Správa uživatelů v Google Webmaster Tools

Správa uživatelů v Google Webmaster Tools

Používáte Google Webmaster Tools pro správu webu? Potřebovali jste někdy dát přístup do tohoto nástroje někomu dalšímu, ale nechtěli jste, aby se stal dalším správcem a mohl cokoliv měnit? Dříve to nešlo, ale nyní je to již možné. Google v rámci Nástrojů pro správce webu umožnil jednoduchou správu uživatelů. Pojďme se podívat, jak lze snadno spravovat uživatele v Google Webmaster Tools.

Přidání nového uživatele

Chcete-li přidat nového uživatele, spusťte si nejprve web Google Webmaster Tools. Na úvodní stránce máte zobrazený přehled vašich stávajících spravovaných webů.

Google Webmaster Tools - Přehled webů

U webu, u kterého chcete přidat nového uživatele, klikněte na menu Správa webu a následně na položku Přidat nebo odebrat uživatele.

Google Webmaster Tools - Správa webu

Zobrazí se vám seznam aktuálních vlastníků webu v rámci Google Webmaster Tools. Pokud chcete přidat nového vlastníka webu, musíte tak učinit na samostatné stránce dostupné pod odkazem owner verification page. Pro přidání nového uživatele klikněte na červené tlačítko.

Google Webmaster Tools - Přidání nového uživatele

Poté stačí zadat emailovou adresu nového uživatele, vybrat oprávnění uživatele a kliknout na tlačítko Přidat. Můžete si vybrat ze dvou oprávnění – omezené a plný přístup. Více o těchto oprávněních viz kapitola Rozsah uživatelských oprávnění.

Google Webmaster Tools - Nastavení nového uživatele

Správa existujících uživatelů

Chcete-li měnit oprávnění stávajících uživatelů nebo jim úplně zakázat přístup do Google Webmaster Tools pro konkrétní web, klikněte v menu Konfigurace stránek na položku Správa uživatelů.

Google Webmaster Tools - Úprava existujícího uživatele

Rozsah uživatelských oprávnění

V Nástrojích pro správce webu od Google existují nyní tři úrovně uživatelů:

 • vlastník,
 • uživatel s plným přístupem,
 • uživatel s omezeným přístupem.

V následující tabulce je uveden podrobný přehled oprávnění, která mají jednotlivé úrovně uživatelů. Tabulka v textové podobě i s odkazy na podrobnější informace o jednotlivých položkách je dostupná v nápovědě Google.

Google Webmaster Tools - Úrovně uživatelských oprávnění

Používáte Google Webmaster Tools? Jste rádi, že Google tuto funkcionalitu do nástroje zapracoval? Co vám ještě v Google Webmaster Tools chybí? Napište do komentářů pod článkem.Komentáře

 1. Dan napsal

  Zdravím, mám opačný problém. Můj ajťák se mi na stránky vykašlal a mi zůstal jen omezený přístup na WM. Lze to nějak předělat, nebo musím smazat web a nahrát ho znovu? Moc děkuji za radu.

  • napsal

   Abych vám mohl pomoct, potřeboval bych vědět, k čemu máte přístup. Máte přístup ke zdrojovému kódu webu? Můžete v něm dělat úpravy? Máte přístup ke Google Analytics? Pokud můžete alespoň jedno z toho, dá se to řešit.

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku