Někdo se za mě vydává na Facebooku. Co mám dělat?

Někdo se za mě vydává na Facebooku. Co mám dělat?

Stále častěji se mi v komentářích pod články nebo v mejlu objevují dotazy typu „Co dělat, když se na Facebooku někdo vydává za mě?“  nebo „Jak zrušit podvodný účet na Facebooku?“

Dobrý den, prosím o informaci, lze někde získat kontakt na nějakou osobu, se kterou by bylo možné domluvit se o zrušení účtu na FC, který se vydává za moji osobu, nalezli jsme pouze formulář, který je třeba vyplnit, chtěli bychom, ale pokud je to možné, uveřejnit informace na podvodném účtu o tom, že se nejedná o můj účet a tedy, že bude zrušen. Děkuji za info.

Dobrý den. Potřebovala bych zrušit facebook účet,který založil někdo jiný mým jménem.

Existují dvě možná řešení těchto problémů. Záleží na tom, jestli máte svůj vlastní Facebook účet, nebo ne.

Mám účet na Facebooku

Pokud máte účet na Facebooku a narazili jste na falešný účet, který se za vás vydává a nějak vás poškozuje, postupujte podle následujícího návodu.

Nejdříve si zobrazte stránku s profilem daného uživatele. V pravé části profilu klikněte myší na ikonu ozubeného kolečka a poté klikněte na položku Nahlásit/zablokovat.

Jak nahlásit falešný účet na Facebooku

Zobrazí se vám dialogové okno, pomocí které může provést zablokování nebo nahlášení podvodného Facebook účtu. Pokud vás trápí, že se za vás někdo na Facebooku vydává, tak klikněte na prostřední položku nazvanou Tento profil Timeline se vydává za někoho jiného, nebo je falešný a z rozbalovacího menu vyberte položku Vydává se se za mě. Nahlášení uživatele potvrdíte stisknutím tlačítka Pokračovat.

Nahlášení falešného účtu na Facebooku

V závislosti na tom, jak máte vyplněný svůj vlastní profil, vás Facebook může požádat o nějaké dodatečné údaje, popř. budete muset zadat svoje přihlašovací heslo pro ověření, že žádost podáváte opravdu vy.

Tímto krokem jste provedli maximum, co můžete udělat pro to, abyste se zbavili falešného účtu, který zneužívá vaši identitu. Zbytek je již na samotném Facebooku.

Nemám účet na Facebooku

Pokud nemáte účet na Facebooku a dozvěděli jste se, že se pohybuje na Facebooku někdo, kdo zneužívá vaši identitu, máte také možnost, jak tomu zabránit. Stačí navštívit stránku https://www.facebook.com/help/contact_us.php?id=169486816475808 a vyplnit všechny potřebné údaje. První tři položky vyplňte podle následujícího obrázku. Facebook od vás bude požadovat ještě šest dalších informací:

 • vaše celé jména,
 • vaše kontaktní adresa,
 • jméno zobrazené na falešném Facebook profilu,
 • emailová adresa uvedená na falešné Facebook profilu (pokud je tam zobrazena),
 • URL adresa falešného profilu,
 • nahrání vašeho dokladu totožnosti.
Kliknutím na tlačítko Poslat odešlete formulář a pracovníci Facebooku se začnou podvodným Facebook účtem zabývat. Vzhledem k tomu, že počet uživatelů Facebooku překročil již jednu miliardu a takovýchto žádostí mohou být denně odesílány desetitisíce, je nutné obrnit se trpělivostí. Nelze čekat, že vaše žádost bude například vyřízena během několika hodin.

Nahlášení podvodného účtu na FacebookuKomentáře

 1. jana napsal

  dobrý den tady je jana abrahamová mám u vas menší problém mám u vas zalozený facebook od roku 2013 jsem moc spokojena z vasí strankou muj fcb je Janyt Damián Cristián vcera my z mojich prátel nekdo napsal ze jsi nekdo name udelal novy fcb a vydaval se za mě z mojema fotkama z facebookem Karolinka Kiki já jsem pres muj fcb Janyt damian cristian ji nahlasila ze se vydava zame jeji ucet byl vymazan tak jsem byla moc ráda a zničeho nic za 5 min se mi vymazal i muj aktualni facebook z nickem JANYT DAMIAN CRISTIAN poslal jsem vam na facebokovou stranku i muj obcancky prukaz ze to je muj facebook prosím mam tam fotky sebe i mich deti stratila jsem wsechno na ucet se nemuzu prihlasit mam jen tajten jeden nick prosím udelej te stim neco a vrate my ho spet dekuju za vase kladny vyjadreny z pozdravem jana abrahamova kontaktuje me na emajl igor73@centrum.cz dekuji naschle

 2. napsal

  Případně lze ještě osobu kontaktovat a pohrozit ji právními kroky – sice v mezinárodním právu je šance, že by Facebook vydal nějaké informace o tom kdo daný účet ovládá velmi malá, ale i ten strach z toho, že by se to mohlo stát většinou podvodníka odradí.

  • napsal

   Zde by mohla fungovat jenom čistě ta pohrůžka – reálná vymahatelnost bude opravdu mizivá. Rozhodně bych ale nejdříve využil oficiální cesty, jak nahlásit podvodný účet, popsané v článku.

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku

Vyhledávali jste

 • fake ucty
 • ksyz se za me nekdo na facebooku vydava
 • někdo se za mě vydává na facebooku