Pinterest Place Pins aneb Jak to vypadá, když Pinterest a Foursquare spojí své síly

Pinterest Place Pins aneb Jak to vypadá, když Pinterest a Foursquare spojí své síly

Pinterest Place Pins

Pinterest, oblíbená vizuální sociální síť, přichází s další novinkou, která rozšiřuje možnosti jejího využití. Naposledy jste se zde mohli dočíst o tzv. Article Rich Pins, které dokáží k obrázkům a videím přidat automaticky informace o stránce, ze které daný obrázek či video pochází. Tím Pinterest rozšířil řadu svých rozšířených příspěvků, ktré byly doposud dostupné pro produkty, recepty a filmy.

Novinka nazvaná Pinterest Place Pins jde však mnohem dále, než že by jen umožňovala zobrazovat dodatečné informace u jednotlivých příspěvků. Umožní vám totiž přidat k příspěvku informace o poloze a tyto příspěvky je poté možné zobrazit na mapě. Vše je navíc propojené s geolokační sociální sítí Foursquare. To se může hodit, například když plánujete dovolenou. Nebo naopak pokud provozujete cestovní kancelář. Nebo například prodáváte byty a domy. Určitě najdete pro sebe nebo svou firmu vhodné využití Place Pins.

Inspiraci pro využití nové Pinterest funkce můžete čerpat z těchto nástěnek – http://www.pinterest.com/places/examples/

Pojďme se podívat, jak vypadají Pinterest Place Pins v akci.

Jak vytvořit mapovou nástěnku

Place Pins nefungují automaticky u všech příspěvků na všech nástěnkách. Pokud je chcete využívat, musíte si vytvořit novou mapovou nástěnku, nebo transformovat některou ze svých stávajících nástěnek. Založit novou Pinterest nástěnku můžete, pokud kliknete na ikonu „+“ vpravo nahoře a z menu vyberete položku Create a board.

Pinterest: Vytvoření nové nástěnky

Zobrazí se vám klasické dialogové okno pro založení nové nástěnky. Přibyla zde však možnost Add a map, kterou když aktivujete, tak se vám po kliknutí na tlačítko Create Board založí nová mapová nástěnka.

Pinterest: Vytvoření nové mapové nástěnky

Nově založená mapová nástěnka vypadá následovně.

Pinterest: Prázdná mapová nástěnka

Jak přidat příspěvky na mapu

Přímo z mapové nástěnky

Pinterest pro práci s mapami a Place Pins spojil síly s geolokační sociální sítí Foursquare. Pokud chcete přidat nový příspěvek přímo z mapové nástěnky, stačí když když kliknete na ikonu Add a Place.

Pinterest: Přidání nového místa na mapu

Do textového pole zadejte název místa, které chcete přidat na mapu. Pinterest následně porovná vámi zadané místo s databází míst ve FourSquare. Pokud najde odpovídající Foursquare místo, zobrazí ho v seznamu. Když na toto místo najedete myší, můžete kliknout na tlačítko Map it. Tím splníte první krok pro přidání nového místa na mapu.

Nyní ještě musíte k danému místu přiřadit svůj popisek a vybrat odpovídající obrázek. Obrázek můžete nahrát buď svůj vlastní (kliknutím na tlačítko Upload a Photo) nebo si vybrat některý z obrázků, který nahráli na Foursquare uživatelé, kteří na daném místě byli.

Pinterest: Přidání nového mapového příspěvku

Samozřejmě můžete přidat i více fotek k danému místu, a to jednoduše opakováním předchozího postupu.

Pinterest: Přidané mapové příspěvky

Repinováním příspěvků jiných uživatelů

Můžete také pochopitelně přidávat na mapu i příspěvky, které publikovali na Pinterestu jiní uživatelé. Zobrazte si požadovaný příspěvek, klikněte na tlačítko Pin it. Následně vyberte svou mapovou nástěnku, zadejte popisek obrázeku a vše potvrďte tlačítkem Pin it.

Pinterest: Repinování příspěvku

Tímto jste umístili příspěvek na svou mapovou nástěnku. Nyní si tuto nástěnku otevřete a uvidíte na ní nový příspěvek a u něj tlačítko Map this pin.

Pinterest: Přidání místa k příspěvku

Klikněte na něj, zadejte název místa a vše potvrďte kliknutím na tlačítko Map it. A máte další vizuální příspěvek na mapě 🙂

Jak vypadají mapové příspěvky na Pinterestu

Mapová nástěnka

Pinterest: Mapová nástěnka s příspěvky

Mapový příspěvek

Pinterest: Mapový příspěvek

 


Je pro vás tato nová funkce Pinterestu zajímavá? Budete ji využívat? Co si o ni myslíte?

Budu se těšit na vaše komentáře.Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku