Neztraťte se v novém Google Analytics rozhraní

Neztraťte se v novém Google Analytics rozhraní

Google poměrně nečekaně v noci na dnešek provedl změnu rozhraní svého nástroje pro webovou analytiku – Google Analytics. Nejedná se sice o žádné zásadní změny, které by znemožnily uživatelům Google Analytics používat, ale někoho by to určitě mohlo zmást. Pojďme se tedy společně podívat, k jakým změnám vlastně došlo.

Na první pohled viditelnou změnou je změna počtu hlavních záložek v Google Analytics. Dříve jste v oranžovém horizontálním pruhu mohli najít tři záložky – Domovská stránka, Standardní přehledy a Vlastní přehledy. Nyní se zde nachází pouze dvě – Přehledy a Přizpůsobení. Z Vlastních přehledů se stala záložka Přizpůsobení a záložky Domovská stránka a Standardní přehledy byly sloučeny pod záložku Přehledy.

Sloučení záložek dává smysl, protože doposud bylo nutné se i při běžných analýzách přepínat minimálně mezi dvěma hlavními záložkami. Nepříjemné to bylo především pokud využíváte Zkratky (uživatelsky nakonfigurované reporty), protože ty se nacházely na první záložce a ostatní klasické reporty na druhé. Nyní je vše důležité pohromadě. Na následujícím screenshotu vidíte novou podobu záložky Přehledy.

Nové rozhraní Google Analytics: Záložka Přizpůsobení

V rozhraní Google Analytics došlo také k několika méně patrným změnám:

 • hlavní oranžové menu zůstává stále nahoře i když posunujete stránkou dolů,
 • zvětšil se prostor v oranžovém menu věnovaný výběru účtů a profilů,
 • reporty v reálném čase byly zařazeny do Standardních přehledů,
 • reporty z Google AdWords se vrátily jako Inzerce nazpět do sekce Zdroje návštěvnosti, kam logicky patří (doposud měly úplně samostatnou sekci).

V článku Google Analytics Gets a Facelift – Navigation, Dashboards & More na webu Marketing Land odhaluje Daniel Weisberg ještě další novinky, které se týkají panelů (dashboardů) v Google Analytics.

Nyní můžete jednoduše změnit rozvržení svých dashboardů, pokud si zobrazíte konkrétní dashboard a kliknete v pravém horním rohu na odkaz Přizpůsobit panel.

Nové rozhraní Google Analytics: Možnosti rozvržení panelů

Při vytváření přehledů pro dashboardy si nyní můžete vybrat ze dvou nových typů miniaplikacíGeo (zobrazuje data na mapovém podkladu) a Bar (zobrazuje data pomocí sloupcových grafů).

Nové rozhraní Google Analytics: Nové miniaplikace pro dashboard

Jen pro doplnění, záložka Přizpůsobení vypadá následovně a prozatím obsahuje přístup k nakonfigurovaným vlastním přehledům.

Nové rozhraní Google Analytics: Záložka Přizpůsobení

Líbí se vám nové rozhraní Google Analytics? Přijde vám přehlednější a použitelnější? Mně rozhodně ano, protože již nemusím zbytečně přeskakovat mezi záložkami.Komentáře

 1. napsal

  Tento článok ma donútil sa zamyslieť nad tým, že by som mal začať používať tento analytický nástroj. Predsa len to vie viac, ako kdejaké merače návštevnosti, ktoré síce poskytnú štatistiku, ale nie kompletnú. Vďaka.

  • napsal

   Pokud Google Analytics doposud nepoužíváte, tak rozhodně doporučuji začít. Vložení základního měřícího kódu Google Analytics na web je stejně snadné jako vložení nějakého měřidla typu Toplist. A informací je v GA dostupných více než dost.

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku