Nové Facebook skupiny v otázkách a odpovědích

Nové Facebook skupiny v otázkách a odpovědích

Oznámení spuštění nových Facebook skupin před zhruba měsícem a půl bylo doprovázeno velkým zájmem ze strany novinářů i běžných uživatelů. Nové Facebook skupiny se sice setkaly s kladných ohlasem, ale vyrojila se spousta otázek jak Facebook skupiny vůbec fungují, jak je vhodně využívat či jaké jsou možnosti administrace Facebook skupin.

Tento článek je shrnutím otázek o nových skupinách na Facebooku, které se ke mně během času dostaly. Odpovědi na otázky vychází především z mých vlastních zkušeností doplněných o informace z jiných internetových zdrojů. Pokud zde nenajdete odpověď na svou otázku, napište do diskuze pod článkem a určitě dostanete brzo odpověď.

Přečtěte si také tutoriál, jak založit novou Facebook skupinu a provést její základní nastavení.

Kde najdu odkaz na založení skupiny?

Odkaz na založení nové Facebook skupiny se nachází v levém sloupci (pokud jste již členem některé skupiny, tak se odkaz zobrazuje pod výpisem skupin). Dříve se odkaz na založení skupiny nezobrazoval všem, jelikož Facebook skupiny nasazoval postupně. Předpokládám, že v současnosti mají již tuto možnost všichni.

Facebook skupiny vytvoření

Je možné stále zakládat původní Facebook skupiny?

Ne. Facebook nyní umožňuje zakládat pouze novou verzi skupin.

Bude Facebook rušit původní skupiny?

Ne. Facebook bude nadále podporovat oba dva typy skupin.

Je možné převést původní skupiny na nové?

Ne. V současnosti neexistuje možnost, jak převést původní skupiny na nové a ani tato funkcionalita není plánována.

Jaké mají Facebook skupiny možnosti nastavení soukromí?

Skupiny mají tři základní možnosti nastavení soukromí:

 • otevřená (seznam členů a obsah jsou veřejně dostupné každému uživateli Facebooku),
 • uzavřená (seznam členů je veřejný, avšak obsah skupiny je dostupný pouze členům),
 • tajná (seznam členů a obsah skupiny jsou dostupné pouze členům skupiny).

Úroveň soukromí skupiny se nastavuje při zakládání skupiny a lze ji následně kdykoliv změnit v rámci nastavení skupiny.

Facebook skupiny - soukromí

Stane se každý koho pozvu do skupiny automaticky členem?

Ano. Každý přítel, kterého pozvete do skupiny se automaticky stává jejím členem. Tento přítel dostane notifikaci, že je nyní součástí dané skupiny. Má samozřejmě možnost skupinu navštívit a opustit ji.

Je možné skupinu zrušit?

Ano. I přesto, že v nastavení skupiny či kdekoliv jinde v uživatelském rozhraní skupiny není přímo dostupné tlačítko nebo odkaz na zrušení Facebook skupiny, je možné skupinu zrušit. Pro zrušení Facebook skupiny postupujte dle následujících kroků.

 1. V pravém sloupci klikněte v sekci Členové na Zobrazit všechny.Facebook skupiny zobrazit členy
 2. Na nově zobrazené stránce klikněte na Zobrazit vše.Facebook skupiny všichni členové
 3. Postupně odeberte všechny členy skupiny pomocí křížku, který se zobrazuje u každého jména.Facebook skupiny odstranit členy
 4. Vraťte se na hlavní stránku skupiny a klikněte v pravém sloupci na Opustit skupinu. Zobrazí se Vám dialogové okno, ve kterém potvrdíte, že chcete skupinu opustit a tím ji i odstranit.Facebook skupiny opustit skupinu
 5. Úkol splněn:)

Co se mi nejvíce líbí na nových Facebook skupinách?

Kdybych se měl rozhodnout, které funkce a možnosti nových Facebook skupin se mi nejvíce líbí, vybral bych následující (seřazeny od pro mě nejzajímavější po méně zajímavé):

 • příspěvky s nejnovějšími komentáři se posunují automaticky nahoru,
 • skupinový chat,
 • možnost tvorby sdílených poznámek,
 • notifikace přicházející na mejl obsahují na začátku název skupiny (možno jednoduše filtrovat v mailboxu),
 • možnost posílání příspěvků emailem přímo na zeď.

Slovo závěrem

Doufám, že se Vám článek líbil a že odpověděl na Vaše otázky ohledně nových Facebook skupin. Pokud máte ohledně skupin nějakou otázku, která se zde nevyskytla a rádi byste na ni znali odpověď, napište ji do diskuze pod článkem.



Komentáře

 1. Jaroslav napsal

  Dobrý den, jsem správce skupiny s 2300 členy. Před nedávnem mi zmizela možnost přidávání přátel do skupiny přes funkci automatického výběru a navržení těch přátel, kteří ještě ve skupině nejsou. Přitom v jiných skupinách, kde jsem pouze členem, mi tato funkce funguje.

 2. Jana napsal

  Správce naší velmi početné skupiny rozhodl zrušit a poté obnovit ( z jistých nesrovnalostí některých jedinců),ale po obnovení není skupina v samostatném otevření,ale plete se mi do Hlavní stránky.Jde to zase osamostatnit .Děkuji moc

 3. napsal

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, chodí mi schválené žádosti o přijetí do skupin, z ničeho nic, všechny možné, i neslušné, žádné žádosti jsem ale nerozesílala. Dokonce se stalo, že se označují mým jménem mí přátelé na fb na nemravných stránkách. FB mě navedl ať změním heslo, to jsem udělala, ale několik schválených žádostí mi ještě přišlo. Nevím, jak zabezpečit můj FB, aby se to už neopakovalo. poradíte? děkuji předem Ivana L.

 4. Irena napsal

  Dobry den. Potrebovala bych poradit. omylem jsem se odhlasila ze skupiny a zatrhla policko zabranit opetovnemu pridani do skupiny. Jak zrusit tuto blokaci? Skupinu jsem mela rada. Nikde jsem nenasla radu, proto pisu zde. Dekuji.

 5. Miloš napsal

  Dobrý den, jak je možné identifikovat o jaký typ skupiny se jedná – myslím starý typ/nový typ. V některých skupinkách mi jde „topovat“ příspěvky pomocí komentů, v některých ne. Mám pocit, že toto je i v závislosti na čase nebo období. Zkrátka u jednotlivých skupinek mi jednou topovat lze jindy zase ne. Dá se to nějak odhalit a je možné, že se pravidla u skupinek mění?
  Děkuji Miloš

 6. David napsal

  Dobrý den, máme skupinu běžců, kde pořádáme společné výběhy. Po změně kterou Facebook udělal začalo chodit pozvání na vytvořenou událost všem lidem ve skupině, i když skupina nemá zdaleka více než 250 lidí. Vždy pozve jen mé přátele. Ale né všechny mám v přátelích. Vytvořil jsem teda uživatele, který bude pouze k vůli těmto účelům a bude vytvářet události a bude mít všechny v přátelích. Tím bych chybu obešel. Tento profil propojit se svím, abych se nemusel furt přelogovávat?

 7. napsal

  Dobrý den, prosím o radu.

  Mám fb stránku (zdravajsikrasna (www.zdravajsikrasna.cz) a take spravuji uzavrenou skupinu tykajici se specifickeho druhu stravovani (https://www.facebook.com/groups/389735004569275/?fref=ts)

  Velmi by mi pomohlo, kdyby se prispevky ze stranky zdravajsikrasna automaticky pridavaly do uzavrene skupiny. Pokud to nejde mohl by jste mi poradit, jak to celé „provést“, abych zachovala skupinu i se vsemi cleny a nejak to vyresila?

  Mnohkrat dekuji,

  Silvie

  • napsal

   Dobrý den,

   existují tři možnosti, jak zajistit to, aby byl stejný příspěvek jak na Facebook stránce, tak ve Facebook skupině. Každý má svoje plusy a mínusy.

   1) Vytvořit a publikovat status na FB stránce. Ručně zkopírovat status i obrázek a vložit jej znovu i do FB skupiny.
   Plusy: Máte všude stejný status v plném znění.
   Mínusy: Vše se dělá ručně, takže to zabírá čas a musí si člověk pokaždé vzpomenout, že to má publikovat ještě někde jinde.

   2) Vytvořit a publikovat status na FB stránce. Kliknout na odkaz Sdílet u statusu a z rozbalovacího menu zvolit položku „Sdílet …“. V okně, co se vám následně objeví, zvolte z horního menu položku „Sdílet ve skupině“ a vyberte do které skupiny chcete tento status sdílet a jestli k němu chcete něco připsat.
   Plusy: Méně ruční práce než v předchozím případě. Odkazuje se na status, který je umístěn na Facebook stránce, což může pomoci postupně přetahovat lidi ze skupiny na stránku.
   Mínusy: Často se nezobrazí celý text statusu, ale musí si ho čtenář rozkliknout. Stále je v tom zapojena ruční práce a nutnost pamatování na sdílení do skupiny.

   3) Využít nástrojů typu Buffer (buffer.com) nebo HootSuite (hootsuite.com), které umožňují publikování jednoho statusu automaticky na více míst a sociálních sítí. Stačí vytvořit status, přidat odkaz či obrázek a zvolit, kdy a na které sociální sítě se má status poslat.
   Plusy: Plně automatizované řešení. Možnosti plánování publikování statusů.
   Mínusy: Nutnost naučit se pracovat s dalším nástrojem. V závislosti na počtu využívaných sociálních sítí a rozsahu funkcí mohou být tyto nástroje placené.

   Snad vám tento přehled pomůže.

   Zdenek

 8. Simona Hrachovská napsal

  Dobrý den,
  potřebovala bych se zeptat. Píše mi hodně lidí z mých přátel ,že jim pořád posílám nějaké pozvánky do skupin(veřejných), přitom o ničem nevím a ani já sama jsem se do těch skupin nepřidala. Asi to bude nějaký spam. Budu moc ráda za nějakou radu není to příjemné pro mě ani mé přátele.

 9. petra n napsal

  dobrý den mám na fb jak soukromý tak firemnní profil nejdřív mi blokly přístup do skupin u soukromého pak u firemního kde jsem jela přes stránku můžete mi poradit co s tím

 10. napsal

  Dobrý den,…..na Fb mám skupinku s 3600 členy, nahrávat fotky do alb v mé skupince jde, ale na zeď hlavní stránku mi tak týden vůbec nejdou dávat příspěvky a ani zprávy nejdou posílat, vždy se mi ukáže …Bezpečnostní kontrola a poté vybrat fotky, prosím o radu….moc děkuji

 11. Martin Omar Pavlicek napsal

  Dobrý den, založil jsem skupinu Islám vs. Křesťanství, poté jsem skupinu opustil a teď se tam nemohu dostat zpět, abych podle Vámi navrhovaného řešení skupinu zrušil. Nevíte, prosím, jak skupinu zrušit?

 12. Hana Jančová napsal

  Dobrý den,

  mám na facebooku skupinku a někdo mi maže alba s fotkama. Jak tomu zabránit ?

  Děkuji

 13. napsal

  Přeji hezký den.
  Mám problém s přejmenováním mojí fcb stránky. Mám více jak 200 likes, bohužel žádost o změnu, jak píší v nápovědě, nevidím, nebo jsme všichni slepí.? Děkuji za radu. Mirka.

 14. Andrea Kučerová napsal

  Dobrý den,nevím na koho se obrátit,proto zkouším Váš blog.S osobních důvodů mám dva fb s ten druhý,který méně často používám.Zřejmě správce fb mi pro moje dobro dočasně ten méně často používaný účet pozastavil.Nechápu proč,nemohu se tam ani kouknout na zprávy atd.Co proto udělat?Děkuji za info,Kučerová

   • žaneta napsal

    A když má víc členů domácnosti facebook, tak jim přeci nemůžou zabránit, aby každý měl svůj účet na jednom počítači

 15. Milo napsal

  Dobrý den,
  jen takový pro vás asi jednoduchý dotaz, ale pokud jsem členem např. skupiny XY (uzavřená), tak pokud v této skupině vytvořím nějaký příspěvek, uvidí jej i mí normální fb přátelé, kteří nejsou členem této skupiny? Díky moc za info!

 16. napsal

  Dobrý den,
  prosím o radu,z ničeho nic se nemůžu přihlásit na facebook?Když to zkouším,chce to po mě určování nějakých fotek-přátel,ale pak to už chce telefoní číslo a nebo doklad totožnosti a to se mi už nelíbí.Nejsem si vědoma,že bych přidávala nebo lezla někomu do jeho stránek.Na facebooku jsem 6let a nic se mi za tu dobu takovéhleho nestalo.
  Moc děkuji za radu s pozdravem Anna Nohynková

  • napsal

   To se může stát, pokud Facebook potřebuje ověřit vaši identitu a že jste reálný člověk. Někdo se mohl pokoušet přihlásit na váš účet, nebo může mít Facebook podezření, že používáte více než jeden účet. Těch důvodů může být více. Nemuselo se to reálně stát, ale stačí podezření, že se něco z toho stalo. Doporučuji tedy zaslat telefonní číslo či kopii občanky a pokračovat v používání Facebooku; nebo nic neposílat a Facebook přestat používat. Jiné možnosti bohužel nebudou.

 17. Eva Jeřábková napsal

  Dobrý den, chtěla bych poradit ohledně facebookové skupině. Nemohu se dostat do portfolia lidí, kteří dali stránce To se mi líbí – likes. Vidím pouze číslo, ale již ne dotyčné osoby, takže s nima nemohu pracovat a nemohu se podívat odkud jsou či jim nabídnout další záležitosti…

  děkuji za pomoc

    • napsal

     Existují dva postupy.

     1. Napravo od titulního obrázku stránky máte pod sebou několik čísel. Najeďte myší na číslo „Označení stránky To se mi líbí“. Otevře se vám okno, ve kterém klikněte v sekci „Líbí se mi stránka“ na odkaz „Zobrazit vše“.

     2. Pod titulním obrázkem klikněte na záložku „Informace“. Zobrazí se vám základní informace o stránce. Úplně dole je uvedeno „ID stránky Facebooku“. To si někde poznamenejte. Zadejte do adresího řádku prohlížeče tuto adresu https://www.facebook.com/browse/page_fans/?page_id=XXXXXXXXXXXX, příčemž ta XXXXX nahraďte právě tím vaším ID stránky, které jste si poznamenala.

     Doufám, že vám to pomůže.

     Přeji pěkný den.

     Zdenek

 18. napsal

  Zdravíčko. Chtěl bych se zeptat. Mám skupinu na FB a když tam přidám fotky tak mi na nich nejdou vůbec označit ostatní členové skupiny. Když chci označit lidi tak mi to nabízí pouze jiné skupiny… 🙁 jak na to ? Děkuju

   • Simona napsal

    Dobrý den,
    píšete, že na fotkách můžu označovat pouze přátele. Mou stránku na FB označili dotyční „To se mi líbí“, na osobním profilu je mám v přátelích, ale nejde mi je na fotkách stránky označit ani pod jménem stránky ani pod osobním FB. Nabízí mi to cizí lidi a převážně jiné stránky (někdy mi to nenajde nic) i když zadám celé jméno i příjmení. Co dělám špatně?
    Předem děkuji.

 19. Jakub napsal

  Ak som vo verejnej skupine a opustím ju, budú ostatný vidieť príspevky ktoré som tam pridal počas fungovania alebo sa moje príspevky (fotky) po mojom odchode vymažú?

 20. David Forman napsal

  Zdravím.. Chtěl bych se zeptat jak se stát správcem skupiny, kterou původní správce opustil aniž by jmenoval nového správce a svůj účet zrušil? Nyní, když kliknu na Členové, tak se mi ukáže „Správci (0)“. Tuto skupinu není možné nyní nijak korigovat.
  Děkuji za odpověď.

 21. Jan napsal

  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat jestli lze ve skupině nastavit možnost odpovědí na komentáře u vlákna příspěvku.
  Předem děkuji za odpověď.

  S pozdravem
  Jan

 22. Martin napsal

  Dobrý den,

  mám dotaz ohledně pozvání a přidávání přátel, lidí do fb skupinky.. Nemůžu nikde v nastavení najít záložku jak někoho pozvat do skupinky..

  • napsal

   Není na to záložka v nastavení, dělá se to jinak. Když si otevřete hlavní stránku skupiny na Facebooku, tak v pravém sloupci máte informace o skupině a počtech členů a pod tím je políčko pro přidání nových členů do skupiny (v angličtině tam je Add people to group, v češtině Přidat lidi do skupiny).

   Dejte vědět, jestli se vám to podařilo.

   Zdenek

   • Martin napsal

    Políčko jsem našel, vyplnil jméno, ENTER.. ale nic se neděje.. Žádné obnovování stránky, políčka, ani to, že můžu přidávat další jména-členy.. Zůstává tam pořád to jméno..

    • napsal

     Já když zadám první písmeno do políčka, tak už se mi zobrazují pod políčkem přátelé, jejichž jméno začíná na dané písmeno. Když zadávám další písmena, tak se mi výběr přátel dále filtruje. Pak stačí kliknout na toho, koho chci přidat.

     Pokud vám to takto nefunguje, tak doporučuji vyzkoušet jiný prohlížeč, popř. smazat obsah cache ve stávajícím prohlížeči.

     • Martin napsal

      Rozumim.. ale asi jsem neupřesnil, že skupinku nespravuji já, jako soukromá osoba. Tzn., že mám založený jiný profil, tam nemám žádné přátelé a ztoho profilu zpravuji skupinku.. Problém zůstává stejný, jak tam přidám lidi.. Např. Vás neznám, nemám Vás v přátelích a jak Vás pozvu do své skupinky?

      • napsal

       To je poměrně zásadní informace. Nevím, proč využíváte dva samostatné účty, ale …

       Zaprvé, vlastnění více Facebook účtů je proti podmínkám Facebooku a kterýkoliv z těch účtů může být kdykoliv zrušen. To je dobré do budoucna vědět – abyste pak náhodou snadno nepřišel o budované skupiny a stránky na Facebooku.

       Zadruhé, pokud nemáte na daném účtu žádné přátele, tak nemůžete jednoduše někoho pozvat. To by pak bylo snadné spamovat kohokoliv s novými a novými skupinami. Přímo z Facebooku můžete do skupiny pozvat pouze lidi, u kterých znáte jejich email (prostřednictvím odkazu Invite by email) – to stejné samozřejmě můžete udělat i jednoduše přímo pomocí emailu.

       Tj. kdybyste mě chtěl pozvat do své skupiny, tak byste si mě musel buď přidat do přátel, nebo si zjistit můj email a pozvat mě prostřednictvím něj.

 23. napsal

  Zdravím mám již delší dobu problém se zobrazení alb, nemohu na různých skupinách a dokonce i na mé – kterou jsem založila zobrazit alba. Pořád dokola se mi zobrazuje – nedostupná – nemám oprávnění – chyba apodobně. Co s tím? Děkuji za odpověď

  • napsal

   Problém s nemožností zobrazit některá alba ve skupinách na Facebooku se tu už řešil několikrát, ale bohužel jsem ani já, ani další příspívající nepřišli na to, čím je to způsobeno.

   Někdy pomůže smazání cookies v prohlížeči, někdy pomůže vyzkoušet jiný internetový prohlížeč, jindy se to vyřeší samo časem.

 24. Jiřina napsal

  Prosím o radu. Pokud vkládám komentáře v „otevřené skupině“, moje komentáře automaticky vidí moji přátelé, i když nejsou členy skupiny. Jde to nastavit tak, aby je neviděli? Děkuji

  • napsal

   Ne, to nejde nastavit. Je to otevřená skupina, u které každý vidí jak členy skupiny, tak jejich příspěvky. A to nemusí být ani mezi přáteli.

 25. Martin napsal

  Dobrý den,
  potřeboval bych poradit. Nedávno jsem se odhlásil z náší třídní skupiny na fb. Při odhlašování jsem zaškrtnul, aby mě ostatní členové nesměli pozvat zpět. K této skupině bych se teď potřeboval vrátit a nevím ja blokaci zrušit.

  Předem děkuji za radu

    • napsal

     Pokud ji nemůžete najít, tak se nejspíš jedná o tajnou skupinu. Taková totiž nejde najít pomocí Facebook vyhledávače. Do takové vás může pozvat pouze někdo zevnitř. Vzhledem k tomu, že jste tuto možnost zakázal, tak se již asi zpět nedostanete. Zkuste napsal některému ze spolužáků, ať vám pošle URL adresu Facebook skupiny, zobrazte si tu adresu a pak zkuste odpovědět na otázku, kterou jsem položil výše,

 26. Martina napsal

  Dobrý den, máme založenou skupinku Bazárek….. Máme již přes 4500 členů a asi tak 163 alb. Jde o to, že poslední dobou (je to tak už asi 2 měsíce) nejdou některá alba zobrazit. Ale jen určitým uživatelům. Já osobně třeba nemohu otevřít album fotek – ukazuje se mi pouze ta lišta Upozorňovat, Sdílet, Přidat komentář atd. ale fotky nikde a kámoška to zase vidí úplně normálně. Zkoušeli jsme různé prohlížeče a nic. Nevíte,čím by to mohlo být. Víme že to nefunguje ani v jiné skupince, kde mají mnohem méně členů a mnohem méně alb. Děkuji

  • napsal

   Tohle chování FB skupin a fotoalb v nich se bohužel objevuje napříč různými typy i velikostmi skupin a nemá žádného společného jmenovatele. Kdyby se to objevovalo jen u skupin vaší velikosti s velkým počtem fotoalb, tak by to bylo pochopitelné.

   Bohužel vám tedy v tomto nemůžu poradit, protože žádné použitelné řešení aktuálně neexistuje.

   • Martina napsal

    A nevíte na koho se obrátit, kdo by nám poradil. Psala jsem na podporu FB,ale tam podle mě nijak nic moc neřeší.díky

    • napsal

     Myslím, že vám s tím bohužel nikdo moc neporadí. Kdyby se to někomu stalo a vyřešil to, tak by bylo řešení určitě dostupné někde na internetu. Na nic takového jsem ale nenarazil – ani když jsem to hledal dřív, ani teď. Vzhledem k tomu, že nejsou jasné symptomy problému – různí se velikosti skupin, počty alb, typy skupin a některých uživatelům se to děje a jiným ne – tak vám těžko poradí i na podpoře Facebooku (kdyby se náhodou uráčili napsat, což nelze moc očekávat).

     Je možné, že je to způsobeno tím, že Facebook průběžně testuje různé věci a zpřístupňuje je vždy jen určitému okruhu uživatelů a až posléze je postupně uvolňuje všem uživatelům. Často u takovýchto problémů se zobrazováním něčeho na Facebooku platí jediná rada – počkat pár týdnů, jestli se to nespraví.

 27. Kristian napsal

  Dobrý den , rád bych se dopátral jak pozvat lidi z mé skupiny když jsem založil událost jako soukromá osoba. Předem děkuji za odpověď

  Kristian

  • napsal

   Nijak automaticky to nepůjde. Pokud se jedná o událost, která se týká jen dané skupiny, tak doporučuji tu stávající událost smazat a vytvořit novou událost v rámci skupiny.

 28. Kristian napsal

  Dobrý den, chci se zeptat co dělat, když potřebuji smazat člena za špatné komenty ale mezi členy ho vůbec nenajde. Přitom na jeho fb profil se dostanu. Je jako duch, nahodí koment a zmizí. Jedině můžu smáznout ty komenty. Máme skupinu 8400 členů.
  Díky Kristian

  • napsal

   To je slušně velká skupina. Pokud ho nevidíte mezi členy skupiny, tak ho bohužel nemáte možnost jakkoliv zablokovat. Pokud vkládá nějaké sprosté nebo urážlivé příspěvky, tak ho můžete zkusit společně s dalšími lidmi, kterým to vadí, nahlásit – na jeho profilu klikněte na ikonu ozubeného kola a zvolte možnost „Report/Block“ – nějak podobně to bude i v češtině.

 29. michaela m. napsal

  Dobrý den, mám otázku:-) Máme vytvořeny firemní facebookové stránky, které více méně fungují a snažím se vymyslet něco, čím bychom to nějak oživili. Napadlo mne publikovat i odkazy, které úplně nesouvisí s naším předmětem podnikání, příspěvky by byly spíše pro pobavení:-) a vyprovokovat tak nějakou konverzaci:-) Přečetla jsem si od vás článek, jak sdílet různé odkazy tak, aby je vidělo co nejvíce uživatelů – tento článek mi velice pomohl:-) ale teď konečně k čemu směřuji:-) Co kdybychom označili, že se nám líbí např. stránka nějakého známého sportovce a občas bychom jeho statut sdíleli na naší stránce? Dalo by se nějakým způsobem využít tohoto „propojení“ k tomu, aby fanoušci stránek tohoto sportovce se stali i našimi fanoušky? Že by zavítali tím pádem i k nám na facebookový profil? A je vubec možné, aby firemní profil označil nějakou stránku jako, že se mu to líbí? Předem se omlouvám, pokud je můj dotaz hloupý:-) Ještě mne zajímá označení „Byli tady“ – co to znamená a jaký je rozdíl mezi tímto a mluví o tom?

  Děkuji mnohokrát!

  • napsal

   1. Příspěvky mimo váš hlavní obor, resp. příspěvky pro pobavení určitě nejsou na škodu. Ale nesmí se to s nimi přehánět. Nesmějí se nakonec stát hlavní náplní stránky.

   2. Sdílení příspěvku kohokoliv na vlastní Facebook stránce je legitimní způsob budování obsahu stránky.

   3. Ano, firemní stránky na Facebooku mohou lajkovat jiné Facebook stránky.

   4. Je to myslím poměrně nová věc, ale firemní stránky na Facebooku mohou v příspěvcích označovat jiné Facebook stránky. V některých případech se dokonce i tento váš status může objevit přímo fanouškům té stránky, kterou jste označila ve statusu. Podrobnější informace k tomu zatím nemám.

   5. Číslo „Byli tady“ by mělo být tvořeno lidmi, kteří provedli checkin v místě, kde daná firma sídlí, nebo otagovali na fotkách umístění firmy. Teoreticky se tedy jedná o lidi, co byli „ve fyzickém kontaktu“ s firmou. Statistika „Mluví o tom“ je souhrnem všech interakcí lidí se stránkou (komentáře, sdílení, lajkování příspěvků stránky, stání se fanouškem, checkin, otagování stránky ve statusu nebo na fotce, reakce na událost stránky atd.).

 30. Novak J napsal

  Dobry den, muzete mi, prosim poradit ? Chteli bychom si zalozit stranku na mensi fotosoutez s tim, ze soutezici by si sami vlozili napr. tri fotky a navstevnici by mohli hlasovat, ktera fotka se jim nejvic libi. Je neco takoveho na FB vubec mozne ? Nebo dalo by se vyuzit nejake jine reseni ? Mnohokrat dekuji !

  • napsal

   Od poloviny minulého roku je již možné využívat lajků, komentářů a sdílení jako rozhodovacího mechanismu při Facebook soutěžích. Pokud ale uživatelé budou publikovat fotky na vaši Facebook stránku, tak tyto fotky nebudou příliš viditelné pro ostatní uživatele. Je na to potřeba jít trošku jinak. Kromě samotného publikování fotek je také důležité mít promyšlený celý proces od vyhlášení soutěže po její vyhodnocení a dodržovat při tom určitá pravidla. V případě potřeby vám můžu vypracovat plán takové soutěže a toho, co vše budete potřebovat a co budete muset udělat. Takovýto návod můžete poté využít i u dalších soutěží. Stačí mi napsat na zdenek@zdenek-hejl.com.

   Kromě přímého publikování fotek a hlasování je možné také využít specializovaných aplikací pro pořádání soutěží na Facebooku. Některé jsou zdarma, některé jsou zdarma s určitým omezením a pak jsou zde samozřejmě i placené aplikace. Můžete vyzkoušet například http://app4page.com/cz/ nebo http://woobox.com/photocontests. Existují určitě desítky takovýchto aplikací.

 31. natasa napsal

  Prosím o radu.. Máme na Facebooku bazarek se 777 členy.. Bohužel jsme nefopatrnim změnili z uzavřené na tajnou ! Prosím jde to nějak vrátit zpět? Děkuji za radu moc mi to pomuze

  • napsal

   Zdravím, změna na volnější typ skupiny (tajná -> uzavřená -> otevřená) je bohužel možná pouze v případě, že máte méně než 250 členů.

 32. Patrícia napsal

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať .. Vytvorila som skupinu na facebooku a chcela by som vytvoriť niekoľko album aby mal každý svoj na svoje výtvory .. Ale mám tam napísané iba : +nahrať fotky + nahrať video
  A pod tým že nie su žiadne albumy .. Neviem ako mám ten album vytvoriť
  Ďakujem 🙂

  • napsal

   Jsou dvě možnosti.

   1. Přejděte na hlavní stránku skupiny, tj. na stránku, kde můžete přidávat statusy apod. Zde klikněte na odkaz Přidat fotku/video a zobrazí se vám pod tím odkazem malý okýnko, kde jsou dva odkazy – Nahrát fotky/video a Vytvořit fotoalbum. Když kliknete na Vytvořit fotoalbum, tak máte hotovo.

   2. Pokud jste na záložce Fotky, tak klidně klikněte na Přidat fotky a vyberte fotky z disku, které chcete nahrát. Jakmile fotky vyberete, tak vám Facebook zobrazí okno, kde můžete zadat informace o fotoalbu, kam budete fotky přidávat.

   Doufám, že se vám to podaří. Dejte mi vědět.

 33. Jana napsal

  Prosím o pomoc. Jsem členem jedné uzavřené skupiny. V záložce fotografie máme vytvořená alba, kam přidáváme fotky. Vše fungovalo v pořádku. Od včerejška mi nejde vkládat fotky do těchto alb, můžu vložit fotku přímo na zeď, ale když se připojím do alba a dám vložit fotku tak tam mám přesýpací hodiny a nic se neděje……nemůže mi prosím někdo poradit co s tím ?
  Díky Jana

  • napsal

   Bohužel nevím, čím by to mohlo být. Zkoušel jsem teď přidávat a odebírat fotky ve své Facebook skupině i zakládat nová fotoalba a vše fungovalo bez problémů. Jediné, co vám te%d můžu poradit, je vyzkoušet jiný prohlížeč, jestli nemůže být chyba v něm (Chrome, Firefox, Opera, Internet Explorer). Pokud je chyba na straně Facebooku, tak nezbývá než pár dní či týdnů počkat, jestli se to změní nebo ne.

 34. Katarína napsal

  Dobrý deň, vytvorila som si na FB stránku .skupinu( ako komunitu) a pri vytvaraní v 4.kroku bola nejaka kolonka na denny poplatok, tak som to cele zrušila, lebo som nechcela platenu stranku, nasledne po zrušení už ale stránka bola vytvorena,aj keď som ju nepotvrdila do konca. Kde by som zistila, či teraz budem zato platit alebo nie? Aby som vedela, či mám tú stránku nechaať ďalej fungovať alebo zrušiť?… Ďakujem za odpoveď.

  • napsal

   Všechny stránky, které vytvoříte na Faceboku jsou zdarma. Neplatí se za jejich vytváření.

   To, co se vám tam zobrazilo v tom čtvrtém kroku je možnost placené propagace Facebook stránky, abyste získala více fanoušků. Tuto možnost samozřejmě využít nemusíte a používáte Facebook stránku naprosto zdarma.

 35. Sandra napsal

  Dobrý den, mohly by jste mi prosím poradit, jak vrátit do skupiny člena, který byl nedopatřením zablokován a i když ho jak administrátor přidávám, tak mi to píše, že nelze přidat, že blokován.
  Děkuji za odpověď.

  • napsal

   V rámci Facebook skupiny klikněte v menu na položku O skupině. Zobrazí se vám přehled členů. Klikněte následně na rozbalovací menu nazvané Všichni členové a vyberte z něj položku Blokovaní. Zobrazí se vám přehled zablokovaných uživatelů. Nyní klikněte na odkaz Odstranit zákaz u té osoby, u které chcete zrušit zablokování. Potom by mělo být možné danou osobu znovu přidat do Facebook skupiny.

   Dejte vědět, jestli se vám to podařilo.

   • Sandra napsal

    Dobrý večer pane Hejl, mockrát děkuji, už je odblokováno! Přeji hezký zbytek večera. Sandra

     • Jiří Králík napsal

      Dobrý den, kdysi dávno se asi stalo, že jsem jednoho přítele zamítl ve skupině na fb. Chtěl bych jej tam dát a hlásí mi to, že zakázaného člena nejde přidat do skupiny. Prosím, poradíte mi? Děkuji!

      • napsal

       Zdravím,

       a to, co jsem radil Sandře o dva komentáře výše vám nepomohlo?

       Viz „V rámci Facebook skupiny klikněte v menu na položku O skupině. Zobrazí se vám přehled členů. Klikněte následně na rozbalovací menu nazvané Všichni členové a vyberte z něj položku Blokovaní. Zobrazí se vám přehled zablokovaných uživatelů. Nyní klikněte na odkaz Odstranit zákaz u té osoby, u které chcete zrušit zablokování. Potom by mělo být možné danou osobu znovu přidat do Facebook skupiny.“

 36. Katarína napsal

  Dobrý deň, čítala som váš článok ohľadom skupín na Facebooku. Riešim jeden problém s tajnou skupinou, do ktorej ma kedysi pridali, ale neviem či som sa ja nedopatrením nejako z nej neodstránila a teraz neviem ako sa vrátiť spať, skášaůla ma aj zakladateľka skupiny dať ma spať , ale nedarí sa nám to. Neviete mi poradiť s týmto problémom? Už som si prešla aj všetky nastavenia apodobne veci na mojom učete, ale nemám ani poňatia, čo mám vobec hľadať. Ak mi budete vedieť pomoť, veľmi by mi to pomohlo. Vopred ďakujem 🙂 , pekný deň prajem 🙂

  • napsal

   Do tajné skupiny vás může přidat pouze některý ze členů skupiny, v některých případech pouze administrátor skupiny. Pokud vás administrátor tajné skupiny nemůže do skupiny přidat, tak bohužel nevím, jak to řešit.

   Mohlo ale dojít k nějaké blokaci mezi vámi a zakladatelkou skupiny. Zkuste ji říct, ať zvolí někoho ze členů dalším administrátorem skupiny a ať vás zkusí přidat on. Pokud ani toto nepůjde, tak neznám žádné řešení.

 37. Kateřina napsal

  Dobrý den, prosím o radu. Jde nějak nastavit, aby moji přátelé neviděli na zdi mé komentáře ve skupinách, ve kterých jsem já členem a oni ne? Děkuji.

 38. napsal

  Ahoj, jdou nekde zrusit zadosti o pridani do skupin? je par skupin kam se zazadal o pridaní ,ale doposud me nepridali a uz je to nejakou dobu,jde mi ale o to ze uz mi fb pise ze mam mnoho zadosti a nemuzu poslat nove, rad bych nejak dohledal skupiny do kterych mam zadost ale bez odezvy ,abych tuto zadost mohl stahnout, jde to nejak?
  Dik

  Tom

  • napsal

   Pokud víte, u kterých skupin jste si zažádal o členství, tak stačí navštívit danou skupinu a v pravém horním rohu kliknout na odkaz pro zrušení žádosti. Bohužel ale netuším, jestli jde někde získat výpis skupin, u kterých jste požádal o členství. Spíše mám za to, že takový seznam není dostupný.

 39. Alena napsal

  Dobrý den,

  ještě další problém a zároveň dotaz. Máme tajnou skupinu s přibližně 2500 členy. Asi před týdnem mi postupně někteří začaly hlásit, že se nedostanou na stránku s alby přes odkaz fotky. Stránka se vůbec nenačte. Teď už je to problém daleko více členů, nenačteme ji už ani my správci.
  Zatím máme odkazy na alba stažené v dokumentu, takže do alb se dostaneme přes tyto odkazy, ale je to samozřejmě méně přehledné. V jiných skupinách stránku s alby načtu bez problémů.
  Může to být způsobené větším množstvím fotek na zdi nebo v albech? Hlášení na adminy FB jsem už odesílala.
  Předem děkuji za odpověď nebo radu.

  • napsal

   Bohužel nemám zkušenosti s takto velkými skupinami s rozsáhlými fotoalby. Předpokládám, že od určitého počtu fotek, resp. fotoalb se může Facebook začít chovat nepředvídatelně. Mohli jste narazit na nějaký výkonnostní limit. Nic bližšího k tomu bohužel nevím.

  • Martina napsal

   My máme v naší skupině stejný problém. alba už přesouvat jdou, ale teď pro změnu se samo mění pořadí fotek v albu.Místo úvodní fotky se objevuje fotografie poslední.
   Další problém je, že už jako admini nemůžeme mazat fotky, které nám nahrávají na zeď a to teda je dost nepříjemné a další nepříjemná věc – nemůžeme měnit název alb. Mazat alba atd. Nevíte co s tím. K čemu jsme vlastně admini. Když FB jde proti nám.díky

   • Alena napsal

    Dobrý den, máme stejný problém s mazáním fotek na zdi. Jediná možnost je hodit jí komentářem znovu na zeď a potom smazat jako příspěvek. U fotky vložené na zeď se v možnostech nabídka Odebrat neukáže.

   • Alena napsal

    A ještě to ostatní: Přejmenovat album jde při vkládání nové fotky, při načítání je text v okně názvu přepsatelný. Mazat alba jde asi 2 dny, vedle Přidat fotky a Označit… se nově objevil symbol popelnice.

    • napsal

     Alba jdou přesouvat klasicky myší. Je potřeba počkat, až se kompletně načte stránka a pak stačí kliknout na konkrétní album a přesunout jej na požadovanou pozici. Právě odzkoušeno.

 40. Alena napsal

  Dobrý den, kamarádky účet byl nahlášen jako falešný, přestože se na FB chová podle pravidel. Nahlásila ji jedna slečna z čistě osobních důvodů, i když nepochopitelných. Jaký bude teď postup ze strany FB? A je možné se takovému nesmyslnému nahlášení vyhnout jinak než blokací druhé strany?

  • napsal

   A přišlo jí už od Facebooku nějaké vyjádření? Nebo jste se jen dozvěděly, že ji ta slečna nahlásila. Pokud nemáte žádnou informaci přímo od Facebooku, tak není potřeba nic řešit. Takových ohlášení falešných účtů dostává Facebook tisíce denně a nezabývá se každým – musí k tomu být nějaké závažnější důvody. Pokud by Facebook uznal, že se může jednat o falešný účet, tak je možné, že bude chtít po vaší kamarádce, aby nějakým způsobem doložila, že je oprávněna používat daný účet, např. že se jméno. které používá na Facebooku shoduje s nějakým osobním dokladem.

   • Alena napsal

    Děkuji za odpověď, nějak mi to uniklo v záplavě mailů. Ano, z FB ji kontaktovali hned následující den, účet byl už odblokován. Musela prokázat znalost přátel na svém účtu.

 41. Petra Kuchařová napsal

  Chtěla bych se zeptat jak si mám zrušit odinstalovat facebook v mobilu , aby mi tam nemohli chodit zprávy apod.

  • napsal

   Záleží na tom jaký máte telefon a co konkrétně chcete zrušit. Chcete zrušit Facebook úplně, takže byste se na něj nedostala ani z počítače, nebo jen nechcete, aby vám přátelé posílali zprávy, když nejste na počítači, ale jste jen na telefonu?

 42. Jana Lukášková napsal

  Nevíte jak si můžu zrušit aby lidé co mám v přátelích neviděli v chatu kdy jsem tam byla naposledy? Objevuje se mi to tam pořád a nechci to tam. Děkuji za odpověď

  • napsal

   Tato informace se objevuje jen tehdy, pokud používáte Facebook aplikaci na mobilu. Pokaždé, když ji otevřete, tak by se měl aktualizovat čas „aktivní naposledy před …“. Nejde to bohužel nijak vypnout. Jediné řešení by bylo nepoužívat žádnou aplikaci pro FB na mobilu a přistupovat k FB jenom přes webový prohlížeč v mobilu – to by mělo přestat zobrazovat ten čas i ikonku mobilu u vašeho jména v chatu.

   • Petra Kuchařová napsal

    Takže když nebudu chodit na fb přes mobil, tak se to tam nebude ukazovat? I když budu mít stále nainstalovaný fb v mobilu?

     • napsal

      Dobrý večer.Já na FB lezu jen přes PC a přes prohlížeč chrome.Chat mám vypnutý pro všechny ale přesto se ukazuje vedle mého jména čas,kdy jsem byl on-line.Ted jsem na to koukal na matčiném notebuku a jejím profilu na FB.Tak já nevím jak jinak tomu mám zamezit,děkuji za odpověď.S pozdravem Kamil David

 43. Martina napsal

  Dobrý den, v naší FB skupině máme již několik alb s fotkami. Jsou různě rozdělené. Dříve šli alba přesouvat, ale teď to nejde. založili jsme si nová, ale potřebujeme seřadit podle určitých pravidel a ty nové zařadit třeba do poloviny. Jak prosím mohu alba přesunou. Dříve to šlo bez problémů a nyní s nimi nemohu hnout. Děkuji

  • Alena napsal

   Máme ve skupině stejný problém, už jsem psala několik hlášení o problému a zatím bez reakce. Jednu dobu nešlo přesouvat ani pořadí fotek v albech, to už se zase rozjelo. Alba zatím ne.

   • napsal

    Ano, opravdu nejde měnit pořadí fotoalb ve Facebook skupinách. Těžko říct, jestli je to jen dočasný problém, nebo jestli to tak už zůstane napořád.

    Od technické podpory Facebooku se bohužel nedá moc očekávat nějaká komunikace.

    • Martina napsal

     Tak to je dost blbý, protože nám jdou alba podle velikostí za sebou a potřebujeme přidat další alba a už je to dost přeházené 🙁

      • Martina napsal

       To já samozřejmě vím, ale FB nás tím štve. Nejdřív něco povolí a my se tak zařídíme a pak to zase mění. A někde jsem se dočetla, že se bude vzhled FB teď měnit celý, tak doufám, že k lepšímu. I tak děkuji za pomoc

 44. Lukáš napsal

  Mám dotaz ohledně Tajné skupiny. Mám skupinu, kde jsme překročili počet členů přes 250. Aktuálně něco kolem 500. Skupina se stala tajnou. Jak postupovat, aby se nastavení opět změnilo na uzavřenou? Koukám na skupiny známých a ti mají uzavřenou skupinu, kde je přes 900 členů.

   • Lukáš napsal

    Takže pokud se sníží počet členů pod 250, pak mohu změnit typ skupiny a pak už může počet členů narůst a skupina se nezmění? Nejsem si vědom, že by někdo tajnou skupinu nastavoval. Měl jsem za to, že to proběhlo automaticky. Nicméně i to je teď dost problematické. Vyhodit uživatele a pak jim psát, aby se přidali zpátky… Ani podpora facebooku by nepomohla?

    • napsal

     Ano, pokud se dostanete pod 250 členů, tak můžete změnit typ skupiny a ta vám pak zůstane i po zvýšení počtu členů. A je vůbec nějaký důvod, proč měnit typ skupiny z tajné na nějakou jinou?

     Co se týče podpory Facebooku, tak na tu nelze nijak spoléhat. Navíc informace o možnostech a podmínkách změny skupiny jsou dostupné v nápovědě, takže není vlastně ani důvod z jejich strany, aby nějak komukoliv pomáhli. Takovýchto žádostí by se na ně pak během chvíle sesypalo spousta.

 45. Dita napsal

  Dobrý večer,
  prosím o informaci, jakým způsobem mohu zve skupině přesouvat fotky z jednoho alba do druhého? Ve svém účtu jsme na to přišla, ale ve skupině se mi nedaří. Děkuji

 46. Nik napsal

  Dobrý den,
  prosím o info, zda jde nějak zrušit nebo blokovat, aby mě přátelé přidávali do různých skupin.

 47. filip napsal

  dobrý den, mám takový dotaz
  totiž, založil jsem s kamarádem jednu skupinu na fb a neni nikde k nalezení, když ji napíšu do vyhledávače na facebooku, děkuji mockrát. A rád bych, aby se do toho vyhledávače vážně dostala, děkuji

 48. Libor V. napsal

  Dobry den, zalozil jsem skupinu ale nejde ji vyhledavacem FB najit.
  Na strance skupiny se take nezobrazuje to tlacitko pro pozadani o pripojeni se ke skupine…
  Uz jsem nekolikrat prosel celou napovedu, zakozil-zrusil skupinu a opravdu nevim… 🙁 Dekuji za pomoc !

  • napsal

   Jakého typu je daná skupina? Pokud se jedná o tajnou Facebook skupinu, tak ta ve vyhledávání najít nejde, a ani nelze zažádat o přístup ke skupině. Členství vám musí umožnit některý ze stávajících členů skupiny nebo správce skupiny.

   Co se týče vyhledatelnosti skupiny v interním vyhledávači na Facebooku, tak tam se často stává, že nové skupiny se v něm objeví např. až po několika týdnech. Už jsem podobnou věc řešil s více lidmi a jediné, co platilo, bylo počkat.

 49. Lenka napsal

  Dobrý den,

  mám problém se svýma stránkama a to Ženou jsme jen jednou , tak si toho važme.Chtěla jsem udělat několik lidiček správci nebo manažery, ale bohužel nejde mi tam přidat ani jednoho.Zkoušela jsme i nápovědy , pro potvrzení to po mě chtělo heslo co zadávám u normálního fcb účtu , ale zase nic.Nikdo se mi tam nepřidal.Nevím si rady.Proto bych chtěla Vás požádat o pomoc či radu jak s tím.
  Děkuji Lenka

  • napsal

   Lidé, které chcete učinit správci, musí být fanoušky stránky, jinak to nefunguje. Pokud jsou fanoušky Facebook stránky, tak by mělo stačit zadat jméno nového správce, nastavit jeho práva a kliknout na tlačítko Uložit.

   • Lenka napsal

    nejde mi to ani trochu, mám přátele co dali klik , že se jim to líbí a stejně když jsem je dala do role správců se nic neděje.Tak nevím co s tím.
    Lenka

    • napsal

     Takto na dálku těžko říct, kde může být problém. Stal jsem se fanouškem stránky, tak zkuste přidat mě (Zdeněk Hejl) jako nového správce, jestli vám to půjde.

     • Lenka napsal

      Dobrý den,

      ano dívala jsem se , že jste se stal fanouškem stránek.Já na to asi po 20-tý došla jak to má být.Přidávala jsem lidi podle jmen, ale ono to nebralo.Tak mě potom napadlo , že jedině to zkusit podle emailu.Dala jsem jednoho a hned mi to naskočilo.
      Děkuji za velkou trpělivost se mnou .

 50. Martina napsal

  Dobrý den, moc prosím o radu. Na facebooku máme s maminama založenou skupinu s dětským oblečením, ale už třetí den nejde vkládat fotky do alb vytvořených někým jiným (např. správcem). Lze pouze pokud to album vytvoříte sám. Je to nějaká globální chyba facebooku nebo proběhla zase nějaká změna? díky za rady, jak problém vyřešit:)

  • napsal

   Když jsem vyzkoušel toto chování u několika skupin, tak jsem zjistil, že mi to taky nefunguje. Viděl bych to na nějaký technický problém na straně Facebooku. Žádná oficiální změna neproběhla. S tím bohužel nepůjde nic udělat, jenom čekat a zkoušet:(

   • Martina napsal

    Také máme tento problém. Některým členkám vkládat fotografie jdou a ostatním ne. Zkoušeli jsme založit nové album, jestli to není třeba tím, že máme alba dost plná, ale nejde to ani do toho prázdného. Jinak třeba jedna paní fotky nahrála a přihlásila se znovu pod svojí dcerou a to už nahrávat nemohla. Nemá FB zase nějaké úpravy nebo tak něco. Nemůžeme nikde nic najít. Díky

    • napsal

     Jak jsem psal výše – o žádné aktualizaci Facebooku, co by se týkala fotoalb, nemám informace. Vypadá to na technické problémy na straně Facebooku. Nezbývá než čekat, jestli se problémy vyřeší.

 51. Marek napsal

  Zajímalo by mě jak funguje vytvořený email skupiny, kam budou zprávy chodit, jak jej v budoucnu zrušit. Nic jsem tady o tom nenašel, díky. 🙂

  • napsal

   Zdravím Marku,

   nastavený email Facebook skupiny nelze zrušit. Můžete ho využít pro publikování nového příspěvku ve skupině. Když odešlete email na danou emailovou adresu, tak se ve Facebook skupině vytvoří nový příspěvek a ostatní členové skupiny dostanou emailem notifikaci. Jestliže někdo odpoví na notifikaci taky emailem, tak se zobrazí text zprávy přímo ve Facebook skupině jako odpověď na původní příspěvek.

 52. Pavla napsal

  Dobry den, chtela jsem se zeptat, zda jsou nejakym zpusobem upravovat dokumenty (soubory) ve skupine pomoci Ipadu, nejde mi to i pres aplikaci facebook 🙁 Dekuji.

  • napsal

   Zdravím Pavlo,

   iPad nemám, takže nevím, jestli je toto nějak možné. Ani na internetu jsem o tom nenašel žádné informace. Předpokládám, že využívání funkce Dokumenty ve Facebook skupinách bude velmi málo časté, a proto to nikdo nikde neřeší.

   V mobilní verzi Facebooku (m.facebook.com) upravování dokumentů není možné. Řešením by možná bylo změna způsobu prohlížení na vašem iPadu. Předpokládám, že někde v nastavení internetového prohlížeče bude možnost – Zobrazovat mobilní verzi webu / Zobrazovat verzi pro stolní počítače – nebo něco podobného. Když zvolíte tu druhou možnost, tak pak by to mohlo fungovat. Když se podíváte do adresního řádku, tak by se tam měla zobrazovat URL adresa začínající na http://www.facebook.com, a ne adresa začínající na m.facebook.com.

   Vyzkoušejte a uvidíte, jestli to bude fungovat.

 53. Lenka napsal

  Dobrý den.

  Mám jeden a to moc velký problém.

  Založila jsem si na fcb skupinu a to tajnou.Máme tam mnoho fajn lidiček , ale k problému.Když někoho odstraníme tak i po vymazání veškeré konverzace si může číst zprávy z chatu.Můžete mi prosím napsat v čem je problém.Já jsme skupinu založila , ale nikde jsem nenašla něco napsané jak tomu zabránit.

  Také jsem odstranila předešlé kamarády co jsem vyhodila z přátel.

  Založila jsme tu skupinu asi před 14 dny.

  Předem děkuji za odepsání a jsem s pozdravem

  Lenka.

  • napsal

   Pokud někoho odstraníte z Facebook skupiny a skupina je tajná, tak by neměl mít možnost číst si, co se ve skupině děje. Když se podíváte do přehledu členů skupiny, opravdu tam daní jedinci nejsou? Je to odkaz O skupině, který se zobrazuje hned pod úvodní fotkou skupiny (pod fotkami členů, pokud nemáte úvodní fotku nastavenou).

   • Lenka napsal

    Děkuji za odpověď , tak jsme se na to dívala a už je to ok.

    Jen bych měla ještě jednu prosbu.

    A týká se to chatu- jak to udělat aby se neotvíral další a další chat v tajné skupině. Kdysi jsem byla v tajné skupině a tam ten chat byl jen jeden a naskočil mi okamžitě když jsem tam vstoupila. V tomhle co jsem založila mi to nedělá.Jak to můžu napravit aby přátelé neměli otevřených 10 chatů a nakonec v tom byl jen guláš.

    Snad jste to mu porozuměl co jsem napsala.

    Děkuji

    • napsal

     Chatovací okýnka se otevírají pro každou komunikaci, kterou máte s někým na Facebooku. Nezáleží, jestli jste v určité Facebook skupině nebo ne. Když si budete chatovat s přáteli A, B a C, tak budete mít otevřená tři chatovací okýnka a nezáleží na tom, jestli si právě prohlížíte fotky, čtete si příspěvky ve skupině nebo děláte cokoliv jiného.

 54. Tomáš napsal

  Přeji dobrý den.

  Založil jsem skupinu ještě, když jsem neměl svůj osobní profil. Tudíž se přihlašuji přímo do ní. Chtěl jsem se Vás zeptat jak v takové skupině přidávat ostatní stránky do oblíbených? Nemám tam nahoře totiž tu lištu "Hledat osoby, stránky…"… už jsem je tam nějak přidával jen si nemohu vzpomenout jak. Děkuji za odpověd

  • napsal

   Máte na mysli předpokládám Facebook Stránku, ne Facebook Skupinu.

   Nevím, jestli jde přidávat oblíbené stránky (u business účtů) nějak jednoduše přímo prostřednictvím vyhledávání na Facebooku, ale mám za to, že k tomuto vyhledávání není žádný přístup (ani oklikou). Navrhoval bych asi následující postup. Najít si odkazy na Facebook stránky oblíbených firem / organizací na jejich webových stránkách nebo pomocí Google vyhledávání. Poté si zobrazte tyto stránky. Na těchto Facebook stránkách si najděte ikonu ozubeného kola (nachází se pod logem stránky na pravé straně). Když si kliknete na tuto ikonu, uvidíte tam položku Přidat k oblíbeným stránkám, na kterou stačí kliknout a je to.

   Doufám, že vám tento postup pomohl.

 55. Alena Borbély napsal

  Dobrý den, mám 2 problémy, na které jsem narazila při spravování skupiny na FB.

  První problém je, že při zobrazení členů skupiny se mi po 5. kliknutí na ZOBRATIT VÍCE objeví hlášení "Váš požadavek nemohl být zpracován Při zpracovávání vašeho požadavku došlo k chybě. Snažíme se ji co nejrychleji odstranit.", takže nemohu zobrazit další členy početné skupiny. Jde nějakým jiným způsobem získat seznam všech členů skupiny?

  A druhý dotaz už tady byl řešen. Pokud se člen ze skupiny odstraní sám, stále se ukazuje mezi členy a pokud ho chci jako správce odebrat, hlásí to "Tento uživatel není členem skupiny". Je možné odstranit tohoto člena – nečlena jiným způsobem, aby se mezi členy nezobrazoval?

  Předen děkuji za odpovědi.

  • napsal

   Zdravím,

   mně funguje proklikávání na další členy skupiny bez problémů. Zkoušela jste to víckrát a v různých prohlížečích? Doporučuji vyzkoušet. Jinak, nepřišel jsem na způsob, jak zobrazit všechny členy skupiny naráz přímo na Facebooku. Otázkou je, k čemupak potřebujete seznam všech lidí ve skupině?

   K té druhé otázce viz http://www.portiscio.net/nove-facebook-skupiny-v-… tj. zkoušet znovu a čekat.

 56. DK napsal

  U nově založené skupiny se nám stalo, že řadový člen změnil její úvodní fotku (neřeším jestli nedopatřením nebo nekázní). Dá se nastavit, aby na to měl právo jen admin?

  • napsal

   Řadový člen Facebook skupiny nemá možnost měnit úvodní fotku skupiny. Zkoušel jsem to u několika skupin, kde jsem buď správcem nebo řadovým členem a úvodní fotku můžu měnit pouze tam, kde jsem správcem skupiny.

    • napsal

     Tak můžu taky měnit tu úvodní fotku v té vaší skupině, i když jsem řadový člen. Facebook má v tomto asi trochu chaos aktuálně. protože jak jsem psal výše, já osobně nemůžu měnit úvodní fotku ve skupinách, kde nejsem administrátorem. Narazil jsem teď ale v některých diskuzních fórech, že i jiným lidem na Facebooku se stává, že v jejich skupinách mohou měnit úvodní obrázky i ne-správci.

     Každopádně abychom vyřešili původní otázku – momentálně neexistuje žádné nastavení, jak explicitně zakázat změnu fotky pro ne-správce.

 57. mnouckk napsal

  Dobrý den, mám na FB založenou skupinku a teď jsem prováděl "čištění" členů skupinky a narazil jsem na problém. Když jsem chtěl neaktivního člena odstranit, vyskočilo na mě okno, že "tento uživatel není členem této skupiny", tudíž nelzer odstranit a pořád se mi zobrazuje mezi členy. V čem by mohl být problém? Děkuji za příp. radu

  • napsal

   Vypadá to na nějaký zádrhel na straně Facebooku. Netuším, čím by to mohlo být způsobeno. Na vašem místě bych průběžně zkoušel funkčnost odstranění člena po pár dnech.

   Může se stát, že ačkoliv se uživatel již odhlásil ze skupiny, tak se tato změna ještě neprojevila v seznamu členů skupiny.

 58. Petra napsal

  Dobrý den,

  dotaz k událostem ve skupině. Dají se na takto vytvořenou událost pozvat také moji přátelé, kteř ale nejsou členy skupiny, ve které byla událost vytvořena?

  Díky

  • napsal

   Zkoušel jsem to, ale nepodařilo se mi to ani u otevřené Facebook skupiny. Logicky to ani nedává moc smysl, aby bylo možné pozvat někoho, kdo není členem skupiny na událost týkající se dané skupiny.

   Řešením je přidat přátele do skupiny a pak budou mít přístup k dané události.

 59. tomas2011 napsal

  DObrý den ve skupině nikomu nezbrazuje chat na fb , v jiných funguje v čem je to problém 😕

  • napsal

   Skupinový chat může být zakázaný, resp. jste si ho sám skryl. Když jste ve skupině, klikněte v pravém horním rohu na tlačítko s ozubeným kolem (vedle tlačítka Upozornění). Pokud nevidíte momentálně skupinový chat, tak by tam měla být položka Chat se skupinou. Po kliknutí na tuto položku by se vám měl objevit skupinový chat.

 60. LadislavB napsal

  Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat na řešení následujícího problému, který je sice trochu -mimo- tuto oblast,nicméně v závěru jsem částečně i do této oblasti chtěl experimentovat:

  Na facebooku jsem založil novou stránku v sekci ZÁBAVA podsekce SPORT na zcela novou email adresu. Po vytvoření a confirmaci emailem byla stránka sice automaticky vložena na facebook, nicméně běžní uživatelé ji nemohou v facebookovém vyhledávači nalézt. Já jakožto správce se k oné stránce bezproblému (po přihlášení na facebook) dostanu, mohu vkládat fotogalerii a celkově ji managovat bez problémů. Stránka má defaultně nastaveny práva (t.j.veřejně je vidět vše).

  Cizím uživatelům se stránka zobrazí, pouze pokud danému uživateli pošlu přímý link.

  Daná stránku není možno vyhledat,ikdyž na ní již někdo (na zed) zareaguje.

  Chtěl jsem tento problém vyřešit vytvořením otevřené skupiny, nicméně v tomto způsobu profilu se volba vytvoření skupiny vůbec nezobrazí. (taktéž se nezobrazí roletové menu vpravo nahoře vedle volby "Hlavní stránka", pro nastavení míry soukromí a zveřejnění, které je běžně u "lidského" profilu)

  Prosím o řešení uvedeného problému.

  Děkuji.

  LadislavB

 61. sperátová napsal

  Dobrý den, jde nějak zjistit, jestli někdo z cizích uživatelů-ne moji přátelé (a jejich přátelé), prohlíží můj profil- ozvala se mi ůplně cizí paní a chce si mě dát do přátel. Jak na mě vůbec přišla, jen tak namátkově? Díky Sparátová Radka.

  • napsal

   Zjistit to nejde. Váš profil si může prohlížet kdokoliv a kdokoliv vás může požádat o přátelství. Facebook profil podle jména se dá jednoduše vyhledat jak prostřednictvím přímo Facebooku nebo pomocí Google.

 62. Radek napsal

  Dobrý den, opustil jsem skupinu ale zůstaly tam na zdi moje příspěvky. Daji se dodatečně odstranit?

  Díky za odpověd´!

  • napsal

   Zdravím,

   pokud se jednalo o uzavřenou nebo tajnou skupinu, tak určitě nepůjde, protože jakmile jste vystoupil ze skupiny, tak nemůžete vidět její obsah. Pokud se jednalo o otevřenou skupinu, tak si ji zkuste zobrazit, najděte si některý svůj příspěvek a vyzkoušejte, jestli je u něj možnost ho zrušit – stačí najet myší na příspěvek, a v pravém horním rohu příspěvku by se měla zobrazit šipka dolů a po kliknutí na ni by se měla zobrazit možnost Odstranit příspěvek. Pokud tam tato možnost není, tak příspěvek smazat nejde.

 63. Heda napsal

  Dobrý den mám utajenou skupina na fcb a chtěla bych vymazat všechny alba s fotkama od členu ale nemužu nikde najit jak to udělat. A šlo by to případně i hromadně vymazat vše ? Děkuji

  • napsal

   Takovouto věc mě nikdy nenapadlo dělat, takže vám neporadím. Pokud jste správce skupiny, tak se podívejte na stránku Fotky (dostupná přes odkaz pod názvem skupiny). Pokud není možnost smazat fotky zde, tak to možné není. Předpokládám, že to nebude možné a že vždy jedině uživatel, který tam fotky vložil, je bude moci také odstranit. Pokud fotky půjdou odstranit, tak mi dejte vědět.

 64. Pali napsal

  Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat zdali jde nějak zadat aby se nezobrazovali nově přijatí členové v nové skupině na zeď, skupina je otevřená. Bohužel s každým přijatým členem, důležité informace padají níž a níž…

  Děkuji

  • napsal

   Zdravím,

   takto to ve Facebook Skupinách funguje. Skupiny nenabízí žádné pokročilé nastavení zobrazování nebo chování. Jsou primárně určeny pro komunikaci mezi členy skupiny. Věřím, že odsouvání informací dolů vás štve, ale dá se to řešit oklikou. Můžete např. přidat komentář k důležité informaci (to posune danou informaci zase nahoru ve výpisu), důležité informace ukládat jako dokumenty nebo důležité informace vložit do popisu skupiny.

 65. Honza napsal

  Dobrý den,

  vytvořil jsem si na FB novou skupinu a nyní chci vytvořit událost skupiny. Samotné vytvoření události se mi povedlo, ale již nevím jak pozvat na tuto událost všechny členy této skupiny. Na starém tipu skupin to šlo snadno ale s tím novým si nevím rady. Mám možnost pouze pozvat přátele ze svého osobního profilu.

  • napsal

   Když vytvoříte ve Facebook skupině událost, tak by měla dorazit každému ve skupině notifikace, pokud je tedy nemá vypnuté. Žádná jiná automatizovaná možnost není. Závisí to tedy na tom, jak mají členové skupiny nastavené notifikace.

 66. Kriznik napsal

  zdravím, jsem správcem skupiny (Karate Přelouč) a řešíme problém s tím, že sice je skupina otevřená, ale každý kdo do ní chce vstoupit, tak si musí zažádat a po schválení se na zdi zobrazí nesmazatelný odkaz o jeho přidání, lze alespon jeden z těchto problémů odstranit ? před pár dny jsem upgradoval skupinu na nový formát. Děkuji

  • napsal

   Předpokládám, že to bude problém (funkčnost) nejspíš spojený s upgradem starého formátu Facebook skupin na nový. Možná to tedy nebude chyba, ale vlastnost. To ukáže spíš čas.

 67. Mára napsal

  Dobrý den,

  je nějaký efektivní způsob, jak přesunout lidi ze skupiny (staré) na nově vytvořenou stránku?

  Dalo by se využít skupinového chatu, ale protože jde o skupinu starou, skupinový chat není možný…

 68. Heda.j napsal

  Dobrý den jde nastavit aby se příspěvky s nejnovějšími komentáři neposunovali automaticky nahoru členum moji skupiny ani mě se to nelíbí děkuji

  • napsal

   Zdravím, změnit to nijak nejde. Jedná se o vlastnost Facebook skupin, která má zajistit, že vždy budou členové primárně informování o diskuzních vláknech z nejaktuálnějšími příspěvky. Můžu se zeptat, proč se vám toto chování Facebook skupin nelíbí?

   • Heda.j napsal

    Hodně lidem se to nelíbí nebot pak je vtom takový chaoz a nejde vidět to co kdo vložil ráno a nebyl u toho třeba nějaký komentář 🙂 což je docela škoda a trvá dýl nejít něo co potřebuji .Je škoda že se to nedá nastavit jak člověk potřebuje ale i přesto děkuji za odpověd Jančíková

    • napsal

     Facebook skupiny jsou hold zaměřeny na jednoduchou rychlou komunikaci. Pokud byste potřebovali nějaké sofistikovanější řešení, tak by bylo potřeba si někde založit vlastní diskuzní fórum, které si pak budete moci nastavit k obrazu svému. Tam si potom můžete vytvořit kategorie pro jednotlivé diskuzní vlákna, způsob zobrazení vláken (podle nejnovějšího příspěvku, podle nejnovějšího diskuzního vlákna), stránky pro jednotlivé členy fóra apod.

 69. napsal

  Dobrý den, začala jsem mít takový problém, nejdou mi v mé skupině nahrávat fotky.. jediný odkaz na nahrání fotek je na Zdi,ale tam jsem fotky nikdy nenahrávala. Vždy jen přímo do fotek. Jsem teď z toho trochu zmatená, jelikož nedávno jsem tam fotku normálně nahrála. Nevím, co se stalo, jestli FB udělal teď nějaké změny.. vůbec nevim, čím by to mohlo být. Dívala jsem se do nastavení, tam je vše v pořádku, jediným správcem jsem já, vždy vše fungovalo. Nevíte, co se mohlo stát? Či jak přímo do fotek ty fotky nahrát? Díky za odpověď

  • napsal

   Zdravím,

   vyzkoušel jsem přidat fotky i v jedné skupiné, kterou spravuji, a taky jsem nenašel žádné tlačítko pro nahrání fotek. Prošel jsem i poměrně dost diskuzí a jedná se o problém, který trápí poměrně dost lidí. Zatím jsem ale nenarazil na žádnou oficiální odpověď, která by toto chování vysvětlovala a nabízela řešení. Předpokládám, že v brzké době vydá Facebook nějaké oznámení, proč se tak děje. Jednou z možností je to, že již nechce podporovat tento starý typ Facebook skupin a chce přinutit uživatele k přechodu buď na nové Skupiny nebo na Facebook Stránky.

 70. Lucie napsal

  Dobrý den,

  my máme založenou skupinu a stává se nám u ní, že nejde najít vyhledáváním přes FB, ale třeba přes google to jde – je to Klub Marketingového Institutu. Pokud Vám nepošlu pozvánku tak si skupinu nenajdete. Skupina je otevřená všem, není nijak zaheslovaná a moc nevím kde pro radu, tak zkouším vás 🙂

  • napsal

   Zdravím,

   když si na Facebooku zadám do vyhledávání celý název skupiny, tak mi ji Facebook najde. Připojil bych se k jednomu názoru, který jsem objevil ve Vaší Facebook skupině, a to:

   "Veronika Pizano: ešte kým nemáte veľa členov odporúčam zrušiť skupina a urobiť FB stránku. Oveľa efektívnejšia komunikácie."

   To co Vy prezentujete, je jasný kandidát na novou Facebook stránku. Pokud k tomu budete mt jakýkoliv další dotaz, stačí se sem ozvat.

 71. Martin napsal

  Dobrý den, to jdou do nových skupin nahrávat fotky jen po jedné? To nejde vytvořit album a nahrát do něj najednou více fotek, třeba 20? A horní záložky jako video, foto atd jsou nenávratně pryč? Děkuji za odpověď

  • napsal

   Zdravím. Pokud bych měl stručně odpovědět, tak:

   ano, jde nahrávat pouze jedna fotka v jeden okamžik,

   ano, záložky video, foto apod. jsou nenávratně fuč.

   Důvod je následující. Dříve vedle sebe existovaly Facebook Stránky (Pages) a Facebook Skupiny (Groups) a oba dva typy měly podobný vzhled a funkčnost. Rozdíl mezi nimi byl patrný málokomu. To chtěl Facebook změnit, chtěl jednoznačně oddělit Skupiny a Stránky.

   Facebook Stránky slouží pro propagaci osob, produktů, značek, firem, filmů apod. Pokud přemýšlíte o tom, jestli něco má být Facebook Stránka, stačí si položit jednoduchou otázku – je to věc, u které si uživatelé mohou říct "To se mi líbí"? Pokud ano, je to jasný kandidát na Facebook stránku. Může se jednat např. o fotbalový klub, značku hodinek či prodejce elektroniky.

   Naopak současné Facebook Skupiny jsou směřovány jako platforma pro online komunikaci v předem definovaném týmu lidí. Tomu jsou tudíž uzpůsobené taky funkce a rozhraní. Obrázky, videa či odkazy slouží spíše jako doplněk textové komunikace a jsou většinou využívány pouze v okamžiku konkrétní komunikace. Primárním určením nových Facebook Skupin tudíž není uchovávání obrázků či videí v albech a jejich prohlížení, ale snadná týmová komunikace.

   • Martin napsal

    Založil jsem skupinu "Sunrise Le Jardin ( Hurghada resort )" a nyní bych tedy po vašem vysvětlení chtěl založit raději stránku, ale nikde nemůžu najít, kde ji založit. Děkuji za radu.

 72. Lucien napsal

  Zdravím,

  jdou nějak převést proběhlé události ze starého typu skupiny do založené skupiny nového typu? Při zadávání termínů se objeví hláška, že data nesmí být v minulosti – jde to nějak obejít?

  • napsal

   Dobrý den,

   toto provést nejde. Můžu se zeptat, proč byste chtěla mít proběhlé události v nové skupině? Základní myšlenkou Facebook událostí je zobrazit nastávající událost svým přátelům a ti se mohou vyjádřit, zda se zúčastní nebo ne. Proto je tedy pochopitelné, že Facebook neumožní zakládat události, které již v minulosti proběhly. Kdybyste měla jakýkoliv další dotaz, neváhejte se ozvat.

   • Lucien napsal

    Protože skupina je pro náš ročník VŠ a někteří lidé vyjádřili touhu mít proběhlé události v evidenci.

    • napsal

     Bohužel to nepůjde:( Nové Facebook Skupiny jsou koncipovány spíše jako nástroj pro rychlou komunikaci a sdílení informací. Záleží na tom, k čemu chcete Facebook pro Váš VŠ ročník využít.

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku

Vyhledávali jste

 • kde najit skupinu kdyz sem potrvrdila aby se mi nezobrazovala