Odpovědi na komentáře na Facebook stránkách

Odpovědi na komentáře na Facebook stránkách

Facebook včera uvolnil do běžného provozu novou funkcionalitu pro Facebook stránky. Jedná se o možnost přímo odpovídat na konkrétní komentáře. Doposud bylo možné pouze přidávat jednotlivé komentáře pod sebe, což při větším počtu komentářů mohlo způsobovat nejasnosti v tom, kdo na který komentář reaguje.

Nyní je možné si vybrat určitý komentář, kliknout u něj na odkaz Odpovědět a přidat svoji reakci právě k vybranému komentáři. Pokud už u daného komentáře jsou nějaké reakce, tak tu svoji můžete přímo zadat do připraveného textového políčka.

Jak fungují odpovědi na komentáře

Jak odpovědi na komentáře vypadají ve skutečnosti na Facebooku si můžete prohlédnout na následujícím screenshotu z Facebook stránky Magazínu Portiscio.

Facebook stránky: Odpovědi na komentáře

Při větším počtu reakcí na konkrétní komentář jsou odpovědi sbaleny a je nutné je kliknutím zobrazit.

Facebook stránky: Zobrazení odpovědí na komentáře

Komentáře s největší mírou zapojení uživatelů (počet reakcí, počet lajků) by se měly zobrazovat výše ve výpisu komentářů u daného příspěvku na Facebook stránce 

Facebook v současnosti umožňuje pouze jednoúrovňové reakce na komentáře, tj. je možné reagovat na konkrétní komentář, který je uveden přímo u příspěvku na Facebook stránce, ale již není možné obdobným způsobem (přes odkaz Odpovědět)  reagovat na přidanou reakci. Takovéto řešení je však pro většinu případů vyhovující.

Jak aktivovat reakce na komentáře na své Facebook stránce

Pokud spravujete svou vlastní Facebook stránku a chcete aktivovat možnost přidávání reakcí ke komentářům, pak existují dvě snadné cesty, jak to zařídit. Zaprvé, pokud si nyní zobrazíte svou Facebook stránku, mělo by se vám objevit sdělení o tom, že si můžete zapnout odpovědi na komentáře, viz obrázek.

Facebook stránky: Aktivovat odpovědi na komentáře

Pokud se vám podařilo toto sdělení zavřít, můžete si komentářové reakce aktivovat na stránce Spravovat oprávnění, která je dostupná přes menu Upravit stránku.

Facebook stránky: Menu Spravovat oprávnění

Na konci této stránky je dostupné zaškrtávací políčko pro aktivaci reakcí na komentáře.

Facebook stránky: Povolení odpovědí na komentáře

V současnosti je povolení této funkce volitelné. Dne 10. července 2013 bude tato funkce automaticky aktivována pro všechny Facebook stránky.

Líbí se vám tato nová funkce Facebook stránek? Mně rozhodně ano. Rozhodně umožní přehlednější strukturování diskuzí pod příspěvky.

Jaké hlavní výhody vidíte v reakcích na komentáře vy? Napište mi do diskuze pod článkem.Komentáře

 1. Eliška napsal

  Prosím Vás, jak si můžu tuto funkci nastavit u komentářů na svém osobním profilu? Žádnou takovou možnost tam nemám a nemohu to ani najít nikde v nastavení.
  Děkuji za odpověď

 2. napsal

  Dobrý den, prosím o radu.
  Nemůžu na svém profilu na fb v „nastavení“ najít možnost „komentáře“ – „odpovědi“, tak jak mi radí v nápovědě. A nemám tam ani možnost „upravit stránku“, jak tady uvádíte Vy.
  Navíc píšete, že od července 2013 je tato funkce automaticky aktivována pro všechny Facebook stránky.
  Nechápu, kde je chyba.
  Děkuji za odpověď.
  Jarka

  • napsal

   Zdravím Jaroslavo,

   článek je již více než rok a půl starý. Vzhled administrace FB stránek se změnil. Nyní se nastavení nachází v horním horizontálním menu (Stránka, Aktivita, Přehledy, Nastavení). Odpovědi na komentáře jsou automaticky zapnuty pro všechny Facebook stránky (upozorňuji, že se bavíme o stránkách a ne o osobních profilech). Jediné, co nyní můžete v administraci stránky změnit je upřednostňování zobrazení lépe hodnocených komentářů.

   Zdenek

 3. neminecka napsal

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat jestli jde u profilu kde mám veřejně video povolit komentáře všech (i těch co nemám v přátelích).
  Našla jsem jen to jak toto nastavit na facebookové stránce, ale u profilu nevím.
  Děkuji

  • napsal

   Předpokládám, že z toho nebude chtít Facebook udělat diskuzní fórum. Navíc by to asi poměrně zvýšilo zátěž na servery. Zatímco dnes pošle Facebook pro jednotlivé příspěvky dotaz do databáze, aby získal přehled komentářů + jeden dotaz na reakce ke komentářům, nově by musel rekurzivně procházet komentáře a reakce na ně, aby dokázal vyrenderovat celou strukturu diskuze k příspěvku. U jednoho příspěvku je nárůst náročnosti minimální, ale když je nutné tohle všechno udělat u milionů a miliard příspěvků, tak již rozdíl bude více než znatelný.

  • napsal

   Tuhle funkci měli už delší dobu dostupnou u Facebook komentářů, které je možné vkládat přímo na web místo klasické diskuze. Předpokládám, že prostřednictvím toho taky testovali, jak moc bude tato funkce využívána. A zjistili, že docela dost, tak ji implementovali taky do Facebook stránek.

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku