Magazín Portiscio v říjnu 2013

Magazín Portiscio: Monitoring kliknutí na hlavní menu

V říjnu se na první pohled nic zásadního okolo Magazínu Portiscio neudálo. Publikoval jsem vesměs pouze pravidelná týdenní shrnutí zajímavých článků (Pondělní čtení) a zajímavých infografik (Infografiky na neděli).

Provedl jsem však výraznější změny týkající se webové analytiky a monitoringu chování návštěvníků na blogu, se kterými bych vás rád seznámil.

Google Analytics: Vizualizace cesty vs. Tok k cíli

Google Analytics: Vizualizace konverzí

Dnes jsem na Facebooku narazil na odkaz na zajímavý článek týkající se srovnání dvou podobných Google Analytics reportů: Vizualizace cesty a Tok k cíli. Oba reporty se zaměřují na vizualizaci postupu návštěvníků webu k cíli.

Ačkoliv mají oba reporty podobný cíl, zpracovávají a prezentují některá data odlišně. Přehled všech rozdílů mezi Google Analytics reporty Vizualizace cesty a Tok k cíli si můžete přečíst v obsáhlém článku v nápovědě Google Analytics.

Šablony cílů v Google Analytics

Google Analytics: Šablony cílů

Google během krátké doby provedl další změnu v práci s cíli v Google Analytics. V předchozím článku Nové rozhraní pro správu cílů v Google Analytics jsem vám představil inovované uživatelské rozhraní pro správu cílů. Nyní Google rozhraní opět lehce upravil – zavedl tzv. šablony cílů.

Ač název zní zajímavě a slibuje nějakou novou, velmi užitečnou funkci, ve skutečnosti tomu tak není. V předchozím článku jsem popisoval nový dvoukrokový způsob vytváření nových cílů v Google Analytics. Nyní do tohoto procesu přibyl na začátek ještě jeden nový krok. V rámci tohoto kroku si můžete vybrat buď předdefinovanou šablonu cíle, nebo si zvolit vlastní nastavení cíle.

Nové rozhraní pro správu cílů v Google Analytics

Google Analytics: Podrobnosti cíle

Google začal v posledních dnech uvádět do ostrého provozu aktualizované rozhraní pro správu cílů v Google Analytics. Zatím je toto nové rozhraní dostupné pouze u některých účtů. Pojďme se v rychlosti podívat, co se změnilo.

Prvním místem v Google Analytics, kde narazíte na změnu, je přehled nastavených cílů. Například ihned vidíte, kolik kterých cílů bylo splněno během předchozích 7 dní, a můžete také přímo z tohoto přehledu zapínat a vypínat monitoring jednotlivých cílů. Změny se samozřejmě dotkly také samotného vytváření cílů v Google Analytics.

Google Analytics: Sledujte události a konverze v reálném čase

Google Analytics: Filtrování událostí v reálném čase

Google Analytics, známý nástroj pro webovou analytiku, od včerejška umožňuje sledovat vznik událostí a konverzí v reálném čase. Doposud bylo možné v reálném čase sledovat pouze zdroje návštěvnosti a zobrazené stránky na webu. Interakce návštěvníka s webem zaznamenané pomocí událostí nebo cílů byly v Google Analytics dostupné až s určitým časovým zpožděním.

Monitorovat vznik událostí a plnění cílů můžete nyní v reálném čase pomocí reportů dostupných v sekci Standardní přehledy/V reálném čase.