Sociální sítě a marketing v roce 2009 – 3. část

Sociální sítě a marketing v roce 2009 – 3. část

Tento článek je poslední částí třídílného seriálu věnovaného trendům, které by měly ovlivňovat sociální sítě a sociální marketing v roce 2009. Pojďme se tedy věnovat poslední várce předpovědí, které nám předkládají odborníci na internetový marketing.

Využití konektorů sociálních sítí

Již v současnosti se setkáváme při nákupu v internetových obchodech s nejrůznějšími hodnoceními či recenzemi předchozích zákazníků. Budeme však klást důraz na hodnocení neznámého zákazníka? Určitý dopad na naše nákupní rozhodování to může mít, avšak trendem pro rok 2009 bude zobrazování hodnocení a recenzí od lidí, které známe. K tomu budou sloužit technologie typu Facebook Connect, Google FriendConnect či OpenID.

Vaše poloha hraje roli

Dalším významným trendem bude stále častější využívání informací o geografické poloze jednotlivých členů sociálních sítí. K tomu bude napomáhat rozšíření mobilů s GPS modulem či využívání mobilních aplikací pro sociální sítě (MoSoSo). Možnosti geolokalizace jsou obrovské – od nabízení cílených reklam, přes hledání přátel, kteří se vyskytují v blízkém okolí až po vytváření dynamických sociálních sítí na základě polohy.

Zapojení do menšího množství sociálních sítí

Posledním zde prezentovaným trendem bude snaha jednotlivých uživatelů sociálních sítí postupně redukovat počet sítí, do kterých jsou zapojeni a také redukovat počet přátel v těchto sítích. Vznikne určitě několik služeb, které budou umožňovat integraci jednotlivých social media účtů, popř. transformaci účtů z jedné sociální sítě do druhé. Předpokládat se dá i vývoj algoritmů pro hodnocení relevantnosti jednotlivých přátel (SocialRank).

Shrnutí

Tímto bodem končí přehled trendů, které by měly ovlivňovat sociální sítě a sociální marketing v roce 2009 a letech následujících. Naplnění některých z nich již probíhá nyní, jiné mohou být naplněny za rok za dva a ze zbylých se mohou stát pouze vize, které nikam nepovedou.


Líbil se vám seriál článků o trendech v sociálních sítích a v sociálním marketingu? Chtěli byste zde nacházet více článků věnovaných tomuto tématu? Co vy a sociální sítě? Jste zapojeni nebo je tvrdohlavě odmítáte? Podělte se o své názory v diskuzi.    Trackbacky

    Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    CommentLuv badge

    Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku