Pinterest v číslech

Pinterest v číslech

Znáte Pinterest, novou hvězdu na nebi sociálních sítí? Pokud vám název Pinterest nic neříká, tak vězte, že Pinterest je sociální síť, která slouží především ke sdílení obrázků a videí.

Můžete si procházet obrázky a videa podle kategorií (architektura, umění, jídlo a pití, dekorace, oblečení, krajiny, sport, technologie, cestování, svatby apod.), sledovat oblíbené uživatele a samozřejmě i sami sdílet obrázky, které vás zaujaly. Nechybí ani možnost komentovat jednotlivé příspěvky a dávat jim „Like“. Více informací o tom, co Pinterest umožňuje a jak funguje, najdete v nápovědě Pinterestu.

Pokud již využíváte některou sociální síť (Facebook, Google+, Twitter, LinkedIn), tak vám ale budou základní principy používání Pinterestu jasné po pár kliknutích.

Jak vypadá Pinterest

V čem je Pinterest tak zajímavý, že je posledních pár týdnů ve středu zájmu téměř všech médií zabývajících se sociálními sítěmi? Kromě samotného konceptu „vizuální sociální sítě“ jsou hlavním důvodem především zajímavá čísla, která se týkají provozu a využívání Pinterestu.

Na základě dostupných informací vytvořili designéři z Lemon.ly infografiku, která představuje důležité informace o Pinterestu. Dozvíte se například, že:

 • Pinterest získal 10 milionů unikátních návštěvníků měsíčně rychleji než kterýkoliv jiný web v minulosti,
 • Pinterest má více než 10,4 milionu registrovaných uživatelů,
 • 97 % fanoušků Facebook stránky Pinterestu tvoří ženy,
 • v Pinterestu pracuje v současnosti pouze 16 zaměstnanců,
 • 2 miliony uživatelů navštěvují Pinterest denně,
 • od začátku roku 2012 se zvýšil počet denních návštěvníků o 145 %,
 • Pinterest generuje více návštěvnosti pro weby než YouTube, Google+ a LinkedIn dohromady.

Sociální síť Pinterest v číslech

Zdroj: Have an interest in Pinterest – Lemon.ly

Původně spatřeno: Pinterest: Everything You Wanted to Know About 2012′s Hottest Startup [INFOGRAPHIC] – Mashable.comKomentáře

 1. napsal

  Velice zajímavý článek a čísla, odhadnete za jak dlouho se bude většinou % návštěvníků využívat Pinterest na místo YouTube, atd.? Nebo zda vůbec? Google se nejspíše nenechá tak snadno odsunout do pozadí. 😉

  • napsal

   Zdravím Jirko,

   díky. Nemyslím si, že by Pinterest někdy vytlačil YouTube. A to z několika důvodů.

   1. Videa jsou v Pinterest tak trochu bokem (navíc), primárně je tato sociální síť mířena na obrázky
   2. YouTube je platforma, pomocí které mohou lidé přímo publikovat svá videa na internetu, zatímco Pinterest slouží pouze ke sdílení obrázků/videí, které se již někde (YouTube, webové stránky) objevily.
   3. YouTube má uživatelské prostředí navržené pro sledování videa. Pinterest nabízí stejnou funkcionalitu pro obrázky i pro videa.
   4. YouTube nabízí tvůrcům obsahu možnost vytvořit si vlastní YouTube kanál, pomocí kterého mohou komunikovat se svými fanoušky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku