Jak změnit typ Facebook skupiny

Změna typu Facebook skupiny

Dostávám v emailech a v komentářích poměrně často otázky, které se týkají možnosti změnit typ existující Facebook skupiny. Možnosti změny nastavení typu Facebook skupiny (resp. nastavení soukromí Facebook skupiny) závisí na počtu uživatelů ve skupině.

Přečtěte si tento návod, který představuje, jaké existují možnosti změn ochrany osobních údajů ve skupinách na Facebooku.

Otevřené, uzavřené a tajné skupiny na Facebooku. Jak zvolit tu správnou?

Změna soukromí Facebook skupiny

Facebook skupiny jsou jedním z nástrojů, který usnadňuje komunikaci na Facebooku. Pomocí skupin je možné velmi jednoduše vytvořit komunitu Facebook uživatelů, kteří mají podobné zájmy nebo spolu trávili či tráví svůj čas.

V závislosti na typu komunity je vhodné zvolit typ Facebook skupiny. Pokud se budete bavit ve skupině o internetovém marketingu, tak vám asi nebude vadit, když si veškerou konverzaci bude moci přečíst kdokoliv, tj. i nečlen skupiny. Naopak pokud si založíte Facebook skupinu pro interní komunikaci mezi spolupracovníky, tak byste asi byli neradi, aby kdokoliv vůbec věděl, že taková skupina existuje, natož aby si někdo mohl číst, co se v ní píše.

Jak změnit titulní obrázek Facebook skupiny

Možnosti nastavení úvodního obrázku Facebook skupiny

Facebook skupin, a různých možností jejich využití nebo řešení problémů s nimi, se týká stále více dotazů, které dostávám. Buď přímo zde v komentářích pod články, emailem nebo prostřednictvím dotazů spojených s Facebook skupinami, přes které návštěvníci přichází na tento web. Mezi jeden z častých dotazů patří „Jak můžu změnit fotku Facebook skupiny?“ nebo „Jak mám nastavit titulní obrázek Facebook skupiny?“.

Ačkoliv se jedná o velmi jednoduchou akci, chápu, že někteří správci skupin mohou mít s tímto potíže, protože na první pohled neexistuje žádné tlačítko nebo odkaz, pomocí kterého by bylo možné změnit titulní obrázek Facebook skupiny.

Jak zrušit skupinu na Facebooku

Jak odstranit skupinu na Facebooku

Jste správcem Facebook skupiny a chtěli byste ji zrušit? Ale nevíte jak?

Právě pro vás jsem připravil jednoduchý návod, jak zrušit skupinu na Facebooku.

Abyste mohli zrušit skupinu na Facebooku, musí být splněny dvě podmínky: musíte být posledním členem skupiny a musíte být zakladatelem skupiny nebo správcem skupiny, kterou její zakladatel dobrovolně opustil.

Facebook stránky vs Facebook skupiny

Upravit Facebook stránku

Poslední dobou poměrně často dostávám různé dotazy týkající se Facebooku a možností, které nabízí. Ať už se jedná o propagaci webů či značek, o týmovou spolupráci nebo o zakládání zájmových skupin. Připomeňme si, že Facebook v této oblasti poskytuje dva základní nástroje: Facebook Skupiny, Facebook Stránky. Z komentářů a z osobní zkušenosti vím, že pro […]

Nové Facebook skupiny v otázkách a odpovědích

Facebook skupiny opustit skupinu

Oznámení spuštění nových Facebook skupin před zhruba měsícem a půl bylo doprovázeno velkým zájmem ze strany novinářů i běžných uživatelů. Nové Facebook skupiny se sice setkaly s kladných ohlasem, ale vyrojila se spousta otázek jak Facebook skupiny vůbec fungují, jak je vhodně využívat či jaké jsou možnosti administrace Facebook skupin. Tento článek je shrnutím otázek […]

Jak používat nové skupiny na Facebooku

Facebook skupiny - nastavení

Facebook včera na tiskové konferenci oznámil několik novinek. Mezi nejvýznamnější patří vznik nových Facebook Groups (Skupin). Tento článek by měl sloužit jako návod, jak pracovat s Facebook Skupinami: založení nové Facebook skupiny představení rozhraní skupiny možnosti nastavení skupiny možnosti nastavení notifikací skupinový Facebook chat Založení Facebook skupiny Skupinu lze založit pomocí odkazu Vytvořit skupinu v […]