Šablony cílů v Google Analytics

Šablony cílů v Google Analytics

Google během krátké doby provedl další změnu v práci s cíli v Google Analytics. V předchozím článku Nové rozhraní pro správu cílů v Google Analytics jsem vám představil inovované uživatelské rozhraní pro správu cílů. Nyní Google rozhraní opět lehce upravil – zavedl tzv. šablony cílů.

Co jsou to šablony cílů v Google Analytics

Ač název zní zajímavě a slibuje nějakou novou, velmi užitečnou funkci, ve skutečnosti tomu tak není. V předchozím článku jsem popisoval nový dvoukrokový způsob vytváření nových cílů v Google Analytics. Nyní do tohoto procesu přibyl na začátek ještě jeden nový krok. V rámci tohoto kroku si můžete vybrat buď předdefinovanou šablonu cíle, nebo si zvolit vlastní nastavení cíle.

Google Analytics: Šablony cílůŠablony cílů jsou rozděleny do čtyř základních kategorií:

  • Tržby,
  • Akvizice,
  • Průzkum,
  • Interakce se značkou.

V rámci každé kategorie jsou pak vypsány vhodné cíle, které byste si mohli nastavit. Konkrétní vypsané cíle se liší v závislosti na odvětví webu, které máte nastavené v Google Analytics (viz následující kapitola). Na obrázku níže jsou zobrazené šablony cílů pro odvětví Automobilový průmysl a Lidé a společnost.

Google Analytics: Šablony cílů dle odvětví

Pokud si vyberete konkrétní šablonu cíle a kliknete na tlačítko Další krok, tak se vám automaticky vygeneruje název cíle a zvolí se odpovídající typ cíle (zobrazení konkrétní stránky, doba strávená na webu, počet zobrazených stránek nebo vznik konkrétní události/skupiny událostí).

To je ale vše. Nic dalšího za vás šablony cílů v Google Analytics neudělají.

Lze je tedy spíše využít pro inspiraci, co lze na webu monitorovat a vyhodnocovat.

Nastavení odvětví v Google Analytics

Jak již jsem zmínil výše ve článku – k tomu, abyste mohli využívat šablon cílů, musíte mít v Google Analytics nastavené odpovídající odvětví webu. Toto nastavení se provádí ve správci Google Analytics účtů a profilů. Stačí si zobrazit nastavení pro svůj web na záložce Nastavení webu a vybrat si odpovídající odvětví z rozbalovacího seznamu Kategorie odvětví. Jakmile provedete toto nastavení, můžete při vytváření nových cílů pracovat se šablonami cílů.

Google Analytics: Nastavení odvětví webu

Závěrem

Fungují vám šablony cílů v Google Analytics? Našli jste pro šablony cílů nějaké uplatnění? Přehlédl jsem něco, nebo jsou šablony vhodné opravdu jen pro inspiraci? Pokud jste přišli na něco zajímavého, tak mi dejte vědět do komentářů pod článkem. Díky. Komentáře

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku