Publikujte na Google+ Stránkách pomocí HootSuite

Publikujte na Google+ Stránkách pomocí HootSuite

HootSuite logoZnáte HootSuite? Pokud ne, tak se jedná o zajímavý nástroj, který vám usnadňuje práci na sociálních sítích. Můžete pomocí něj snadno publikovat statusy na více sociálních sítí zároveň nebo sledovat, co se děje na sociálních sítích v přehledných informačních panelech. Pomocí HootSuite jste mohli jednodušeji pracovat se sociálními sítěmi Facebook, Twitter, LinkedIn, Foursquare, YouTube nebo Tumblr.

Pokud máte přehled o situaci v oblasti sociálních sítí, tak jste si určitě všimli, že mezi vyjmenovanými sociálními sítěmi chybí dvě z první pětky – Google+ a Pinterest. U Pinterestu se vzhledem k jeho vizuálnímu zaměření a relativní mladosti není třeba divit, že pro něj momentálně není v rámci HootSuite podpora. Přidání Pinterestu do HootSuite není prioritou ani podle uživatelů – nenachází se v seznamu nejžádanějších funkcí.

Google Plus logoNaopak pro zapracování podpory Google+ do HootSuite byl rekordní počet hlasů. Vzhledem k tomu, že Google+ nabízí aktuálně API pouze pro čtení pro uživatelské profily, je podpora v HootSuite zaměřena na Google+ Stránky. Nejdříve byla správa Google+ Stránek v HootSuite povolena pouze uživatelům Enterprise verze. Předevčírem HootSuite oznámil, že správa Google+ Stránek je nyní dostupná všem uživatelům, ať využívají Enterprise, Pro nebo Free licenci

Až do nynějška jsem Google+ Stránky příliš nevyužíval, avšak tento krok HootSuite mi umožnil se o ně intenzivněji starat a zásobovat je obsahem.

Jak přidat Google+ stránky do HootSuite

Přidání vlastních Google+ stránek do HootSuite probíhá stejně jako přidání jakéhokoliv jiného účtu na sociálních sítích. Stačí v levém menu kliknout na váš profil a na nové stránce kliknout na Add a Social Network.

Správa sociálních sítí v HootSuite

Otevře se vám nové okno, kde zvolíte záložku Google+ a kliknete na tlačítko Connect with Google+.

Propojení HootSuite a Google+

Následně budete požádáni o autorizaci propojení mezi HootSuite a Google+. Po úspěšné autorizaci se vám v HootSuite objeví přehled Google+ Plus Stránek, které spravujete. Nyní není nic jednoduššího než kliknout na jednotlivé stránky, aby došlo k propojení a vše potvrdit kliknutím na tlačítko Finished importing. Můžete si také nechat automaticky vytvořit nové panely pro jednotlivé stránky.

Import Google+ stránek do HootSuite

Pokud se vám vše povedlo, tak máte nyní možnost číst obsah svých Google+ Stránek a publikovat jejich jménem.

Publikování na Google+ Stránky pomocí HootSuite

Publikování na Google+ Stránky je velmi jednoduché. Stačí napsat nějaký status a zvolit pro publikování konkrétní Google+ Stránku.

Výběr Google+ Stránky pro publikování pomocí HootSuite

Navíc můžete omezit publikování pouze na určité kruhy. Toho docílíte kliknutím na ikonu zámku a výběrem odpovídajících Google+ kruhů.

Výběr Google+ kruhů v HootSuite

Nakonec stačí kliknout na tlačítko Send Now a na vaší Google+ Stránce se objeví nový status.

Status publikovaný pomocí HootSuite na Google+ Stránce

Pokud se vám líbil návod, jak publikovat statusy na Google+ Stránkách pomocí nástroje HootSuite, budu rád, když jej budete sdílet i svým známým, kteří HootSuite používají nebo by jej mohli v budoucnu začít využívat.Komentáře

 1. napsal

  Zdeňku, děkuji za fajn článek. Hootsuite jsme chtěli využit pro automatické sdílení našeho obsahového rss feeedu na soc sítě. Zdá se, že to moc nefunguje nebo máme nějakou krpu v nastavení.ještě s tím zabojujeme 🙂 Ale jinak potvrzuji, že hootsuite je fajn nástroj i ve free verzi.

  • napsal

   Díky. V HootSuite si tedy nastavíte odpovídající RSS feed, nastavíte sociální sítě a frekvenci publikování a ono to nic nepošle? Vůbec nebo jen někdy?

   • Martin Koutný napsal

    No Zdeňku, co Vám mám povídat. Potom, co jsem zde povzdechl, se systém rozjel. 🙂 Pravděpodobně byl problém s právy v účtu google+. Takže vzhůru do propagace 🙂 patrně tam přesunu http://twitterfeed.com/ účty, které používáme na facebook a twitter (s tím začínáme).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku