Nezvládnutá integrace sociálních sítí v podání CPressu (Albatros Media)

Nezvládnutá integrace sociálních sítí v podání CPressu (Albatros Media)

Dnes se mi do emailové schránky dostala zajímavá zpráva. Na webu knihy.cpress.cz běží od 26. 3. 2012 do 30. 3. 2012 speciální akce. Všechny knihy, které si v tomto období objednáte, získáte s 15% slevou a navíc budete mít dopravu úplně zdarma

Speciální akce na webu knihy.cpress.cz

Řekl jsem si: „Pěkná akce, která by mohla zajímat přátele a kolegy.“

Čekal jsem, že najdu na konci emailu tlačítka pro sdílení zprávy na sociálních sítích. Bohužel.

Tak jsem tedy v emailu hledal alespoň odkaz na webovou verzi dané zprávy, abych jej mohl publikovat na sociálních sítích. Opět, bohužel. Neexistuje webová stránka, na které by byl dostupný text emailové zprávy.

Potom mě napadlo, že se zkusím na Twitteru nebo na Facebooku zeptat CPressu (Albatros Media), proč neumožňují jednoduché sdílení zajímavého obsahu. Hledal jsem na obou webech, ale nenašel jsem ani jednu zmínku o přítomnosti na sociálních sítích – žádné odkazy na profily, žádné like boxy. Jen sdílecí tlačítka u jednotlivých knih.

Podíval jsem se tedy přímo na sociální sítě. Na Twitteru se mi nepodařilo najít účet ani CPressu ani Albatros Media. Pomocí vyhledávání na Facebooku se mi také nepodařilo najít ani jednu odpovídající firemní stránku, i když jsem zkoušel různé dotazy typu „albatros media“, „cpress“, „computer press“ nebo „knihy cpress“. Nakonec jsem vyzkoušel Google, jestli opravdu žádná odpovídající stránka na Facebooku neexistuje. Měl jsem štěstí.

DOPLNĚNÍ: Nakonec jsem našel i Facebook stránku Albatros Media, a to prostřednictvím sekce Informace na Facebook stránce CPressu.

Facebook stránka knihy.cpress.cz

Na samotné Facebook stránce Cpressu to poměrně žije. Je proto škoda, že se sami brání více fanouškům.

Pokud se k tomuto článku dostane někdo z CPressu (Albatros Media), tak zde jsou moje doporučení.

 • Umístit na web zmínky o sociálních sítích, na kterých máte profily/stránky – ať už ikona s odkazem na profil/stránku nebo například Facebook Like Box.
 • V rámci emailového newsletteru mít odkaz na webovou verzi stránky a tlačítka pro sdílení stránky na sociálních sítích.
 • Vyplnit smysluplně informace o Facebook stránce v nastavení Základní informace/Informace. Pomůže to dohledatelnosti stránky ve vyhledávání. Nyní je na Facebook stránce CPressu uvedeno pouze „Svět chytrých knih“ a na Facebook stránce Albatros Media není uvedeno nic.Komentáře

 1. napsal

  Podle mne dobrý příklad co se dá v takovém newsletteru vylepšit. Jen nevím jestli je to nezvládnutá integrace sociálních sítí, když tam vlastně žádný pokus o takovou integraci není 🙂

 2. napsal

  Někdy mám pocit, že tu svou Facebook stránku knihy.cpress.cz skoro až tají úmyslně. Ono když tam každý týden dělají soutěže v rozporu s pravidly Facebooku (přímo na zdi, využitím komentářů, včetně zveřejňování jmen výherců na zdi), třeba se bojí smazání stránky :-).

  • napsal

   To by byla zajímavá taktika, úmyslně zatajovat vlastní Facebook stránku. Všichni se jí snaží propagovat, jak to jen jde, jenom CPress jí skoro popírá 🙂

 3. napsal

  Zajimava zkusenost, diky za sdileni.

  Nejuzitecnejsi mi prijde: "V rámci emailového newsletteru mít odkaz na webovou verzi stránky a tlačítka pro sdílení stránky na sociálních sítích."

  Mela by to byt samozrejmost ale lide na ni stale zapominaji.

  • napsal

   Díky. Na ten odkaz na webovou verzi se často zapomíná a přitom je to velmi užitečná věc hned z několika důvodů:

   možnost zobrazení zprávy, pokud se dobře nezobrazuje v emailovém klientovi

   možnost jednoduchého sdílení na sociálních sítích

   vytváření nového obsahu pro web/blog

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku