.com/groups/nazev_skupiny.

 28. Milan napsal

  Zdravim,chci se zeptat,proč je na chatu u mýho jména (když tam nejsem) symbol mobilu nebo co to je a popř. jak se toho zbavim,lidi si myslí že tam jsem a píšou mi. děkuji

  • napsal

   Ten symbol se tam zobrazuje proto, protože využíváte na mobilu nějakou aplikaci pro komunikaci na Facebooku. Zbavit té ikony se dá tak, že zakážete Facebook chat v té dané mobilní aplikaci.

 29. Lukáš napsal

  Dobrý den, mám skupinu s cca 1500 členy a nevidím zde možnost hromadného chatu = tedy možnost všem hromadně poslat zprávu. Je to tedy omezeno počtem členů? U menší skupiny vidím standardně např. Počet členů: 52 · Chat, ale u většího počtu toto: Počet členů: 1.521(1.520 nových).

  Lukáš

 30. Pospíš napsal

  Dobrý den, založila jsem novou skupinu a když vkládám alba s fotkami, zobrazí se mi pouze na zdi a to jen když pod album dám komentář. Je možé album nějak dám do fotek? Předem děkuji za odpověď

  • napsal

   Zdravím Lucie,

   vy byste chtěla, aby se fotky, které přidáváte do alba ve Facebook skupině, zobrazovaly také u vás ve fotkách na osobním profilu? Nijak automaticky to nejde. Pokud jste na fotkách vy sama, tak se můžete na jednotlivých fotkách označit a tyto fotky se poté budou zobrazovat v rámci fotek na vašem osobním profilu. Možnost uložit fotky zároveň do osobního profilu i do skupiny neexistuje.

 31. Barbor napsal

  Dobrý deň, prosím vás o radu/pomoc:

  zaregistrovala som sa na facebook a bola som administrátormi pridaná do pár skupín. Keď sa na facebook prihlásim, všetko je v poriadku skupiny fungujú, akonáhle však prejdem napríklad na profil alebo hocičo iné skupiny mi zmiznú a keď sa do nich chcem dostať som zobrazená stále medzi členmi avšak nevidím nástenku skupiny (teda napriek tomu že je moja fotka medzi členmi aj administrátormi akoby som v skupine nebola lebo sa nedostanem na jej obsah). Niektorí mi hovoria že to je tým že som tam len krátko ale pochybujem že by to bolo o tom, lebo kamarátka keď sa zaregistrovala na facebook, skupiny jej fungovali hneď.

  Dokonca mi vôbec neukazuje upozornenia ani žiadosti na priateľstvo až keď raz za čas na to náhodne natrafím tak ich tam mám hádam aj sto naraz. A ešte vôbec nevidím svoje príspevky na nástenke, je to možné?

  Veľmi ďakujem za odpoveď lebo už si naozaj neviem dať rady najradšej by som ten facebook znova zrušila 🙁

 32. Martina napsal

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Máme založenou skupinu (bazárek). vkládáme tam věci na prodej a v jednom albu mohu přejít na další stránku a při volbě opět další stránky mě to hodí na začátek alba. Přitom vím, že je tam fotek mnohem více. Nevíte čím by to mohlo být? děkuji

  • napsal

   Nejspíše jste narazila na limit počtu fotek v jednom albu. Facebook umožňuje mít v jednom albu maximálně 200 fotek. Máte-li v albu vysoký počet fotek, doporučuji založit nové album. To by mělo problém vyřešit.

   • Martina napsal

    Dobrý den, jedná se o alba ve skupině. A některé album má i 500 fotek. Když si otevřu první fotku v albu a listuji nazpět, tak fotky vidím. ale přejít na třetí stránku nemůžeme

    • napsal

     Doporučuji vyzkoušet jiný prohlížeč, jestli to v něm dělá taky. Dělá to u všech alb, nebo jenom u jednoho? Dělá to jen vám nebo i jiným uživatelům skupiny?

     • Martina napsal

      Dělá to u všech alb, kde jsou fotky na třetí stránce. Nefunguje to nikomu ze skupiny – cca 1000 lidí. Zkusila jsem i jiné prohlížeče a taky to nejde. Prostě to pustí asi jen dvě stránky (což je 400 fotek) a dále už to stránku nenačte. Jen holt listování po jedné fotce.

      • napsal

       Stejný problém řeší aktuálně ještě jedna žena v diskuzním fóru přímo na Facebooku (https://www.facebook.com/help/community/question/?id=2059674), ale nemá k tomu zatím žádnou odpověď. Vzhledem k tomu, že tam otázku přidala v pátek, tak se asi bude jednat o aktuální téma. Nejspíš to bude spojené se změnou designu Facebook skupin. Tj. nic konkrétního, co by vyřešilo váš problém, vám poradit nemůžu. Doporučuji nějaký týden počkat, jestli se situace nezlepší + sledovat, jestli někdo neodpoví v tom diskuzním fóru.

       • Martina napsal

        Děkuji za odpověď a měla bych ještě jeden dotaz. Potřebujeme změnit Ochranu osobních údajů – tak aby byla skupina Uzavřená, ale bohužel vůbec nám nenabízí žádnou změnu. Skupina má asi 1200 členů.

 33. Marek napsal

  Dobrý den chtěl jsem se zeptat jak je možné že když mám skupinu nastavenou jako veřejnou tak ji ostatní lidé nemůžou ve vyhledávači najít.

  • napsal

   Zdravím,

   a je ta skupina přístupná, když lidem pošlete odkaz na skupinu? Tj. je problém pouze ve vyhledatelnosti Facebook skupiny prostřednictvím interního FB vyhledávače nebo uživatelé nemůžou vůbec se skupinou jakkoliv komunikovat?

   • Marek napsal

    Ano skupina je přístupná lidem když získají pozvánku nebo se o ní dozví z odkazu. Takže je problém v FB vyhledávači.

     • napsal

      Taky ji ve Facebook vyhledávači bohužel nevidím:( S touto situací už jsem se setkal poměrně častokrát. Facebook nestíhá indexovat nové skupiny. Někdy ji vůbec nenabídne ve vyhledávači, jindy to trvá pár měsíců než se tam objeví. Jediná rada je čekat a rozesílat pozvánky ručně.

 34. Tereza napsal

  Dobrý den. Zajímalo by mě, jak funguje mail ve FB skupině. Je to "náhrada" za hromadné zprávy? Kdo může posílat zprávy na mail skupiny (pouze správce nebo všichni členové skupiny) a případně zda lze nastavení upravit (omezit některé členy – spamery). Je možné založený mail skupiny zase zrušit? Jsou vidět mailové adresy ostatních členů? Předem díky.

  • napsal

   Zdravím Terezo,

   společný email u Facebook skupiny slouží k tomu, aby bylo možné publikovat příspěvky nejen prostřednictvím webového rozhraní Facebooku, ale také prostřednictvím emailu. Když někdo odešle email na danou emailovou adresu, tak se obsah toho emailu zobrazí jako nový status na zdi Facebook skupiny.

   To, jestli poté dostanete email o novém statusu na zdi FB skupiny, je již záležitost toho, jak máte nastavené notifikace u dané skupiny.

   Jednou nastavenou emailovou adresu u FB skupiny nelze již změnit.

   Co se týká omezení publikování nových zpráv. Automaticky jsou blokovány veškeré zprávy, které přijdou z emailů, které nepatří žádnému členu skupiny, tj. nemůže skupinu spamovat někdo, kdo není členem skupiny. Jediné, co jde nastavit, je volba, že zprávy mohou na zdi publikovat pouze správci skupiny. To však platí jak pro webové rozhraní, tak pro emailové zprávy. Takže tímto byste znemožnila komukoliv (s výjimkou správců) přispívat do skupiny.

   Doufám, že vám tato odpověď pomůže.

   • Tereza napsal

    Děkuji mnohokrát. Už je to jasné 🙂 Ještě poprosím dodatek. Ve skupině se objevili lidé s falešnými účty (jeden člověk, více účtů). Jako správce dotyčné nevidím mezi členy, ale od kamaráda z jeho účtu jsou tam stále. Jak je možné, že správce skupiny nevidí skutečné členy (nesouhlasí pak ani počet členů) a jak takové lidi blokovat (smazat ze skupiny)? Ještě jednou děkuji. T.

     • Tereza napsal

      Díky za odpověď, ale bohužel to tak není. Skutečně paní v členech skupiny nevidím (jsem správce) a ostatní členové ji vidí. Pak není možné dotyčnou osobu smazat 🙁

      • napsal

       Ano, pokud ji nevidíte mezi členy, tak ji nemůžete smazat ze skupiny. Zkuste přidat uživatele, co ji vidí, jako správce, a ať ten ji zkusí odebrat ze skupiny.

 35. Alik napsal

  Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli při zakládání nové skupiny se dá nějak deativovat skupinový chat (z důvodu spamujícíh uživatelů skupiny kteří se nudí a pod.) předem děkuji za odpověd.

 36. Maros napsal

  Dobry den, rad bych chatovat s prateli ve skupine pomoci mobilni aplikace. Nesetkal jste se s takovou, ktera tuto funkci umoznuje. Nejlepe platforma symbian.

 37. Renek napsal

  Dobrý den. Po upgradeu staré skupiny na novou se mi jakožto správci skupiny nezobrazuje možnost chatu se skupinou. Je možné to nějak ošetřit? Nastavit zasílání zpráv z chatu skupiny jde, ale je to bezpředmětné, když na stránce skupiny tlačítko "chat se skupinou" není. V ostatních skupinách (tam nejsem správce) mi to funguje normálně. Předem díky za odpověď a samozřejmě cením to, co děláte :)))

  • napsal

   A ty ostatní Facebook skupiny, kde vám skupinový chat funguje, ty byly také upgradovány? Pokud ne, tak může být problém v tom, že upgradované skupiny momentálně funkci skupinového chatu neumožňují.

 38. Veronika Nohejlová napsal

  Dobrý den,

  v rámci firmy vytváříme projekt a chtěli bychom o jeho existenci a akcích s ním spojených informovat prostřednictvím facebooku (především o projektu – firma by byla zmíněna pouze v pozadí). Po přečtení všech příspěvků nejenom k tomuto článku si nejsem stále jistá zda by bylo vhodnější vytvořit skupinu či stránku. Skupina (stránka) by měla být pojmenována po projektu a v rámci této skupiny (stránky) bychom chtěli pouze okrajově zmínit návaznost na firmu, která projekt zaštiťuje (např. odkaz na www stránky či její produkty). Dále nevím, zda by nebyly problémy právě v propojení projektu a firmy (po právní stránce).

  Děkuji za Vaši odpověď

  • napsal

   Dobrý den,

   pokud hodláte cokoliv propagovat, tak je jednoznačně jediná správná volba Facebook Stránka. Pokud jste zástupkyní firmy, která projekt vyvíjí, tak není žádný problém v tom, vytvořit pro daný projekt Facebook stránku. Firmu, která stojí v pozadí, není nutné jakkoliv prezentovat, pokud si to nepřejete. Doufám, že vám má odpověď pomohla. Pokud byste měla zájem o nějakou detailnější (placenou) konzultaci, jsem vám k službám.

   Přeji pěkný den,

 39. Lubka napsal

  Zdravím,

  zajímalo by mě, kde se dá nastavit, aby na stránky skupiny mohly vkládat příspěvky pouze administrátoři (viz skupina Festival Monster). Já to hledal, ale marně.

  • napsal

   Zdravím,

   toto nastavit bohužel nejde. U Facebook Skupin komunikuje každý s každým. Pokud je však cílem skupiny publikovat nějaké informace od úzké skupiny lidí a čekat pak na komentáře a vyjádření publika, tak lze jednoznačně doporučit založení Facebook Stránky. Stránky slouží právě pro propagaci nějaké akce, značky, firmy. Předpokládám, že Facebook Stránky budou to, co potřebujete. Když budete mít jakýkoliv dotaz např. k těm stránkám, tak zase napište.

 40. Tereza napsal

  Dobrý den. Založila jsem před dvěma lety dvě skupiny. Obě byly cílené na stejnou skupinu lidí – pacinety. Jediný rozdíl byl jedna otevřená, jedna uzavřená. Jako správce ale v jedné (otevřené) nemůžu posílat hromadné zprávy, ale u té uzavřené tuto možnost stále mám. U otevřené skupiny se nezobrazuje ani počet lidí ve skupině, nastavení skupiny atd. Když se mi ale na skupinu podívala kamarádka, která je členem, vidí "pozvat lidi do skupiny, informace o skupině, kdo je správce…). Může to souviset s nastavením nějakého filtru? Posílání hromadných zpráv není u nových skupin možné – u starých funguje dál (nebo to už taky není)? Jsem bezradná, protože komunikace "s holkama" 🙂 je pro mě dost důležitá. Děkuji za odpověď. Tereza

  • napsal

   Zdravím,

   těžko říct, čím to je. Já spravuji jednu starou otevřenou skupinu a zprávy normálně odesílat můžu. Zobrazuje se mi i počet lidí ve skupině i nastavení skupiny. Úplně stejně to mám i u uzavřené skupiny. Takže bohužel netuším, čím by to mohlo být způsobeno:(

   Jste v té vaší otevřené skupině opravdu správce?

 41. Radim napsal

  Dobrý den, chtěl bych se jen zeptat zda je možné nějak získat historii zpráv na skupinovém chatu? Neboť v tom okně zpráv zůstává jen určitý počet zpráv a ostatní…. "mizí"…ale já bych potřeboval vědět co se tam řešilo v době kdy jsem byl offline. Děkuji

  • napsal

   Hledal jsem a s největší pravděpodobností to není možné. Pokud chcete uchovávat konverzace, je lepší diskutovat přímo v rámci skupiny pomocí příspěvků.

 42. Pavel napsal

  Dobrý den, mám dotaz, rád bych založil fan skupinu , bohužel ale jsem nový na facebooku a nemám tam žádné přátele tudíž mě to nechce vytvořit onu skupinu. Je tedy skupina výhradně určena přátelům nebo i pro lidi jiné ? Děkuji

  • napsal

   Zdravím, k jakému účelu ji plánujete využít? Pokud plánujete propagovat vlastní osobu, produkt či službu, tak zvolte určitě Facebook Stránku místo Skupiny. Zkuste se podívat na článek Facebook Stránky vs Facebook Skupiny a zjistit, která možnost by Vám vyhovovala více. Pokud budete mít další dotaz k tomu, tak určitě napište.

   • Pavel napsal

    Dobrý den, ne chtěl jsem dělat Fan stranky o zpěvačce Haně Ulrychové , když ale zadám skupiny tak to chce, abych si přidal do té skupiny nějaké přátele a skupinu to nevytvoří. Zkrátka mě mě to nepustí bez přátel dále. Děkuji

     • Pavel napsal

      Zdravím, to jsem udělal, ale i tak mě to zmátlo i když se jedna o Facebook Stránku, jelikož nemám přímé svolení těchto umělců. Je tedy možné založit pro tento učel pouze komunitní stránku ? Tam jsem došel k závěru že tím človek neriskuje …

      • napsal

       Ano, pokud zvolíte tu poslední volbu při vytváření Facebook stránky a vhodně ji pojmenujete, tak by to mělo být v pohodě. Tj. nepojmenovávat stránku Hana Ulrychová, ale spíše Máme rádi Hanu Ulrychovou nebo v podobném stylu.

 43. David napsal

  Dobrý den, zajímalo by mne, jestli je možné nějak zařídit, aby každý člen skupiny hned věděl o jakékoli změně na její zdi? Proč se nové příspěvky na zdi skupiny uživatelům hned nezobrazují v nejnovějších příspěvcích?

  Díky

  • napsal

   Zdravím,

   Facebook uplatňuje určitý algoritmus pro určování priority zobrazování příspěvků Facebook stránek na zdi uživatele. Jedním z faktorů je například počet komentářů a "lajků" u příspěvku. Pokud je navíc uživatel fanouškem většího množství stránek, může se velice jednoduše stát, že se mu příspěvek na zdi nezobrazí.

 44. Jiri napsal

  Dobrý den,

  děkuji Vám za odpověď. Ještě by mě zajímala jedna věc. Stránku jsem založil a samozřejmě bych chtěl, aby ji vidělo co nejvíce lidí. Jedná se o stránku elektronického obchodu. Objevil jsem možnost reklamy – samozřejmě placené reklamy. Jde se nějákým způsobem zviditelnit i jinak než za ten rozpočet co mi to tam nabízí?

  Nejde mi totiž do hlavy proč by někdo platil peníze za zviditelnění stránek jako je Krteček, Česká soda, apod.

  Děkuji

  • napsal

   Zdravím,

   reklamy, co vidíte na pravé straně téměř každé stránky na Facebooku, jsou pouze placené. Neexistuje podobná forma neplacené reklamy. Facebook Stránku můžete propagovat na svém webu, poslat zprávu svým přátelům na Facebooku, ať se stanou fanoušky a především získat fanoušky pomocí kvalitního obsahu na Facebook Stránce a vhodné komunikace s nimi.

  • napsal

   Pokud chcete založit novou Facebook Stránku, přejděte na následující stránku a klikněte na tlačítko Vytvořit stránku. Poté si jen vyberete, jestli se jedná o Komunitní stránku (stránka zabývající se nějakým tématem či problémem) nebo se jedná o Oficiální stránku (sloužící k propagaci značky, produktu, firmy, umělce apod.).

 45. Jiri napsal

  Jak udelat aby se skupina po kliknuti na odkaz, ktery na ni odkazuje zobrazila bez nutnosti prihlaseni na FB… Chci aby zed byla viditelna i lidem, kteri ucet na FB zatim nemaji..

  Dekuji za odpoved

  PS. otevrenou skupinu jsem nastavil a nic

  • napsal

   To bohužel nejde. Pro zobrazení nové Facebook Skupiny musí být uživatel přihlášen k Facebooku, jelikož se jedná komunikační nástroj pouze pro uživatele Facebooku. Možná by stálo za zvážení vytvoření Facebook Stránky. Ty jsou totiž přístupné i pro ty, co nejsou uživateli Facebooku. Viz například Facebook Stránka tohoto magazínu. Pokud máte jakýkoliv další dotaz, klidně se ptejte.

 46. Jiri napsal

  Dobrý den, mám dotaz:

  založil jsem si skupinu, nastavil ji jako veřejnou.

  Chci aby když kliknu na odkaz, který odkazuje na tuto skupinu na FB, aby se mi tato skupina zobrazila, což by měla, nicméně se tak neděje a pro to abych uvidel jeji zed atd se musím nejprve prihlasit. Cím to je?

 47. Mario napsal

  Mne sa nelubi ten chat na skupine le ked tam niekto napise tak to kazdemu vadi tak by som to chel dat prec

  • napsal

   Zobrazování skupinového Facebook chatu je možné vypnout. Vstupte do skupiny a v pravém horním rohu klikněte na tlačítko Upravit nastavení. V dialogovém okně potom stačí odškrtnout Posílat zprávy z chatu skupiny a Facebook chat pro Facebook Skupiny se Vám nebude zobrazovat.

 48. Kuba napsal

  Zdravím, chci se zeptat jestli je nějaká možnost, jak upgradovat už vytvořenou skupinu na tuhle novou?

  Díky

 49. napsal

  Je to katastrofa – nové skupiny jsou naprosto k ničemu. Jde o to, že dřív díky skupině byla možnost, jak napsat a poslat zprávu "všem členům". U Stránek tato funkce není. Proto bylo marketingově výhodnější zakládat Skupiny a ne Stránky. Teď ze Skupiny udělaly "naprosté nic" a zbyly už jen Stránky, kde tato důležitá funkce není. Takže všechno je k ničemu.

  • napsal

   Zdravím,

   nemyslím si, že by všechno bylo k ničemu. Facebook se snaží striktně odlišit nástroje, který používat pro komunikaci mezi lidmi a který používat pro propagaci značky a komunikování s fanoušky. Předtím byl právě problém, že Skupiny a Stránky nebyly jednoznačně koncepčně oddělený a nikdo nevěděl, kterej typ si založit. Teď víte, že když chcete propagovat společnost nebo značku, tak si založíte Facebook Stránku. Pokud máte zájem o efektivnější komunikaci v rámci několika lidí, založíte si Facebook Skupinu.

   U Skupin opravdu nejde zasílat přímá zpráva všem členům. Můžete pouze publikovat na zeď a záleží na nastavení notifikací jednotlivých členů, jestli jim přijde upozornění na mejl. U Skupin, jak jsou nyní pojaty, by ani odeslání přímé zprávy nedávalo moc smysl.

   Jinak ze Stránek jde odesílat zpráva všem uživatelům. Je to sice dobře skryto, nezobrazuje se to přímo na hlavní stránce, ale jde to. Stačí vstoupit do nastavení stránky, přejít na záložku Marketing a tam kliknout na odkaz Poslat aktualizaci (celý postup i s obrázky).

   Doufám, že jsem Vám pomohl.

   Zdeněk

 50. napsal

  Tak to z ohlasů vypadá, že Facebook bude asi ty skupiny nasazovat postupně. Naprostá většina lidí v mém okolí Skupiny vidí, takže mě ani nenapadlo, že by to uvolňovali po částech. Ale asi se snaží rozložit novou zátěž na systém do delšího období, podobně jako to udělal Twitter se svým NewTwitterem.

 51. Martin Zettík napsal

  Ahoj všem mám problém jako pan cvrček ale tlačítko skupiny jsem našel jen ani jeden screen neodpovídá mému rozhraní takže jsem zmaten příjde mi to zobrazení po staru

 52. napsal

  Když si nejdeš v levým menu odkaz na Skupiny, ten tam určitě nějakej máš, a klikneš na něj, tak by se ti měl zobrazit přehled skupin. No a vpravo nahoře je pak tlačítko Vytvoř skupinu. Vzhledem k tomu, že se dají vytvářet už jen čistě "nové skupiny" tak by ses měl dostat na ten druhej screen, co je v příspěvku. Snad se ti to povede. Dej pak vědět.

 53. napsal

  Rádo se stalo. Když vezmu nové funkce a seřadil bych je podle toho, jak se mi líbí:

  příspěvky s nejnovějšími komentáři se posunují automaticky nahoru

  skupinový chat

  možnost tvorby sdílených poznámek

  notifikace obsahují na začátku název skupiny (možno jednoduše filtrovat v mailboxu)

  možnost posílání příspěvků emailem přímo na zeď

  Tyhle věci dělají z Facebooku nástroj, který lze použít i k práci – např. dokážu si představit diskuzi nad nějakým tématem ve skupinovém chatu, k tomu vést záznam důležitých věcí ve sdílené poznámce, umisťovat relevantní odkazy či obrázky apod.

 54. Martin Šauer napsal

  Díky za dobrý tutorial. Zajímalo by mě, co se vám na nových skupinách líbí nejvíce. Pro mě je jediná zajímavá novinka skupinový chat. Jinak na vše ostatní s kamarády momentálně používáme klasickou facebook page.

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku

Vyhledávali jste

 • facebook chat skupiny
 • chat na facebooku
 • facebook skupiny návod
 • skupiny na facebooku
 • facebook nastavení skupin