Google Analytics: Vizualizace cesty vs. Tok k cíli

Google Analytics: Vizualizace konverzí

Dnes jsem na Facebooku narazil na odkaz na zajímavý článek týkající se srovnání dvou podobných Google Analytics reportů: Vizualizace cesty a Tok k cíli. Oba reporty se zaměřují na vizualizaci postupu návštěvníků webu k cíli.

Ačkoliv mají oba reporty podobný cíl, zpracovávají a prezentují některá data odlišně. Přehled všech rozdílů mezi Google Analytics reporty Vizualizace cesty a Tok k cíli si můžete přečíst v obsáhlém článku v nápovědě Google Analytics.

13 nejdůležitějších reportů v Google Analytics dle Avinashe Kaushika

Nejdůležitější reporty v Google Analytics dle Avinashe Kaushika

Avinash Kaushik je jedním z nejznámějších světových odborníků na webovou analytiku a Google Analytics. V češtině jste si mohli přečíst jeho knížku Webová analytika 2.0. Druhý jeho bestseller nazvaný Web Analytics: An Hour A Day v češtině nevyšel.

Ve svém článku Google Analytics Tips: 10 Data Analysis Strategies That Pay Off Big! představuje třináct reportů dostupných v Google Analytics, které jsou podle něj nejdůležitější – osm standardních reportů a pět uživatelských reportů.

Jak sdílet nastavení pokročilých segmentů, reportů a dashboardů v Google Analytics

Google Analytics - Přehled aktiv

Tým vývojářů analytického nástroje Google Analytics konečně vyslyšel časté prosby uživatelů. Pokud spravujete v Google Analytics více webů, určitě jste narazili na problém, jak jednoduše zkopírovat nastavení pokročilého segmentu z jednoho profilu do druhého, nebo jak zprovoznit stejný dashboard ve dvou analytických profilech, aniž byste museli vše naklikávat a zadávat dvakrát.

Nyní si už můžete zhluboka oddychnout. Od včerejška je totiž možné v rámci Google Analytics jednoduše sdílet pokročilé segmenty, vlastní vytvořené reporty a dashboardy. Implementace nastaveného dashboardu do pěti dalších profilů je nyní otázka pár minut. Pojďme se nyní podívat, jak celý proces sdílení probíhá.