Jak vložit příspěvek z Facebooku na vlastní web

Kontextové menu u příspěvku na Facebooku

Facebook včera oznámil, že umožňuje všem uživatelům vkládat na svůj web příspěvky z Facebooku. Doposud byla tato funkce dostupná pouze vybraným webům. Pojďme se společně podívat na to, jak můžete i vy vkládat příspěvky z Facebooku na svůj vlastní web. Jaké příspěvky je možné vkládat Logicky není možné vybrat si libovolný příspěvek na Facebooku a […]

Dostupnější upozornění na Facebook stránkách

Facebook stránky: Přehled upozornění

Facebook stále agresivněji prezentuje možnosti placené propagace pro Facebook stránky. To se projevilo i v samotném vzhledu administrátorského rozhraní Facebook stránek.

Tyto změny byla však naprosto na úkor rozumné použitelnosti Facebook stránek. Naštěstí si to ale ve Facebooku uvědomili a provedli další změnu administračního rozhraní.

Nesdílejte cizí příspěvky na své Facebook stránce

Sdílení na Facebook stránce

Znáte to. Procházíte si na Facebooku svůj newsfeed a narazíte na něco zajímavého, co by se mohlo líbit vašim fanouškům. Jak jim to dáte vědět? Nejjednodušší a nejrychlejší variantou je kliknout na odkaz Sdílet.

Takovýto příspěvek se však dostane k výrazně méně fanouškům, než vaše klasické příspěvky na Facebook stránce. Testoval jsem toto chování u více příspěvků v různé dny i různé hodiny, abych měl jistotu.

Ptáte se, jak tedy máte sdílet se svými fanoušky zajímavou informaci, aniž byste zbytečně vyřadili část svých fanoušků a dalších uživatelů?

Facebook stránky v zajetí placené propagace

Facebook stránky: Nový vzhled administrátorského panelu

Facebook poslední dobou stále více a agresivněji tlačí správce Facebook stránek do placené propagace – ať již jednotlivých příspěvků, tak samotné stránky. Nedávno došlo k první výraznější změně administrátorského panelu Facebook stránek. Sekce, ve které se zobrazovala aktuální upozornění o interakcích fanoušků se stránkou (komentáře a lajky), byla z panelu odstraněna a nahrazena sekcí s přehledem posledních příspěvků.

Druhou změnou, která postihla administrátorský panel Facebook stránek, je skrytí přehledu uživatelů, kteří se nově stali fanoušky stránky. Tento přehled byl odsunut do pozadí a je dostupný pouze na proklik. Místo tohoto přehledu zaujala sekce Získejte více hodnocení To se mi líbí, která nabízí možnost placené propagace Facebook stránky za účelem získání více fanoušků.

Odpovědi na komentáře na Facebook stránkách

Facebook stránky: Zobrazení odpovědí na komentáře

Facebook včera uvolnil do běžného provozu novou funkcionalitu pro Facebook stránky. Jedná se o možnost přímo odpovídat na konkrétní komentáře. Doposud bylo možné pouze přidávat jednotlivé komentáře pod sebe, což při větším počtu komentářů mohlo způsobovat nejasnosti v tom, kdo na který komentář reaguje.

Nyní je možné si vybrat určitý komentář, kliknout u něj na odkaz Odpovědět a přidat svoji reakci právě k vybranému komentáři. Pokud už u daného komentáře jsou nějaké reakce, tak tu svoji můžete přímo zadat do připraveného textového políčka.

Správcovství Facebook stránek – kompletní průvodce

Přidání správce Facebook stránky

Facebook stránky jsou hlavním komunikačním nástrojem, který budete používat, pokud se rozhodnete komunikovat se svou cílovou skupinou prostřednictvím Facebooku. I když například nebudete komunikovat na Facebooku přímo a komunikaci bude zajišťovat najatý brigádník nebo internetová agentura, budou se vám určitě hodit následující informace o tom, jak přidávat a odebírat správce Facebook stránky a jaké je možné nastavit jednotlivým správcům role/oprávnění.

Jak naplánovat publikování příspěvku na Facebook stránce

Naplánování příspěvku na Facebook stránce

Při hledání optimálního času pro publikování svých statusů budete muset experimentovat a zkoušet různé typy sdělení v různý čas, což znamená např. publikování v 7 ráno, v 5 odpoledne, o víkendech apod.

Abyste nemuseli pokaždé při publikování nového příspěvku spouštět Facebook a psát nový status, nabízí vám Facebook možnost naplánovat odeslání nových statusů.

15 důvodů, proč se lidé stávají fanoušky firemních Facebook stránek

ExactTarget průzkum: Proč se lidé stávají fanoušky firemních Facebook stránek

Jestliže spravujete svou nebo klientovu Facebook stránku, určitě jste si už někdy položili otázku, proč se lidé stávají fanoušky Facebook stránek. Jakmile totiž znáte odpověď na tuto otázku, můžete si lépe připravit strategii, jak pracovat s Facebookem.

V článku najdete přehled patnácti nejčastějších důvodů, proč se uživatelé Facebooku chtějí stát fanoušky firemních Facebook stránek.

Jak vyladit firemní Facebook stránku k dokonalosti

Šablona pro Facebook timeline

Chcete, aby vaše firemní stránka na Facebooku byla dobře zapamatovatelná, dohledatelná a aby se odlišila od ostatních?

Přinášíme vám tři základní rady, jak vyladit vaši Facebook stránku k dokonalosti: nastavte si zajímavé úvodní foto stránky (cover photo), název stránky volte s rozvahou a využijte na maximum možností, které vám poskytuje timeline vaší Facebook stránky.

Jak přidat MailChimp formulář na Facebook stránku

MailChimp - Nastavení Facebook aplikace

Využíváte službu MailChimp pro rozesílání pravidelného newsletteru nebo pro informování čtenářů vašeho blogu o nově publikovaných článcích? Využíváte sociální sít Facebook pro komunikaci se svými fanoušky?

Pokud jste na obě otázky odpověděli kladně, tak vás bude určitě zajímat, jak je možné obě služby propojit.

Dnes se podíváme na to, jak přidat na Facebook stránku MailChimp formulář pro přihlášení fanoušků k odběru vašeho newsletteru či aktuálních článků.