Ublížil vám Google Penguin nebo Google Panda?

Panguin: Prostředí služby

Pocítili jste v předchozích necelých dvou letech nečekaný výraznější propad návštěvnosti z vyhledávače Google? Pak se váš web možná stal obětí útoků krvelačných Google zvířátek – Google Panda a Google Penguin, nebo jiných změn algoritmu vyhledávače Google.

Zjistit to můžete tak, že využijete jednoduchý nástroj nazvaný Panguin, který zobrazuje data o vývoji návštěvnosti z vyhledávače Google společně s informacemi o updatech Google algoritmů.

Jak ve vyhledávači zobrazit články od konkrétního autora

Články od Zdeňka Hejla ve vyhledávači Google

Google před pár dny zapracoval do svého vyhledávače zajímavou funkci. Můžete nyní jednoduše filtrovat výsledky vyhledávání podle autora článku/stránky. Vše je založeno na Google Authorship, tj. na propojení autora článku/stránky s jeho profilem na Google+.

Nově Google přidává do výsledků vyhledávání odkaz, pomocí kterého si můžete zobrazit pouze takové články/stránky, které pochází od stejného autora.

Ovládněte první stránku ve výsledcích vyhledávání na Google

Sitelinky ve výsledcích vyhledávání na Google

Google opět lehce mění způsob zobrazování výsledků vyhledávání. Již neplatí, že první stránka vyhledávání obsahuje vždy deset klasických výsledků, které mohou být doplněny o zprávy, obrázky či videa. Google totiž nyní testuje zobrazování pouze sedmi výsledků vyhledávání.

Platí to však pouze pro některé vyhledávané dotazy. K tomu, aby se vám zobrazilo pouze sedm klasických výsledků vyhledávání je nutné, aby se na první pozici zobrazoval web, který má dostupné tzv. sitelinky.

Kde najít archiv stránek ve výsledcích vyhledávání na Google

Odkaz na poslední zaindexovanou verzi stránky ve vyhledávání Google

Nedávno jsem si procházel dotazy, pomoci kterých se návštěvníci dostávají na tento blog z vyhledávačů. Zjistil jsem, že spousta lidí hledá informace o tom, kde najít archiv stránek ve výsledcích vyhledávání na Google. Dříve byl archiv dostupný pomocí odkazu, který se zobrazoval za URL adresou stránky.

Jakmile však Google minulý rok v září inovoval zobrazování náhledů stránek ve výsledcích vyhledávání (Google Instant Previews), tak odkaz ze svého původního místa zmizel.

Google Panda: Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Google Panda infografika

Znáte toho všetečného černo-bílého medvídka, který pobíhá po webech a kontroluje, které stránky nabízí kvalitní obsah a které ne? Říká si Google Panda a je to algoritmus, který se snaží zajistit, aby se ve výsledcích vyhledávání na Google zobrazoval pouze kvalitní obsah.

Nikdy jste o algoritmu Google Panda neslyšeli? Nevíte, jak Google Panda funguje? Chtěli byste se dozvědět co dělat, když už si na vašem webu začala panda pochutnávat? Prohlédněte si skvěle zpracovanou infografiku Google Panda in plain English od SingleGrain.

Google Plus profily ve výsledcích vyhledávání

Google Plus profily ve vyhledávání

Osobní i firemní Google Plus již naplno pronikly do výsledků vyhledávání na Google. Doposud byly k vidění pouze osobní profily, když jste vyhledávali jméno někoho, kdo má na Google Plus profil. Nyní se ve výsledcích vyhledávání zobrazují i firemní profily, resp. profily Google Plus stránek. Podívejme se dnes na to, jaké informace jsou u obou typů profilů zobrazovány.

Google, Yahoo! a Bing – podíly na trhu a profily firem [INFOGRAFIKA]

Google, Yahoo! a Bing - grafické porovnání nejpoužívanějších vyhledávačů

Přináším vám další zajímavou infografiku týkající se internetu a internetového marketingu. Včera na webu Search Engine Journal publikoval Loren Baker infografiku, která nabízí jednoduché porovnání tří nejvýznamnějších vyhledávačů: Google, Yahoo! a Bing.

Google opět mění vzhled vyhledávání

Náhledy stránek v Google vyhledávání i pro Google Sitelink odkazy

O tom, že Google neustále pracuje se vzhledem a funkčností svého vyhledávání a výsledků vyhledávání, se již přesvědčil snad každý pravidelný uživatel Google vyhledávání. V několika předchozích dnech Google nasadil hned dvě nové funkce do vyhledávání. Náhledy stránek ve vyhledávání i pro Google Sitelinks První změnou je přidání Google Instant Previews i pro Google Sitelinks, […]