Jak ve vyhledávači zobrazit články od konkrétního autora

Články od Zdeňka Hejla ve vyhledávači Google

Google před pár dny zapracoval do svého vyhledávače zajímavou funkci. Můžete nyní jednoduše filtrovat výsledky vyhledávání podle autora článku/stránky. Vše je založeno na Google Authorship, tj. na propojení autora článku/stránky s jeho profilem na Google+.

Nově Google přidává do výsledků vyhledávání odkaz, pomocí kterého si můžete zobrazit pouze takové články/stránky, které pochází od stejného autora.

Kde najít archiv stránek ve výsledcích vyhledávání na Google

Odkaz na poslední zaindexovanou verzi stránky ve vyhledávání Google

Nedávno jsem si procházel dotazy, pomoci kterých se návštěvníci dostávají na tento blog z vyhledávačů. Zjistil jsem, že spousta lidí hledá informace o tom, kde najít archiv stránek ve výsledcích vyhledávání na Google. Dříve byl archiv dostupný pomocí odkazu, který se zobrazoval za URL adresou stránky.

Jakmile však Google minulý rok v září inovoval zobrazování náhledů stránek ve výsledcích vyhledávání (Google Instant Previews), tak odkaz ze svého původního místa zmizel.

Google Plus profily ve výsledcích vyhledávání

Google Plus profily ve vyhledávání

Osobní i firemní Google Plus již naplno pronikly do výsledků vyhledávání na Google. Doposud byly k vidění pouze osobní profily, když jste vyhledávali jméno někoho, kdo má na Google Plus profil. Nyní se ve výsledcích vyhledávání zobrazují i firemní profily, resp. profily Google Plus stránek. Podívejme se dnes na to, jaké informace jsou u obou typů profilů zobrazovány.

Google opět mění vzhled vyhledávání

Náhledy stránek v Google vyhledávání i pro Google Sitelink odkazy

O tom, že Google neustále pracuje se vzhledem a funkčností svého vyhledávání a výsledků vyhledávání, se již přesvědčil snad každý pravidelný uživatel Google vyhledávání. V několika předchozích dnech Google nasadil hned dvě nové funkce do vyhledávání. Náhledy stránek ve vyhledávání i pro Google Sitelinks První změnou je přidání Google Instant Previews i pro Google Sitelinks, […]

12 sitelink odkazů ve výsledcích vyhledávání na Google

Google sitelink odkazy - Alza

Když jsem si dnes ráno sedl k počítači, načetl Google a dal se do své pravidelné denní dávky vyhledávání, zpozorněl jsem. Při vyhledávání některých dotazů vypadal výpis výsledků nějak jinak. Bylo to tím, že Google začal zobrazovat více tzv. sitelink odkazů a výrazněji je vizuálně odlišil od zbylých výsledků vyhledávání.

Google Instant Previews – náhledy stránek přímo ve výsledcích vyhledávání

Google Instant Previews PCA

Zhruba před měsícem jste si mohli přečíst o tom, že Google testuje novou funkcionalitu svého vyhledávače – náhledy stránek přímo v SERP. Právě dnes nastal den, kdy Google oznámil (též Mashable), že náhledy stránek ve vyhledávači – Google Instant Previews – pouští do veřejného provozu. Během několika následujících dnů by měla být tato funkcionalita dostupná […]

Google testuje náhledy stránek v SERP

Google SERP preview

Na webu The Next Web vyšel dnes článek, který upozorňuje na to, že Google začal veřejně testovat novou funkcionalitu. Jedná se o náhledy stránek ve výsledcích vyhledávání. Po najetí na znak lupy u odkazu ve výsledcích vyhledávání se napravo zobrazí náhled reálné stránky, na kterou odkaz směřuje. V rámci náhledu Vám Google také zvýrazní blok […]

Buďte ještě více instantní

Youtube instant

Google minulou středu (8. 9. 2010) ohlásil spuštění nové funkce pro vyhledávání – Google Instant. Díky Google Instant se výsledky vyhledávání zobrazují postupně tak, jak píšete hledaný výraz. Nemusíte tedy potvrzovat odeslání dotazu a navíc Vám Google nabízí nejrelevantnější očekávaný vyhledávaný dotaz. Během několika dní po spuštění služby Google Instant vzniklo několik dalších (neoficiálních) projektů, […]