Správcovství Facebook stránek – kompletní průvodce

Správcovství Facebook stránek – kompletní průvodce

Facebook stránky jsou hlavním komunikačním nástrojem, který budete používat, pokud se rozhodnete komunikovat se svou cílovou skupinou prostřednictvím Facebooku. I když například nebudete komunikovat na Facebooku přímo a komunikaci bude zajišťovat najatý brigádník nebo internetová agentura, budou se vám určitě hodit následující informace o tom, jak přidávat a odebírat správce Facebook stránky a jaké je možné nastavit jednotlivým správcům role/oprávnění.

Jak přidat nového správce Facebook stránky

Důvodů pro přidání nového správce může být několik:

 • chcete umožnit správu Facebook stránky svému společníkovi ve firmě,
 • komunikaci na Facebooku svěříte některým svým zaměstnancům,
 • kompletní komunikaci na Facebooku vám bude zajišťovat externí agentura,
 • chcete zpřístupnit statistiky o využívání Facebook stránky externímu analytikovi.

Ať už je váš důvod jakýkoliv, přidání nového správce Facebook stránky, je velmi jednoduchý proces. Nejdříve se přihlaste na Facebook a zobrazte si svou Facebook stránku (musíte být samozřejmě správcem), u které chcete přidat nového správce. Poté klikněte na menu Upravit stránku a na položku Role správců.

Nastavení Facebook stránky

Otevře se vám stránka, na které jsou vypsáni současní správci Facebook stránky. Pod přehledem správců je volné políčko pro přidání nového správce. Tam je potřeba zadat jméno nebo emailovou adresu člověka, který se má stát dalším správcem Facebook stránky. Po přidání všech potřebných správců je potřeba nastavení uložit kliknutím na tlačítko Uložit.

Přidání správce Facebook stránky

Pomocí zadání jména můžete přiřadit správcovství pouze lidem, které máte v přátelích.

Pokud chcete učinit správce z někoho, koho nemáte v přátelích, musíte znát a zadat jeho emailovou adresu, kterou má přiřazenou k osobnímu Facebook účtu.

Nového správce můžete také jmenovat přímo ze seznamu fanoušků Facebook stránky, který je dostupný na hlavní stránce vaší Facebook stránky. Klikněte nejdříve na odkaz Zobrazit vše v sekci Komu se to nově líbí. V zobrazeném seznamu fanoušků můžete přímo jmenovat nové správce stránky.

Přidání správce ze seznamu fanoušků Facebook stránky

U přidávaných správců je vhodné nastavit také úroveň jejich oprávnění. Výchozí úrovní je Manažer, který má neomezené pravomoci při práci s Facebook stránkou. Více informací o úrovních správců stránek na Facebooku uvedu v následující kapitole.

Jak změnit oprávnění stávajících správců

Facebook letos na jaře zavedl velmi užitečnou funkci týkající se správců Facebook stránek. Umožnil definovat různé úrovně oprávnění správců. Dříve každý přidaný správce měl maximální možné oprávnění, tj. měl automaticky stejná oprávnění jako ten, kdo ho jmenoval správcem. To samozřejmě bylo velmi nevýhodné, protože když jste někomu chtěli zpřístupnit statistiky používání stránky, tak jste mu automaticky propůjčili i možnost publikovat statusy atd.

Změna oprávnění stávajících správců se provádí na stejné stránce, na které přidáváte nové správce.

Existují tyto úrovně oprávnění:

 • Manažer,
 • Tvůrce obsahu,
 • Moderátor,
 • Inzerent,
 • Analytik přehledů.
V následující tabulce jsou uvedené činnosti, které mohou jednotlivé úrovně správců vykonávat. Tabulka pochází z nápovědy k Facebook stránkám.
  Manažer Tvůrce obsahu Moderátor Inzerent Analytik přehledů
Nastavování správcovských úrovní x        
Úprava Facebook stránky a přidávání aplikací x x      
Vytváření příspěvků jménem stránky x x      
Reakce na komentáře a jejich odstraňování x x x    
Odesílání zpráv jménem stránky x x x    
Vytváření reklam x x x x  
Zobrazení přehledů (Facebook Insights) x x x x x

Jak odebrat správce Facebook stránky

Odebrání některého stávajícího správce Facebook stránky je velmi jednoduché. Na stránce s přehledem správců stačí kliknout na ikonu křížku u konkrétního správce, kterého chcete odstranit.

Odstranění správce Facebook stránky

Jak je možné přijít o správcovství Facebook stránky

Existuje několik důvodů, proč můžete přijít o správcovství Facebook stránky:

 • jiný správce vás odebral jako správce stránky nebo vám nastavil nižší úroveň oprávnění,
 • název vaší Facebook astránky je příliš obecný,
 • nejste oprávněným zástupcem firmy/organizace/webu, které Facebook stránka reprezentuje,
 • stánka porušuje vlastnická práva někoho jiného,
 • váš osobní Facebook účet byl napaden hackerem, který vás odstranil ze seznamu správců.

Co je dobré vědět o správcovství

Facebook stránka může mít neomezené množství správců.

Při přidávání a odebírání správců je nutné z bezpečnostních důvodů zadávat své přihlašovací heslo k osobnímu Facebook účtu.

Přátele můžete jako správce Facebook stránky nastavit jednoduše prostřednictvím zadání jejich jména. Ostatní můžete učinit správci pouze zadáním emailové adresy, která je navázaná na jejich osobní Facebook účet.

Úrovně oprávnění jednotlivých správců může nastavovat pouze správce na nejvyšší úrovni – Manažer.

Veškeré změny je potřeba ukládat kliknutím na tlačítko Uložit.



Komentáře

 1. Jana Bursova napsal

  Dobrý den,
  poradíte mi, jak převzít správu FB profilu hotelu, jehož provoz jsem převzala v r. 2015 a od původních provozovatelů se nedočkám spolupráce, lze to vyřešit nějak jinak než vytvoření kompletně nového profilu? Stávající profil již od převzetí naší společností v r. 2015 nikdo nespravuje, ale hosté píší recenze, je zde hodně sledujících a tak bych nerada o toto přišla.
  Děkuji za info a zdravím.
  Jana

 2. Martina napsal

  Dobrý den,
  ráda bych poprosila o info… kdysi jsem si vytvořila osobní účet na facebooku a násleně přes tento účet jsem si vytvořila firemní stránku, kde jsem správcem. Zajímalo by mě, zda je možné fungovat rovnou skrze stránku aniž bych byla propojená s osobním profilem? Plus případně jak to nastavit…

  Moc děkuji za radu 🙂

 3. Katazaba napsal

  Nezobrazuje se mi moje facebooková stránka u osobního profilu a nemůžu se na ni přihlásit.

 4. Jana napsal

  Dobrý den, mám prosím tento dotaz.Jsem přihlášena na svém klasickém profilu , přepnu se na firemní stránku vpravo nahoře.Pak bych ráda jménem firemní stránky přidala na zeď v konkrétní uzavřené skupince ( které jsem členem klasickým profilem ) nějaký příspěvěk . Jak to udělat prosím?Děkuji

 5. Irena Krajíčková napsal

  Dobrý den, potřebovala bych poradit, jsem zakladatelka jedné Fb stránky, byla jsem do nedávna jediný správce dokud jsem nepřidala kamaráda jako dalšího správce, je možné aby mě smazal? Respektive, může mě vymazat jako správce? Moc děkuji za odpovědi, pěkný den I.K.

 6. napsal

  Dobrý den
  S mým manažerem jsme se pohádali, změnil heslo na mé veřejné stránce bez mého svolení. Změnil má práva na stránce udělal ze mě redaktora místo administratora. Chci ho odmazat, ale nemohu přijit na to jak. Má to nějaky řešení? Předem děkuji za odpověd. Pěkný zbytek dne přeje Viktoriya

 7. napsal

  Dobrý den,
  mám dotaz jak nastavit u Fb stránky, aby moji fanoušci dostali upozornění na cokoliv co dám na stránku.

  Děkuji

 8. napsal

  Dobrý den, máte skvěle popsané návody, kam a kde kliknout, jen mi chybí začátek v procesu vytvoření správce… Chtěl jsem Vás tedy poprosit o radu, jak začít, kde poprvé kliknout… Začínáte klikem na menu „Upravit stránku a na položku Role správců“, ale nemohu tyto tlačítka najít…

  Moc děkuji za radu.

  Ivo

  • napsal

   Dobrý den,

   článek je již více než čtyři roky starý a od té doby se prostředí administrace Facebook stránek již několikrát změnilo.

   Postup je ale velice podobný. Na stránce klikněte v pravém horním rohu na odkaz Nastavení a na zobrazené stránce v levém sloupci klikněte na Role u stránky. A dostanete se na stránku, kde lze spravovat administrátory vaší Facebook stránky.

   Věřím, že to pomůže.

   Zdenek

 9. SILVIA napsal

  Dobry den
  Nikde sa k tomu nedokazem dopatrat a dufam ze sa najde nejaka rada. Moj partner mal zalozeny osobny profil na svoju firmu..avsak zamestnanec jeden den nieco robil a ked sme prisli k pc neskor z osobneho profilu bola fanpage, nedalo sa to vratit spat avsak nik nema prihlasovacie udaje ani sa stranka neda odnikial spravovat..cize posledne prispevky boli pridavane zamestnancami v januari odvtedy tam nieje ziadny prispevok avsak vo vyhladavani ju stale zobrazuje aj so vsetkymi foto co tam boli.je mozne ze si ju na administratorske konto pridal ten zamestnanec? Alebo resp ako je mozne sa do tej stranky dostat ako admin pripadne zistit kto ju manaxuje? Alebo ako dosiahnut jej ziskanie alebo zrusenie?

 10. Dominika napsal

  Dobrý den mám dotaz.
  Včera se mi někdo naboural na facebook a vzal mi moji stranku, nastavil mě pouze jako moderátora ale já s tím naprosto nemůžu nic dělat. Stránka je má a vytvořila sem ji zhruba před 4 roky. Je nějaká možnost získat ji zpět?
  Způsobem jakým to určitý člověk udělal je zřejmě trestné. Nejdřívě mě poslala zprávu přes fake profil a pak se hned stalo tohle. A že to je ona vím, protože jsem už viděla kdo stránku spravuje.

  • napsal

   Bohužel žádná taková možnost není. Stačí si přečíst pár komentářů na stejné téma zde v diskuzi.

   A pozor na mylné přesvědčení, že „Facebook stránka je moje“. Facebook stránka patří jen a pouze Facebooku a nikdo jiný na ni nemá žádné právo či nároky.

   Na poslání podvodné zprávy přes Facebook nejspíše nebude nic trestného. Zaprvé se jedná o komunikaci na uzavřené platformě Facebooku a zadruhé se jakékoliv spory okolo Facebooku řeší na základě amerického práva, takže jakékoliv dovolávání „spravedlnosti“ je téměř nemožné.

 11. Monika Špačková napsal

  Dobry den,

  je nějaká možnost jak spravovat fb stranky bez toho aniž bych měla osobni ucet na fb?

  Děkuji

  Spackova

 12. Monča napsal

  Zdravím, mám dotaz. Dá se zjistit, kdo nahlašuje skupiny na FB? Již několikrát založená skupina a již několikrát nahlášena a odebrána.. dá se to nějak zjistit a zabránit tomu? Děkuji 🙂

 13. Jirka napsal

  Dobrý den,

  jsem vlastníkem FB stránky a byl jsem tam i první správce. Nastavil jsem správcovskou roli i jinému člověku. Ten mě bohužel bez mého souhlasu teď odstranil jako správce. Takže teď mě nastavil pouze jako editora. Jsem pouze vlastníkem stránky, ale k čemu mi to je? Když nejsem správce, tak s tím nemohu nic dělat. Řekl bych, že vlastník stránky by měl být nadřazen všem ostatním, ale asi to tak není. To se opravdu nedá se stránkou nic dělat, jak jsem četl u jiného příspěvku? Děkuji za radu.

  • napsal

   Tak to se obávám už nepůjde změnit nastalou situaci , jedině vědět kdo to byl a domluvit se s ním , mě se stala stejná věc a nakonec jsem se s tím musel smířit a založit nové. Původní stránky nejdříve nějakou dobu spravoval neznámí dle mě hacker , osoba která tam dávala nesouvisející příspěvky a i když jsem mnohokrát psal i na Fecebook tým , nahlásil zneužití a podobně – nic nepomohlo a nakonec stránka zmizela celá , byla odstraněna během cca dvou měsíců , je to tedy riziko vždy , jediná možnost založit nové , častěji měnit heslo pro přístup a hlavně také , vše si jednou za čas zálohovat – fotky a vše co s tím souvisí. Spravoval jsem Hudební stránku k prezentaci KG a nyní jsem tedy vše rozjel od znovu , byl jsem řádně naštvaný , ale bohužel. Trestně právní odpovědnost či povinnost vlastně neexistuje , pokud by někdo záměrně nezneužil Váš profil a nevznikla by určitá škoda , to by se stejně těžko dokazovalo , možná by mohla uspět nějaká firma nebo podnikatel , kdyby prokázal že utrpěl třeba nějakou finanční ztrátu , díky úbytku na reklamách , přišel o klienty nebo co já vím …. Jinak je nutno upozornit , že facebook stránky nám vlastníkům nepatří a stále patří jen a jen facebooku , nám tyto stránky patří jen něco jako půjčený nástroj ke komunikaci , propagaci a podobně , takže pokud facebook udělá nějakou změnu nebo by i odstranil nějaké stránky , je to v podstatě jeho právo a nenaděláme nic. Složitá je také komunikace s Facebookem vůbec ,neboť nějaká Česká pobočka vlastně neexistuje. Přeji hodně zdaru a trpělivosti v další činnosti. Břetislav Grmela

 14. Luboš Nehyba napsal

  Dobrý den,

  rád bych se zeptal, zda je možné nějak změnit jméno business stránky na název, který má pouze 4 písmena? Velké brandy jako např. Kia to tak mají.

  Díky

 15. Volea napsal

  Dobrý den.
  Pomoc prosím, někdo vlastní a spravuje naši firemní stránku na FB. Nikdo nevíme kdo to je, není to žádný ze zaměstnanců. Je možné se nějakým způsobem ke spravcovství dostat? Případ byl již několikrát hlášen, ale bez jakéhokoliv výsledku…
  Děkuji volea

  • Zuzka napsal

   Dobrý den, právě se mi stalo to stejné. Máte už nějaké info jak postupovat?

   Moc děkuji za odpověď

    • napsal

     Dobrý den,

     obávám se, že se již ke stránce nijak nedostanete. Pokud existuje nějaký správce, i když ho neznáte, tak je to pro Facebook v pořádku. Jedině kdyby snad zneužíval váš brand, tak byste mohli zažádat Facebook o zrušení stránky.

     Zdenek
     Zdeněk Hejl nedávno publikoval Jak vytvořit lightbox v Axure RP 7

     • Zuzka napsal

      Takže to jen tak někdo přijde a odebere mi možnost spravovat stránky, které jsem vytvořila. Nikdy jsem jiného správce neurčila, heslo jsem po předchozích problémech (nabourání) měnila asi 3x, vse jsem písemně nahlásila na FB (bez jakékoliv zpětné reakce). To opravdu jen mohu pozorovat, jak někdo ničí mou práci a snažení?

      • napsal

       Nikdo vám nemůže jen tak odebrat správcovství stránky. Pokud jste nikdy nepřiřazovala žádného jiného správce k dané stránce, tak vám někdo musel nabourat účet a bez vašeho vědomí přidal sebe jako správce a vás vyřadil. Jinou možnost nevidím.

       Komunikace s Facebookem je vždy problematická. Ne vždy odpovídají v nějaké rozumné době a často neodpovídají vůbec.

       Ve spojitosti s Facebookem (i dalšími sociálními sítěmi) je potřeba si uvědomit jednu věc – nic z toho, co uděláte na Facebooku, vám nepatří a nemáte na to jakýkoliv nárok. Facebook jenom umožňuje využívat jeho platformu dalším lidem – vše je jeho a když se rozhodne, může udělat cokoliv.

       • Zuzka napsal

        Ano, máte pravdu. Někdo se mi musel nabourat na účet. Ale jak jsem již psala. Několikrát jsem měnila heslo, upozornila Facebook a měla nastaveno, že jakékoliv přihlašování k mému účtu mi má být nahlášeno mailem. A to se samozřejmě nestalo. Takže nevím, co víc jsem už měla udělat. Vůbec netuším, proč by správcovství mnou vytvořené stránky někoho mohlo zajímat.

          • napsal

           Žádné řešení není – to už jsem říkal v úvodním komentáři. Jinak bych vám ho přece poradil.

           PS: Jakmile někdo začne větu slovy „bez urážky“, tak to skoro vždy zní o to víc urážlivě 🙂

 16. Patrik Andrišuv napsal

  Dobrý deň, chcem sa informovať, či je možné zmeniť administrátora facebookovej stránky, ak ten admin s tým suhlasí. Ďakujem za odpoveď

  • napsal

   To samozřejmě jde. Stačí, když ten stávající administrátor přidá někoho jako dalšího administrátora a ten bude mít také administrátorská práva.

 17. Agata napsal

  Dobrý den, spravuju firemní FB stránky, které jsou vytvořeny z osobního profilu. Vyčetla jsem, že firemní profil by měl být založen jako firemní účet. Jde to nějak předělat aniž bychom ztratili naše fanoušky? Děkuju za odpověď.

 18. Magdaléna napsal

  Dobrý den,
  mám facebookovou stránku a chtěla bych odstranit alba. Bohužel mi nejdou odstranit tak lehce jako na osobním profilu. Poradil byste mi jak na to, prosím?
  Předem děkuji za odpověď.

 19. Šárka napsal

  Dobrý den, mám na fb stránku a dneska mi někdo vymazal všehny příspevky a tak by se chtěla zeptat zda je nejka zjistit kdo a kdy prispevky odstranil ? :/

 20. Pavla napsal

  Dobrý den, jsem správce FB stránky a zničehonic se mi nezobrazují žádné příspěvky na zdi stránky, všechno ostatní se zobrazuje normálně, jen zeď je prázdná. Nevíte, co s tím? Děkuji Pavla

 21. Marian napsal

  Dobrý deň,

  mám takýto problém, som prihlásený do FB ako správca stránky, a však do komentárov k jednotlivým príspevkom nemôžem už týždeň nič písať. FB mi dá túto hlášku:

  „Nemáte oprávnění na přidání komentáře, nebo se pokoušíte okomentovat smazaný příspěvek
  Je nám líto. Buď nemáte povolení přidat komentář, nebo byl původní příspěvek smazán.“

  K účtu spomínaného FB je pridelená aj iná osoba ako správca a tomu to funguje v poriadku. Vedeli by ste mi prosím poradiť kde by mohla byť chyba? Už sme skúšali aj zmeniť role, aj sme správcu zmazali a opäť pridali ale nič nezabralo pre tento účet, vymazali cahe prehliadača a podobné finty ale nič nezabralo..

  Vopred Ďakujem za odpoveď.
  S pozdravom Marián H.

 22. Kristýna napsal

  Dobrý den, mám dotaz. Mému bratrovi se někdo naboural na účet facebooku a kompletně byl účet smazán. Chci se zeptat jak je to možné a vůbec co s tím mužem dělat? Předem děkuji.

  • napsal

   Obávám se, že pokud někdo získal přístup k jeho účtu a smazal jej, tak není žádné cesty zpět, jak účet obnovit. Možností, jak někdo mohl získat přístup k účtu je několik – od neodhlášení se od Facebooku na sdíleném počítači, přes „vypůjčení telefonu“ s přihlášeným Facebookem, až po odchytávání hesel na počítači nebo nekalé aplikace, které získaly přístup k účtu.
   Zdeněk Hejl nedávno publikoval Googlebot nemá přístup k souborům CSS a JS. A co teď?

 23. napsal

  Dobrý den,
  chtěla bych se Vás zeptat, zda mi může někdo bezdůvodně zablokovat přístup k mému účtu na fb. A kdo je k tomu oprávněn. Ničeho prootiprávniho jsem se nedopustila.
  Mohl to udělat někdo z přátel?
  Děkuji z odpověd.

  • napsal

   Účet může zablokovat Facebook z důvodu , třeba když někdo Vaší stránku někdo opakovaně nahlásí , pro nevhodnost příspěvků , nebo proto že někomu píšete moc zpráv a takzvaně spamujete a pokud nic s toho jste nečinila , pak Vám účet mohl napadnout hacker a tedy nějaká jiná osoba , nějak získala heslo k účtu – ale to by si ten Váš účet mohl převést na sebe. Nevím přesně co myslíte tím zablokoval , tedy zda se přihlásíte na svůj účet profil a nemůžete jej ovládat nebo co konkrétně nemůžete ? Nebo se na účet nemůžete přihlásit ? Konkrétně v mém případě jsem dopadl tak , že na můj účet profil se dostal hacker – osoba a přes tento účet na moje stránky , na těch stránkách jsem byl jediný správce (admin) a ten hacker jednoduše pod mým jménem přidal dalšího správce (admina) (jako sebe) a následně už ze svého účtu profilu se jednoduše na ty moje stránky dostal a mě zbavil role správce (admina) Výsledek toho vše je tedy , že mě tímto způsobem stránky odcizil a já se na ně sice dostanu ale už jen jako každý jiný , už je nemůžu spravovat – obsah k úpravám je pro mě nedostupný a on pod jménem stránky – může vesele přidávat příspěvky a stránky upravovat. Problém jsem nahlásil týmu Facebooku a však i přes 3 týdny se dosud neděje nic , pomoc žádná a přitom není problém dokázat duševní vlastnictví – tedy že ty stránky jsou moje – bez problémů by si to mohli zjistit – tak jako si mohou zjistit díky IP adrese i toho hackera , že ta stránka není jeho a že jí nezaložil – ale Facebook zřejmě takové banality pro ně , neřeší. Břetislav

 24. napsal

  Někdo se jen tak zmocnil stránek které spravuji a již nemůžu tyto stránky spravovat jako správce , jednoduše se budu jen dívat co se bude dít dál , problém jsem nahlásil týmu facebooku , otázka zda se nějaké pomoci dočkám a zda mě tyto stránky někdo vrátí či zda se k nim nějak dostanu – je to pro mě opravdu nepochopitelné a mě nic jiného nezbude , než tedy vše ukončit a smířit se s tím , že už nebudu žádné stránky spravovat , moc mě to mrzí ale opravdu za těchto okolností , jsem bez chutě a nápadu – do doby než se nějakým zázrakem ke stránkám dostanu , již z mé strany nebudou vkládány žádné příspěvky ( Je možná nějaká pomoc , co můžu udělat – vážně nevím a prosím o radu )

  • napsal

   Těžko se někdo jen tak zmocnil Facebook stránky, kterou jste spravoval. Musela se stát jedna ze dvou událostí. Buď někdo získal přístup k vašemu FB účtu a převedl si stránku na sebe, anebo bylo více správců dané stránky a ti vás vyšoupli.

   Ke stránce už se bohužel nijak nedostanete. Nikdy vám reálně nepatřila (všechny FB stránky patří Facebooku a může si s nimi dělat, co uzná za vhodné), byl jste pouze správce, a proto nemáte ani žádnou páku na vymáhání stránky zpět.

   Toto je obecně problém budování nějakého projektu na cizí platformě, kterou nemá člověk pod kontrolou.
   Zdeněk Hejl nedávno publikoval Visual.ly – Popup okno pro stažení ebooku

   • napsal

    Děkuji za reakci , nicméně pokud jsem psal o tom , že se někdo zmocnil facebook stránek, , bylo to myšleno v uvozovkách , dále pak pokud jak píšete mohlo dojít ke dvěma událostem , že se někdo dostal na můj účet a převedl si stránku na sebe , no pokud by se i dostal , tu stránku by mě mohl jedině odstranit (vymazat) technicky nevím jak by odebral kdokoli mou funkci admina nebo současně převedl mou stránku na sebe a za druhé byl jsem jediným správcem a tedy nikdo s dalších spolusprávců mě nemohl odebrat. Zajímavé tedy je , že na stránku se dostanu , vše na ní je viditelné a není odstraněna , pokud by tedy někdo mohl udělat zamezení správcovství (odebrání) dotaz je , jak by to technicky mohl udělat za těch okolností co jsem popsal výše. Dle mě došlo k chybě ze strany facebooku. No a pak jsem ještě na fórech zjistil , že pokud se toto nahlásí facebooku , je minimálně dle IP adresy možné zjistit skutečného správce a kdo stránku založil , někomu se dokonce i podařilo , navrátit vše do původního stavu. Konkrétní a jednoznačný postup , zatím nemám , jen kontaktovat tým facebooku a čekat. Píšete , že se ke stránce už reálně nikdy nedostanu , no rád bych věřil opaku.

 25. Petra napsal

  Dobrý den, spravuji stránku na FB, která není vytvořena jako účet, ale jako stránka. Nemám tušení, proč, když někdo z lidí, kterým se stránka líbí, označí na své zdi polohy (označí v příspěvku místo této stránky) se na této stránce nezobrazí… Je problém v tom, že stránka musí být vytvořena jako místní firma a nebo něco jiného? Moc děkuji!!!

 26. napsal

  prosim o radu jak bych mohl na facebooku smaza všechny alba a fota aniž bych musel mazat po jednom dekuji a taky se chci zeptat když si chci zrušit facebook tak dam deaktivovat a stejne je funkční před rokem jsem si to mazal tedy deaktivoval a ted jsem se bezproblému přihlasil jak ho zmazat na trvalo dekuji

 27. Hana napsal

  Dobrý den,

  jsem správce firemní stránky (kategorie místní firmy). Chtěla jsem si tuto firmu přidat na soukromý profil jako organizaci, ve které pracuji. Při hledání se mi však tato firma nenajde. Prosím o radu, zda víte, čím by to mohlo být způsobeno.

  Díky Hanka

  • napsal

   Bohužel netuším, čím to je, protože mně to funguje. Zkoušel jsem firmu, pro kterou pracuji a sleduji ji na Facebooku a zkoušel jsem dokonce i firmy, jejichž stránky na Facebooku nesleduji a i tak jsem ji mohl přidat jako svého zaměstnavatele.

 28. Ravyn napsal

  Dobrý den,
  když založím nějakou (jakoukoliv) stránku na facebooku, bude nějak dohledatelné, že jsem autorkou já? Jestli to třeba bude i uvedené na mém profilu, že spravuji stránku takovou a makovou, nebo ne?
  Děkuji 🙂

 29. Renata Hrubešová napsal

  Dobrý den, o víkendu se mi na FB začalo objevovat video pro mé přátele pod názvem – Video I made for my Friends – a rozeslalo se mým přátelům.Při pokusu odstranit jej se objevilo znovu. Toto už přestalo,ale v záznamu mých aktivit jsem zjistila,že údajně sleduji jiné uživatele a dala like na jejich profil nebo příspěvek. Některé se mi podařilo blokovat,jiné jsem nahlásila ,zrušila sledování,ale vrací se to zas a znova. Vidím přímou souvislost s oním přátelským videem,domnívám se,že došlo k infiltraci do mého FB. Stejný problém má i můj syn a manžel.poraďte prosím,co s tím
  Děkuji
  Renata Hrubešová

  • napsal

   Zdravím Renato,

   buď se někdo opravdu dostal do vašeho profilu nebo to může způsobovat nějaká aplikace, které jste povolila přístup do svého Facebook profilu. V prvním případě doporučuji změnit heslo k Facebooku a případně i k emailu, který využíváte pro přihlášení k Facebooku. Pokud máte podezření na nekalou aktivitu nějakého člověka, tak se podívejte na stránku https://www.facebook.com/settings?tab=security&section=sessions&view, kde se vám zobrazí, odkud se kdo k vašemu účtu přihlašoval. Na dané stránce naleznete i další možnosti zabezpečení účtu.

   Pokud zde nenaleznete nic podezřelého, tak za tím vším bude asi nějaká škodlivá aplikace. Přehled aplikací, které mají přístup k vašemu účtu, naleznete na https://www.facebook.com/settings?tab=applications. Pokud zde narazíte na nějakou aplikaci, kterou neznáte a nepoužíváte, tak ji můžete v klidu ze seznamu povolených aplikací odebrat. Takováto aplikace již nebude mít nadále přístup k vašeu účtu.

   Doufám, že vám tyto rady pomohou.

   Přeji pěkný den.

   Zdenek

 30. natálie labajová napsal

  chci jen poradit.. mám fb ale zapoměla jsem heslo a nevím heslo ani k emailu.. jak ještě mužu přít na to jak zjistit své heslo a získat ho zpátky? děkuju

  • napsal

   Když navštívíte https://www.facebook.com/recover/initiate a vyhledáte svůj účet, tak uvidíte, jaké máte možnosti. Pokud jste používala více než jeden mejl pro přihlašování k Facebooku, tak vám na některý z těchto mejlů mohou poslat odkaz pro obnovení hesla. Pokud jste používala telefon pro přihlašování k Facebooku, tak je ještě možnost nechat si zaslat SMS pro obnovení hesla. Pokud jste používala aplikaci ve smartphonu pro přístup k Facebooku, tak by měla být možnost získat přístup k Facebooku pomocí ní.

   Existuje i možnost, že nemůžete využít nic z předcházejícího. Potom zkuste na výše uvedené stránce kliknout na odkaz „Nemáte již přístup k těmto údajům?“ a zadat vaši novou emailovou adresu, pomocí které s vámi bude Facebook komunikovat v průběhu obnovení účtu.

   Dejte vědět, jestli se vám to podařilo.

   Pro příště doporučuji si hesla k důležitým službám někde (dostatečně bezpečně) poznamenat a mít také alespoň dva různé emailové účty, ať máte vždy možnost, kam si zaslt údaje pro obnovení účty apod.

 31. Pavel napsal

  Dobrý den,
  mám problém,který neumím vyřešit. Jsem manažerem FB stránky, ale vůbec netuším, jak se k mé roli přiřadila fotka, která tam vůbec nemá co dělat. A, bohužel, vůbec netuším, jak ji můžu změnit. Poradíte mi?
  Pavel

  • napsal

   S ničím takovým jsem se nesetkal. Vždycky se mi tam zobrazuje aktuální profilová fotka – ať už moje nebo jiného administrátora. Takže vám bohužel nemůžu poradit – ani vzdáleně netuším, čím by to mohlo být 🙁

 32. Břetislav Grmela napsal

  Role hlavního správce facebook stránek

  Není mě jasné , zda když jako hlavní správce určím nového správce stránky , zda mám ochranu v tom , aby mě tento správce v budoucnu nesmazal , nezrušil stránky nebo aby mě neodebral oprávnění a tedy zda toto právo náleží výhradně hlavnímu správci jako manažérovi , nikde jsem se toto jednoznačně nedozvěděl. Neboť v minulosti bylo , že stanovit si jiného spolu správce bylo rizikem a ten kdo stránky založil , pak o ně mohl přijít.

  Děkuji grmelino

  • napsal

   Pokud se bojíte, že by vás nový správce mohl vyhodit z vlastní stránky, tak není nic jednoduššího, než mu nastavit administrátorskou úroveň „Tvůrce obsahu“. Takový člověk bude moci dělat úplně všechno, kromě toho, že by mohl jakkoliv měnit jednotlivé administrátory a jejich role. To je nejbezpečnější postup.

   • Oliver napsal

    Zdravim a pokud se tak stalo, tedy že mě nový manažer bez mého vědomí smazal Co mohu dělat? Děkuji za odpověď.

    • napsal

     Obávám se, že s tím bohužel neuděláte nic. Ke stránce na Facebooku neexistují žádná vlastnická práva. A i kdyby, jak byste dokazoval, že jste to právě vy, komu má stránka „patřit“?

     V aktuální situaci můžete maximálně nahlásit Facebook stránku, kdyby porušovala duševní vlastnictví (viz https://www.facebook.com/legal/copyright.php) nebo by ji provozoval někdo, kdo není oprávněným zástupcem firmy/organizace/webu, kterou Facebook stránka reprezentuje. Nic z toho vám ale nepomůže získat zpátky správcovství dané stránky.

     Je to tedy poučení do budoucna, že je dobré nejdříve se seznámit s fungováním FB stránek a s možnostmi administrace. Ušetří to spoustu problémů.

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku

Vyhledávali jste

 • facebook cez inu stranku
 • spravca stranky
 • spravce stranky na fb
 • spravování Facebooku stranek rady