MailChimp: Jaké emailové klienty používají vaši odběratelé

MailChimp: Používaní emailoví klienti

Pokud se zabýváte email marketingem, tak určitě víte, že uživatelé využívají pro čtení pošty různé aplikace a že v různých emailových klientech může tentýž email vypadat odlišně.

Je vhodné mít tedy přehled o tom, jaké aplikace pro čtení emailů používají právě lidé z vašeho emailového seznamu. Pokud využíváte pro rozesílku a vyhodnocování kampaní MailChimp, tak máte tyto informace dostupné přímo v administraci.

Jak sdílet obrázky na Twitteru pomocí HootSuite

Viditelný obrázek na Twitteru

HootSuite využívám již několik let především pro publikování statusů na sociálních sítích. Bohužel však až donedávna neuměl nahrávat obrázky přímo na pic.twitter.com a využíval svůj vlastní server ow.ly. Díky tomu se nezobrazovaly obrázky přímo ve výpisu příspěvků na Twitteru a příspěvky tak přicházely o možnou větší pozornost. Nyní to však již HootSuite umí. Pokud chcete vědět, jak si máte nastavit HootSuite, tak si prohlédněte mé video.

Získejte více návštěvníků z Pinterestu pomocí Article Rich Pins

Rozšířený příspěvek na Pinterestu

Pinterest včera na svém blogu oznámil, že rozšiřuje možnosti tzv. Rich Pins neboli metadat, která se zobrazují u jednotlivých příspěvků na Pinterestu. Doposud Pinterest podporoval rich pins pro produkty, recepty a filmy. Od včerejška lze využívat také rich pins pro články (Article Rich Pins).

V tomto článku vám ukáži, jak rich pins pro články vypadají a jak je můžete nastavit i pro svůj web.

Jak vložit příspěvek z Facebooku na vlastní web

Kontextové menu u příspěvku na Facebooku

Facebook včera oznámil, že umožňuje všem uživatelům vkládat na svůj web příspěvky z Facebooku. Doposud byla tato funkce dostupná pouze vybraným webům. Pojďme se společně podívat na to, jak můžete i vy vkládat příspěvky z Facebooku na svůj vlastní web. Jaké příspěvky je možné vkládat Logicky není možné vybrat si libovolný příspěvek na Facebooku a […]

Správa uživatelů v Google Analytics

Google Analytics: Změna oprávnění uživatele

Google nedávno kompletně změnil vzhled administrace Google Analytics. Podle mého názoru jde rozhodně o krok dopředu z hlediska použitelnosti.

V dnešním článku se podíváme blíže na to, jak přidávat a odebírat uživatele, kteří mohou pracovat s konkrétním Google Analytics účtem, službou či profilem, a jak nastavovat jejich oprávnění.

Jak zrušit Facebook účet v případě úmrtí uživatele

Co lze dělat v případě úmrtí uživatele Facebooku

Dostávám poslední dobou poměrně dost dotazů, které se týkají toho, jak zrušit Facebook účet člověku, který umřel.

V případě úmrtí uživatele Facebooku existují tři možnosti, co lze s účtem provést – nechat ho ve stávajícím stavu, požádat o jeho zrušení nebo požádat o zvěčnění Facebook účtu.

Přečtěte si tento článek a dozvíte se, co je nutné udělat pro zrušení nebo zvěčnění Facebook účtu zemřelého.

Jak změnit typ Facebook skupiny

Změna typu Facebook skupiny

Dostávám v emailech a v komentářích poměrně často otázky, které se týkají možnosti změnit typ existující Facebook skupiny. Možnosti změny nastavení typu Facebook skupiny (resp. nastavení soukromí Facebook skupiny) závisí na počtu uživatelů ve skupině.

Přečtěte si tento návod, který představuje, jaké existují možnosti změn ochrany osobních údajů ve skupinách na Facebooku.

Jak propagovat příspěvky na LinkedIn

LinkedIn Sponzorované příspěvky: Výběr příspěvku

Profesní sociální síť LinkedIn nedávno spustila nový reklamní formát, který mohou inzerenti využívat. Jedná se o tzv. Sponsored Updates, neboli o možnost propagovat konkrétní příspěvky. Tento reklamní formát je určen pro vlastníky firemních stránek (LinkedIn Company Pages), kteří mají založený reklamní účet na LinkedIn.

Pokud vás sponzorované příspěvky zaujaly, tak si přečtěte tento podrobný návod, jak propagovat příspěvky na sociální síti LinkedIn.

Jak odstranit Google+ stránku

Google+: Přehled spravovaných stránek

Před pár dny jsem se rozhodl sjednotit své tři dosavadní blogy Magazín Portiscio, Tvořime obsah a Elektronická kancelář do jednoho. Měl jsem k tomu několik důvodů, které uvedu v samostatném článku.

Jednou ze součástí celkové transformace bylo zrušení tematických stránek na Facebooku a Google+. V dnešním článku bych vám rád ukázal, jak lze snadno smazat Google+ stránku.

Nejdříve se přihlaste do Google Plus a zobrazte si přehled svých Google+ stránek. Na přehledu spravovaných stránek klikněte na odkaz Spravovat tuto stránku u té, kterou chcete odstranit.

Jak rychle a jednoduše upravit svůj Twitter profil

Twitter: Inline úprava profilu

Twitter umožňuje od včerejška velice rychle a jednoduše upravovat důležité informace u vlastního Twitter profilu.

Dříve bylo nutné otevřít si stránku s nastavením účtu a na záložce Profile, bylo možné změnit základní informace o účtu, které se zobrazují ostatním uživatelům Twitteru. To je samozřejmě možné i nyní, ale Twitter představil přímočařejší řešení.