Používáme Facebook štítky na svém webu

Používáme Facebook štítky na svém webu

Patříte mezi více než 575 milionů uživatelů Facebooku a provozujete vlastní web nebo blog? Pak jste již určitě někdy přemýšleli, jak by se dala tato dvě prostředí propojit. V současnosti existují dvě základní možnosti – Facebook štítky a sociální pluginy Facebooku. Dneska se podíváme blíže právě na Facebook štítky. Sociálním pluginům bude věnován příští článek.

Typy Facebook štítků

Facebook nabízí následující čtyři typy štítků:

Profilové štítky

Profilový štítek Vám umožní sdílet údaje o svém Facebook profilu kdekoliv na internetu. Stačí si jen vygenerovat potřebný kód na stránce http://www.facebook.com/badges/profile.php a ten pak vložit na Váš web. Můžete si přesně určit, jaké informace budou na štítku uvedené a jaký bude jeho vzhled.

Nastavení Facebook profilového štítku

Chcete mít jeden profilový štítek, který bude obsahovat Váš email, telefon a webovou adresu a druhý, který bude obsahovat Vaše nejnovější příspěvky a obrázky? Z toho jeden ve vodorovném rozložení a druhý na výšku? Není problém. Facebook Vám nabízí možnost vytvoření a správy více profilových štítků. Použijte tlačítko Vytvořit nový štítek.

Možnost více Facebook profilových štítků

Štítky „To se mi líbí“

Druhým typem štítku, který Facebook nabízí, je štítek „To se mi líbí“. U tohoto štítku není žádné podrobnější nastavení. Pouze navštívíte stránku http://www.facebook.com/badges/like.php, vyberete si Facebook stránku, kterou chcete propagovat, zkopírujete si vygenerovaný kód a vložíte jej na svůj web.

Facebook štítek To se mi líbí

Štítky s fotkami

Třetím typem Facebook štítku je štítek s fotkami. Jak již je z názvu poměrně patrné, zobrazuje tento štítek Vámi vložené obrázky. Získání tohoto štítku je opět velmi jednoduché. Navštivte stránku http://www.facebook.com/badges/photo.php a pokud ještě nemáte žádný štítek s fotkami vytvořený, zobrazí se Vám ihned nabídka na vytvoření štítku.

Nastavení Facebook štítku s fotkou

Podobně jako u profilového štítku si můžete vytvořit více variant štítku s fotkami. Stačí kliknout na tlačítko Vytvořit nový štítek.

Více Facebook štítků s fotkami

Štítky stránek

Posledním nabízeným typem štítků jsou štítky Facebook stránek. Tento štítek můžete získat na http://www.facebook.com/badges/page.php. Stačí si vybrat stránku, u které jste administrátor, kliknout na odkaz Upravit tento štítek a nastavit si způsob zobrazení štítku stránky.

Nastavení Facebook štítku stránky

Pokud nejste administrátorem žádné stránky, Facebook Vás na to upozorní a neumožní Vám vytvořit tento typ štítku.

Facebook štítek stránky - nejste adminitrátorem

Štítek stránky nabízí pouze velmi strohou prezentaci Facebook stránky. Pokud chcete efektivně propagovat svou Facebook stránku, doporučuji využít sociální plugin Like Box.

Závěrem

Facebook štítky představují základní možnost propojení vlastního webu/blogu s Facebookem. Jedná se z čistě o prezentaci Facebook údajů bez možnosti jakékoliv interakce. Jedinými možnými činnostmi jsou tedy kliknutí na štítek, která Vás přenesou na daný Facebook profil nebo Facebook stránku. Pro sofistikovanější propojení s Facebookem doporučuji využít sociálních pluginů od Facebooku. O nich si budete moci přečíst v příštím článku. Staňte se odběrateli RSS a nezmeškejte článek o sociálních Facebook pluginech.

Pokud se Vám článek líbil a chcete ho doporučit svým kamarádům a známým, můžete využít tlačítek pro sdílení na TwitteruLinkedIn a Facebooku, která jsou dostupná na začátku i konci článku. Máte-li jakékoliv dotazy k Facebook štítkům, napište mi do diskuze pod článkem.Komentáře

  • napsal

   Jaký štítek byste si představovala? Chcete, aby se vaše fotky pořízené na Instagramu zobrazovaly na Facebooku? A chcete, aby se zobrazovaly na vašem osobním profilu nebo na Facebook stránce?

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku

Vyhledávali jste

 • facebook štítky
 • facebook štítek
 • popisky k fotkám na fb
 • popisky k fotkám na facebooku
 • Štítky Facebook
 • stitek facebook
 • popisky na facebook