Ublížil vám Google Penguin nebo Google Panda?

Panguin: Prostředí služby

Pocítili jste v předchozích necelých dvou letech nečekaný výraznější propad návštěvnosti z vyhledávače Google? Pak se váš web možná stal obětí útoků krvelačných Google zvířátek – Google Panda a Google Penguin, nebo jiných změn algoritmu vyhledávače Google.

Zjistit to můžete tak, že využijete jednoduchý nástroj nazvaný Panguin, který zobrazuje data o vývoji návštěvnosti z vyhledávače Google společně s informacemi o updatech Google algoritmů.

Google Panda: Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Google Panda infografika

Znáte toho všetečného černo-bílého medvídka, který pobíhá po webech a kontroluje, které stránky nabízí kvalitní obsah a které ne? Říká si Google Panda a je to algoritmus, který se snaží zajistit, aby se ve výsledcích vyhledávání na Google zobrazoval pouze kvalitní obsah.

Nikdy jste o algoritmu Google Panda neslyšeli? Nevíte, jak Google Panda funguje? Chtěli byste se dozvědět co dělat, když už si na vašem webu začala panda pochutnávat? Prohlédněte si skvěle zpracovanou infografiku Google Panda in plain English od SingleGrain.

Jak Google bojuje se spamem [INFOGRAFIKA]

Jak Google bojuje proti webovému spamu [INFOGRAFIKA]

Před pár dny jsem vám představil infografiku od Mashable, která se zabývala porovnáním pěti známých sociálních sítí. Dneska jsem narazil na další zajímavý kousek, tentokráte z dílny webu SEO.com. Infografika s názvem Google Wages War on Spam se zaměřuje na to, jak Google v posledních letech bojuje proti spamu.

Google bojuje proti nekvalitnímu obsahu aneb Panda nemá ráda farmy

EzineArticles logo

Google Panda update (někdy též Farmer update) je označení, které bylo přiřazeno nejnovější aktualizaci vyhledávacího algoritmu Googlu. Google aktualizaci oznámil 24. 2. 2011 a jejím cílem je zobrazovat ve výsledcích vyhledávání co nejvíce stránek s kvalitním unikátním obsahem a potlačovat stránky s podprůměrným obsahem, obsahové farmy a weby s nadmírou reklamy. Dle slov samotného Googlu tento update ovlivnil téměř 12 % všech hledání.