Online vizitka pomocí About.me

Online vizitka pomocí About.me

About.me logo

Co jsou to online vizitky?

Na internetu existuje celá řada služeb, které nabízejí vytvoření tzv. online vizitek. Co si představit pod takovou online vizitkou a jak fungují? Většinou se jedná o jednoduchou jednostránkovou webovou prezentaci, na které můžete nabídnout světu základní informace o své osobě. Nejčastěji můžete uvést svoje jméno, profesi, krátké představení, kontaktní údaje a samozřejmě také odkazy na své profily na sociálních sítích.

Výhodou je, že nemusíte znát nic o HTML, CSS či čemkoliv podobném, ale pouze jednoduše vyplňujete textová pole, zaškrtáváte možnosti nebo přetahujete ikony. Takováto online vizitka je pak většinou dostupná přímo na webu provozovatele služby (umístění na vlastní doménu je často dostupné pouze pro platící uživatele). Většina služeb také nabízí možnost vložit si vizitku na vlastní web ve formě widgetu.

Kde si můžu vytvořit online vizitku?

Online vizitku si můžete vytvořit například s pomocí těchto služeb:

Některé další služby pro tvorbu online vizitek můžete najít v článku Top 10 Websites to Make Free Online Business Cards.

Online vizitka pomocí About.me

About.me je nová služba umožňující Vám vytvořit si svou jednoduchou osobní prezentaci. V současnosti je služba ve fázi privátní betaverze, což znamená, že přístup ke službě je podmíněn získáním pozvánky. O pozvánku si můžete zažádat přímo na homepage about.me, kde si zároveň zarezervujete požadovanou URL adresu ve tvaru about.me/vybrany-nazev. Poté, co získáte pozvánku, můžete se s chutí pustit do vytváření své profilové stránky.

Z hlediska grafiky máte možnost nastavit si pozadí stránky (vlastní obrázek nebo šablona), barvu a font písma. Co se týče obsahu stránky, můžete zadat svoje jméno, profesi a svoje krátké představení. Samozřejmostí je také propojení se sociálními sítěmi. Prohlédněte si mou jednoduchou vizitku na about.me.

Zdeněk Hejl na about.me

About.me nabízí kromě jednoduché tvorby profilové stránky také statistiky využívání stránky.

Líbí se Vám služba about.me? Vyzkoušíte ji někdy v budoucnu? Nebo používáte nějakou jinou službu pro tvorbu online vizitek? Pochlubte se v komentářích.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku

Vyhledávali jste

  • vizitky online
  • vizitka online