Jak Google bojuje se spamem [INFOGRAFIKA]

Jak Google bojuje proti webovému spamu [INFOGRAFIKA]

Před pár dny jsem vám představil infografiku od Mashable, která se zabývala porovnáním pěti známých sociálních sítí. Dneska jsem narazil na další zajímavý kousek, tentokráte z dílny webu SEO.com. Infografika s názvem Google Wages War on Spam se zaměřuje na to, jak Google v posledních letech bojuje proti spamu.

Google bojuje proti nekvalitnímu obsahu aneb Panda nemá ráda farmy

EzineArticles logo

Google Panda update (někdy též Farmer update) je označení, které bylo přiřazeno nejnovější aktualizaci vyhledávacího algoritmu Googlu. Google aktualizaci oznámil 24. 2. 2011 a jejím cílem je zobrazovat ve výsledcích vyhledávání co nejvíce stránek s kvalitním unikátním obsahem a potlačovat stránky s podprůměrným obsahem, obsahové farmy a weby s nadmírou reklamy. Dle slov samotného Googlu tento update ovlivnil téměř 12 % všech hledání.

Proč vypadá web jako spam

Máte při procházení některých webových stránek pocit, že byly vytvořeny čistě jen proto, aby se umisťovaly na nejvyšších pozicích ve vyhledávačích, aniž by nabízely kvalitní obsah? Určitě ano. Existují však i webové stránky, které obsahují některé prvky takových spamových webů a přitom se skládají z relevantního obsahu. Co tedy činí weby takovými, že vypadají jako […]