Jak zrušit Facebook účet

Jak zrušit Facebook účet

Už Vás Facebook nebaví? Chtěli byste zrušit svůj účet na Facebooku, ale nevíte jak na to? Přečtěte si následující návod, který Vám pomůže se zrušením účtu v této sociální síti.

Vzhledem k tomu, že si Facebook zakládá na stále narůstajícím počtu uživatelů (aktuálně více než 572 milionů uživatelů), nenabízí svým členům jednoduše přístupnou možnost, jak účet zrušit. Ale možné to je a existují dokonce dva způsoby zrušení účtu:

Dočasné zrušení účtu na Facebooku

První možností je pouze deaktivace účtu. Pokud zvolíte tuto cestu, bude Váš profil sice okamžitě znepřístupněn všem uživatelům Facebooku, ale veškerá Vaše data budou i nadále uložena na Facebooku. Budete tak mít možnost v budoucnu znovu svůj účet aktivovat a mít přístup ke všem dříve uloženým datům. Tato volba je tudíž vhodná pro uživatele, kteří chtějí pouze dočasně omezit svou přítomnost na Facebooku a předpokládají, že se tam v budoucnu opět vrátí.

Chcete-li dočasně deaktivovat svůj Facebook, postupujte podle následujících kroků.

 1. Přihlaste se na Facebook a v menu Účet klikněte na položku Nastavení účtu.Zrušení Facebook účtu - Nastavení účtu
 2. Přepněte se vlevo na záložku Zabezpečení a klikněte na odkaz Deaktivujte svůj účet.
  Facebook - nastavení zabezpečení
 3. Na následující stránce poté zadejte důvod deaktivace účtu a klikněte na tlačítko Potvrdit. Můžete také zakázat posílání notifikačních emailů, které by Vám jinak, i přes deaktivaci účtu, stále chodily, nebo nastavit chování Facebook skupin a aplikací, které využíváte.
  Facebook - deaktivace účtu
 4. Potvrďte svou žádost o deaktivaci účtu zadáním Vašeho hesla.Zrušení Facebook účtu - Potvrzení hesla
 5. Gratuluji! Pokud vše proběhlo bez komplikací, měli byste vidět následující stránku s potvrzením deaktivace účtu.Zrušení Facebook účtu - Účet deaktivován

Trvalé zrušení Facebook účtu

Druhou možností jak zmizet z Facebooku je trvalé zrušení účtu. Pokud přistoupíte k tomuto kroku, musíte si být jistí, že se opravdu již zpět na Facebook nevrátíte. Dojde totiž ke smazání účtu i se všemi přidruženými daty, tj. zatímco u deaktivace účtu se můžete kdykoliv vrátit a pokračovat tam, kde jste skončili, u této volby při případném návratu začínáte s prázdným profilem.

Možnost trvalého zrušení účtu na Facebooku je poměrně dobře skrytá a běžný uživatel by ji jen těžko našel. Pojďme se tedy nyní podívat, jak na to.

 1. Přihlašte se do svého Facebook účtu.
 2. Klikněte na následující odkaz pro zrušení účtu (http://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account).
 3. Na zobrazené stránce klikněte na tlačítko Odeslat.Zrušení Facebook účtu - Žádost o smazání
 4. Zadejte své heslo k účtu, případně také opište slova nutná pro bezpečnostní kontrolu a odešlete svou žádost kliknutím na tlačítko OK.Zrušení Facebook účtu - Potvrzení smazání
 5. Následně již jen potvrďte zprávu, která Vám sděluje, že Váš účet bude do 14ti dnů úplně odstraněn ze sítě Facebook. Pokud se během následujících dvou týdnů přihlásíte na Facebook, máte možnost trvalé odstranění účtu ještě zrušit.

Hurá, účet zrušen

Tento článek Vám měl ukázat, jaké jsou možnosti zrušení účtu na sociální síti Facebook. Pokud se Vám článek líbil a chcete ho doporučit svým kamarádům a známým, můžete využít tlačítek pro sdílení na Twitteru, LinkedIn a Facebooku, která jsou dostupná na začátku i konci článku.

Pokud nehodláte rušit svůj Facebook účet, přečtěte si například, jak pracovat s novými Facebook skupinami, jaké jsou nejčastější otázky ohledně nových Facebook skupin anebo jak zjistit účinnost Vašich statusů na Facebook stránkách.Komentáře

 1. Zuzana napsal

  Účet jsem deaktivovala cca před 4-5 lety.
  Nyní mi na email přišlo několik upozornění
  „Vítejte zpátky na FB… Podívejte se na označení fotky… Váš účet je odemčený“
  Účet jsem zrušila ihned, jak jsem to zjistila – tímto děkuji za váš návod.

 2. Roman napsal

  Dobrý den, mám na FB vytvořen firemní účet, který je registrován na mou soukromou emailovou adresu. Tento účet již nepotřebuji a chci so místo něj vytvořit soukromý účet pod stejnou emailovou adresou. Jak to prosím provést?
  Děkui moc za radu 🙂

  • napsal

   Pokud vím, tak není možné založit nový FB účet na stejnou emailovou adresu, na kterou byl dříve založen jiný účet (i když už je zrušený). Nejjednodušší řešení bude založit si novou emailovou adresu a na tu si založit nový Facebook účet. Následně můžete provést dvě věci. Zaprvé, nastavit si přesměrování všech emailů z té nové emailové adresy na vaši původní emailovou adresu. Díky tomu nepřijdete o žádné notifikace, které Facebook zasílá emailem. Zadruhé, můžete zkusit v nastavení svého nového účtu na FB (https://www.facebook.com/settings) přidat svůj původní email jako primární kontakt. To ale netuším, jestli bude fungovat – nemám odzkoušeno.

 3. Iveta napsal

  Dobrý den, měla bych dotaz, mám dva facebookové profily a chtěla jsem se zeptat, jestli by je nešlo sjednotit do jednoho profilu, abych se už nemusela přihlašovat na jeden a pak na ten druhý. Děkuji za odpověď

 4. Monika napsal

  dobrý den,
  chci se zeptat nemohla jsem si vzpomenout na heslo nebo email na můj účet a nějak jsem si ho nejspíše zablokovala. Proto jsem si založila nový fb, a chtěla bych se toho starého účtu zbavit na trvalo. Jde to nějak? díky

 5. mona napsal

  Dobrý den ,zrušila jsem před třemi měsící účet mého syna na fb.,ale stále tam ještě je. Dostala jsem zprávu ,že případ už byl uzavřen,víc jsem nerozumněla.

 6. napsal

  Dobrý den, před měsícem byl rušen účet naší firmy, protože byl spojený se soukromím facebookem jedné naší zaměstnankyně. Nyní když chci založit nový facebook hlásí mi to, že S TÍMTO E-MAILEM JE SPOJENÝ JIŽ EXISTUJÍCÍ ÚČET. Přitom účet pod tímto e-mailem je zrušený nejméně 14 dní. Máte s tím někdo zkušenosti?

 7. katka křenkova napsal

  dobry den,chtěla bych poradit.když se přihlasim na facebook,tak jen kliknu do políčka,tam se mi hned ukaže ma meilova adresa a automaticky i heslo v tečkach a kdokoliv se dostane na muj facebook v mem počítači.chtěla bych to zrušit na mem počítači.děkuji

 8. Jan Ch. napsal

  Dobrý den,zvolil jsem uplné odstranění facebooku,vydržel jsem 14dní,na FB se nemohu přihlásit,můj profil nelze zobrazit ale lidé co mě měli v přátelích mě stále vidí v prátelích i když nejde profil otevřít.. zmizí někdy profil uplně?díky

  • napsal

   Nevím, jestli by vás měli přátelé vidět „v přátelích“, ale rozhodně se jim po kliknutí na váš profil vypíše chybová hláška, že daná stránka/profil neexistuje. Je možné, že Facebooku chvíli trvá, než aktualizuje seznamy přátel a vyčistí ty již neexistující.

 9. Kateřina napsal

  dobrý den, je možné zrušit facebook profil, a nikdo nemohl z něj získat žádné informace aniž bych musela čekat 14 dní na jeho zrušení? děkuji

 10. napsal

  Dobrý den. Zrušíl jsem si kompletně fb. Čekám teď 14 dní až bude úplně smazán. Zajímalo by mě, zda odeslané zprávy, které jsem odeslal dané osobě (nečetla je) ,budou stále k zobrazení i po smazání účtu? Děkuji za odpověď

 11. napsal

  Dobrý deň,

  ja by som sa chcela spytat, ci je mozne a ak ano, ako spojit dva fb profily, obe vlastnim ja, aby som nemusela otravovat desiatky, stovky priatelov aby druhy vymazali a pridali si ma na druhom. dajkujem za odpoved

 12. Eliška napsal

  Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat, pokud si svůj účet chci dočasně zrušit, jak jej posléze mohu opět obnovit?

  Děkuji.

 13. Hana napsal

  Dobrý den,
  zajímalo by mne, zda mohu na Facebooku obnovit chat, který jsem smazala před několika měsíci.
  Pokud to lze, tak jak mám postupovat,
  Hana

  • napsal

   Jak se vám podařilo smazat chat na Facebooku? Myslíte tím, že jste si úplně zrušila celý Facebook účet? Nebo jste smazala obsah konverzace s někým? Nebo jste si zablokovala možnost konverzace pomocí chatu s konkrétním člověkem na Facebooku? Zkuste mi tu situaci přiblížit, ať vám můžu případně pomoci.

   Zdenek

 14. roman napsal

  Dobrý den chtel jsem se zeptat jestli jde nejak zjistit jestli me ma nekdo v bloku na facebooku? a jeste bych chtel vedet jestli pri smazani uctu na facebooku prijde oznamovaci sms . dekuji

  • napsal

   Zdravím Romane,

   neexistuje žádný seznam lidí, kteří vás blokují. Můžete si ale vyzkoušet, jestli vás blokuje konkrétní člověk. Zkuste si ho vyhledat na Facebooku. Pokud se vám ho nepodaři najít a víte, že má stále aktivní účet, tak vás buď blokuje nebo má nastavené soukromí profilu tak, že ho nemůžete najít.

   Bohužel nevím, jestli přijde SMS. Ale nevidím důvod, proč by měla.

 15. Ip adresa napsal

  Dobrý den, chci se zeptat, zda jde zpětně dohledat v konverzaci IP adresa, i přesto, že dotyčný má deaktivovaný fb. Pokud jde, je to zdlouhavý postup? Potřebuji k tomu i nějaké programy, abych ji zjistil? Děkuji

  • napsal

   Předpokládám, že se bavíme o konverzaci na Facebooku. Pokud vím, tak informace o IP adresách účastníků není dostupná ani během samotné komunikace. Takže IP adresu dalšího účastníka byste nezjistil, ani kdyby měl stále aktivní Facebook.

 16. Aleš napsal

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat jen jak zrušit facebook když byl založený cizí osobou bez jejího vědomí.

 17. Niky napsal

  Dobrý den,chtěla bych se zeptat mám deaktivovany účet.a porad se mi objevuje nebo je smazanej,jak je to mozny?

  • napsal

   Kdepak se vám objevuje? Pokud si Facebook účet deaktivujete a následně se do něj zase přihlásíte, tak tím tu deaktivaci zrušíte. Nemusí se jednat jen o přihlášení na webu, můžete se třeba automaticky přihlašovat i na mobilu.

 18. Barbora napsal

  Dobrý den. Co mi na facebooku opravdu nejvíc vadí je, že nejde smazat žádným způsobem konverzace tak, aby byla smazána i přijemci. Zřejmě se s tím budu muset smířit. Také vím, že moje otázka se netýká tématu, ale zajímalo by mě, jestli se ty zprávy celkově někdy budou mazat, třeba jako bylo na icq kde se historie po nějakém čase už dohledat nedá nebo se to bude archivovat s každou osobou po celou dobu existence facebooku.

  • napsal

   1. Smazání zprávy u příjemce – Tohle snad nejde u žádného způsobu komunikace – od klasické papírové pošty, telegramu přes SMS, MMS a emaily až po sociální sítě a programy typu ICQ. Nedávalo by to smysl, aby bylo možné poslat cokoliv a potom to kdykoliv smazat, jako kdyby k tomu nikdy nedošlo. Tudíž nepředpokládám, že by se ani kdykoliv v budoucnosti objevila možnost smazání zprávy u příjemce – a to v žádném běžně používaném komunikačním médiu.

   2. Smazání historie – Facebook má dostatečné kapacity na to, aby byl schopen uchovávat konverzace po celou dobu své existence. V nejbližších letech bych tedy rozhodně nepočítal s tím, že by došlo k nějakému promazávání historie. I u ICQ bylo možné uchovávat historii komunikace na poměrně dlouhou dobu, když se nastavil dlouhý interval archivace.

   Je potřeba si uvědomit, že jakmile na internetu cokoliv kamkoliv pošlete, tak nad tím většinou ztrácíte kontrolu.

 19. Luca napsal

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda mi můžou zrušit profil na Facebooku, když už jsem se tam rok nepřilásila?
  Moc děkuji. Luca

 20. Matouš M. napsal

  Dobrý den,

  z ničeho nic se mi zablokoval FB účet a při přihlášení mi neustále vyskakuje tato hláška ,,Z důvodu zabezpečení byl váš účet dočasně uzamčen´´ a pro všechny mé přátele na FB je účet prakticky zrušen. Nevíte, co s tím?

  Děkuju

  • napsal

   Takto se Facebook chová, když si myslí, že se nejedná o účet skutečného člověka, resp. se jedná o podvodný účet. Většinou vyžaduje odeslání kopie dokladu totožnosti. Nikde jsem nenašel jiné řešení, než jim zkusit odeslat fotokopii své občanky a čekat, jestli účet opět zprovozní.

 21. napsal

  Já mám učet na facebooku,a stalo se mi,že mě někdo pořád napadá učet,píše za mě holkám ruzné ndávky,nevím jak se teho už zbavit.Mám u obnovit hesla (odhlasit ze všech zařízení) je problém ten,když si po každé dám jinačí heslo,tak hned mám napadnutý učet,a podvodník posila holkam uražky,a potom vzkazy maže,abych nepřišel na to,jestli tma něco je,a taky na hodně diskuzích,udává za mě lidi,nevím už fakt co stím,ten člověk musí být šilený.

  • napsal

   Je možné, že někdo získal přístup nejen k vašemu Facebook účtu, ale také k vašemu emailu, a proto vám nepomůže ani změna hesla na Facebooku, protože se k němu útočník dostane prostřednictvím vašeho emailu.

   Doporučuji následující řešení. Zkuste si změnit heslo ke svému emailovému účtu a následně k Facebook účtu. Pokud se budou útoky opakovat, pak doporučuji založit si nový emailový účet, popř. následně také zrušit svůj Facebook účet a v případě potřeby založit nový.

  • napsal

   Při trvalém zrušení Facebook účtu by neměla na Facebooku zůstat žádná data. Jestli si samotný Facebook někde vaše data schovává, to je druhá věc. Ale běžným uživatelům by nemělo být dostupného nic.

 22. biebest napsal

  Dobrý den chi se zeptat jestli muzou byt polici vydany vsechny informace, cela vase historie co jste si kdy psal…nebo spise kdyz se policie dostane na fb ,tak vas muzou jen sledovat a cist co si pisete a pridavate za prispevky

 23. Michaela napsal

  Dobrý den
  Chtěla jsem se zeptat jestli je pravda,když zruším FB jestli o tom moji přátelé nebudou informováni.A když se FB zruší není možné se na něj znova přihlásit?

  • napsal

   Stoprocentně vám to nepovím, ale mám za to, že vaši přátelé o tom nejsou informováni. Nevidím důvod, proč by měli být.

   Facebook si můžete samozřejmě kdykoliv založit znovu. Ale budete začínat úplně od znovu, tj. nebudete tam mít žádné přátelé, žádné fotky atd. Budete začínat s novým, čistým, profilem.

 24. Stanislava napsal

  Dobrý den, mám dceru a tý kamarádka udělala jak email tak účet na facebooku a nejde mi to vše zrušit. Nemám hesla ani k jednomu. Je nějaká možnost jak to vše zrušit? Již jsem psala několikrát na podporu,ale účet tam má stále i když je jí jen 10 let. Děkuji za pomoc

  • napsal

   Zdravím,

   pokud nemáte přístup ani k emailu ani k Facebook účtu, tak se vám nepovede zrušit Facebook účet. Stačilo by získat heslo k emailovému účtu, který využívá vaše dcera k přihlašování na Facebook. Pak by totiž bylo možné vyžádat si změnu hesla pro Facebook, které by vám přišlo do emailové schránky. Poté byste se již mohla i s tímto novým heslem přihlásit na její Facebook a podle článku její účet zrušit.

   Jinak to bohužel nepůjde. A podpora Facebooku bude jen těžko reagovat na konkrétní požadavky na zrušení účtu někoho jiného. To by pak mohl kdokoliv žádat zrušení Facebook účtu kohokoliv jiného.

 25. Kačka napsal

  Dobrý den, chci zrušit účet na fb trvale a chci se zeptat, zda po 14 dnech přijde nějaké potvrzení mailem, že došlo ke smazání účtu. Děkuji

 26. Ra. napsal

  Dobrý den, chtěla bych se nutně zeptat, zda se při trvalém odstranění účtu na facebooku odstraní všechny zprávy u lidí, kterým byly odeslány?
  Děkuji

 27. Hanka napsal

  Mam deaktivovan ucet, vic jak rok, a teprv ted jsem se dozvedela, ze ucet lze i smazat.
  Abych smazala ucet musim se na nej znovu prihlasit a teprv pak jej smazat navzdy. Muj dotaz zni, objevi se mym pratelum, ze jsem byla zase ,,aktivni,, jestli ano, tak existuje nejaky zpusob aby nebylo videt ze jsem byla aktivni a ze jsem ucet natrvalo odstranila? Lze ucet natrvalo odstranit aniz bych se na nej prihlasila?
  Taky me zajima, po dobu tech 14 dnu, buduo me moci mi pratele videt na fb?

  • napsal

   Pokud vím, tak by přátelům nemělo přijít žádné upozornění, že jste znovu aktivovala Facebook. Zaručit to ale opravdu nemohu.

   Pro zrušení deaktivovaného účtu bude opravdu potřeba účet znovu aktivovat a posléze zažádat o jeho zrušení. Během těch 14 dnů by se váš účet měl chovat jako deaktivovaný, tj. stejně jako se choval doposud.

   Pokud k tomu nemáte nějaké speciální důvody, tak ale není vůbec potřeba měnit aktuální stav vašeho Facebook účtu, tj. dělat z deaktivovaného účtu účet trvale zrušený.

 28. Andrea napsal

  Dobrý den, Zdeňku. Poslední dobou mi z facebooku nepřicházejí upozornění na email (jde mi především o zprávy), tak bych se chtěla zeptat, co mám udělat- kde mám co nastavit, nebo jestli mám přidat novou emailovou adresu, aby to opět fungovalo. Děkuji za odpověď.

 29. Lilly napsal

  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat, zda když zruším účet na fb natrvalo, tak jestli zůstanou lidem, se kterými jsem si psala zprávy uloženy.
  Předem moc děkuji za odpověď.

    • napsal

     U zrušení účtu není dostupné žádné dodatečné nastavení, pomocí kterého by to šlo zařídit. Je to ale pochopitelné. Bylo by to divné, kdyby to šlo takto udělat. Bylo by to stejné, jako kdybyste při zrušení emailové adresy požadovala také odstranění všech emailů, které jste odeslala.

 30. destroyed napsal

  Dobrý den, jak ale zrušit dlouho nepoužívaný facebookový účet, když jsem předtím zrušil mejlovou adresu, kterou jsem se přihlašoval- což jsem si neuvědomil.
  Děkuji

  • napsal

   To, že jste zrušil emailovou adresu, kterou jste se přihlašoval, nemusí být ještě úplná tragedie. Do Facebooku byste měl mít možnost se danou emailovou adresou přihlásit. Facebook při přihlašování nekontroluje, jestli zadávaná adresa opravdu existuje. Pak by již neměl být problém podle tohoto návodu zrušit Facebook účet. Dejte mi vědět, jestli se to podařilo.

    • napsal

     Pokud se vám nepovede přihlásit na Facebook, tak účet nijak nezrušíte.

     Vzhledem k tomu, že ale nemáte již původní mejl, tak není ani důvod Facebook účet rušit – neotravují vás notifikace či zprávy z Facebooku. Tudíž bych nechal účet tak jak je a dál se jím nezabýval.

 31. Jana W. napsal

  Dobrý den,

  Nedávno jsem narazila na Facebooku na profil jedné velmi dobré rodinné známé, která bohužel v loňském roce zemřela. Nezanechala po sobě žádné potomky ani jiné rodinné příslušníky, kteří by se o její pozůstalost postarali, proto mě napadlo, jak se v tomto případě dá postupovat, aby její profil byl odebrán z Facebooku.

  Děkuji

  • napsal

   Na toto téma jsem odpovídal v tomto komentáři – http://www.portiscio.net/navod-jak-zrusit-facebook-ucet#comment-782

   Možné to je, ale pouze pokud jste blízkým rodinným příslušníkem.

   V nápovědě Facebooku lze nalézt následují formulaci:

   Odebrání účtu:

   Ověření nejbližší rodinní příslušníci mohou požádat o odebrání účtu svého blízkého. V tom případě dojde k úplnému odebrání účtu z Facebooku a nikdo jej nebude moci zobrazit. Takový účet neobnovíme ani neposkytneme informace o jeho obsahu, ovšem s výjimkou případů, kdy to vyžaduje zákon. Pokud požadujete odebrání, aniž byste patřili mezi nejbližší rodinné příslušníky zemřelého, nebude vaše žádost zpracována. V takovém případě bude účet zakonzervován.

   Pokud patříte mezi nejbližší rodinné příslušníky a chcete požádat o odebrání účtu svého blízkého, můžete využít tento odkaz.

 32. Zdenka napsal

  Dobrý den, prosím o informaci, lze někde získat kontakt na nějakou osobu, se kterou by bylo možné domluvit se o zrušení účtu na FC, který se vydává za moji osobu, nalezli jsme pouze formulář, který je třeba vyplnit, chtěli bychom, ale pokud je to možné, uveřejnit informace na podvodném účtu o tom, že se nejedná o můj účet a tedy, že bude zrušen. Děkuji za info,

  • napsal

   Zdravím,

   je možné pouze oslovit přes formulář administrátory Facebooku. Často ale poměrně dlouho trvá, než se ozvou nazpátek. Pokud se vám podaří s administrátory spojit, tak jim budete muset nějak doložit, že daný Facebook účet je falešný, např. že používá komplet vaše jméno, adresu, datum narození atd. Čistě třeba shoda jmen nejspíš nebude stačit.

   Také bude potřeba nejspíš nějak dokázat, že daný účet vás nějak přímo poškozuje. Pokud se to prokáže, tak Facebook daný účet s největší pravděpodobností smaže, tj. nedostanete k němu přístup, abyste na něm mohla něco publikovat. To by bylo možné pouze v případě, že by vám někdo váš účet ukradl a poté ho zneužíval.

 33. Rassty Bavič napsal

  Dobry den chci se zeptat nedávno byl muj učet napaden nelegalně polici a sledovaly muj učet min 2 měsice ne vice i moji partnerku jak tohle je možné a přitom facebooku chraní naše data piše na svem webu chci se branit nebo podat tresni oznameni co mam proti tomu dělat učet sem musel deaktivovat zduvodu svých informacich.Děkuju za odeslani na meil.Muj učet je Rassty Bavič

  • napsal

   Zdravím, pokud policie získala od Facebooku přístup k vašemu účtu, tak museli mít nějaké podezření na vaši nelegální/pololegální činnost – využívání autorsky chráněných děl, odkazy na warez, nebo jakékoliv příspěvky, které mohou jinak porušovat zákon (rasistické, nabádající k násilí či trestné činnosti apod.). Jinak je velmi nepravděpodobné, že by Facebook jen tak povolil přístup jiného subjektu k vašemu účtu.

   Jak jste poznal, že váš Facebook účet někdo sleduje?

   • Rassty Bavič napsal

    kontaktovaly moji holku a když sem smazal nebo udelal zmeni na facebooku tak taky vše bylo za mimi zady a když si mě odebrala z přatel tež.Jeto svinarna.Ale jinak dik pomuže si založit jiny učet nebo oni maji IP adresu a pokažde když se pripojim tak to vi že to su ja.Co mužu vše sledovat i spravy co si pišu atd žejo.

    • napsal

     Facebook nejspíš dokáže rozpoznat, že když si založíte nový účet, tak že jste to vy. Jak podle IP adresy, tak následně podle typu příspěvků, které pravidelně publikujete, tak podle přátel, které si budete přidávat.

     Ale můžete zkusit založit si nový účet a uvidíte. Nelze se ale spoléhat na to, že by to bylo nedohledatelné a Facebook si nedokázal, při troše snahy, spojit, že dva podobné účty jsou jeden a ten samý člověk.

 34. Božena Mezeiova napsal

  dobrý den,mám problem přihlašenim na svuj učet,bozena1957@seznam.cz,nemužu se přihlasýt ani na emajl ani na fb,chce po mě heslo ,že muj učet byl napaden,skoušela jsem fšeliak nejde se tam dostat ,prosim pomozte mi,děkuji.

  • napsal

   Dobrý den,

   pokud se vám nedaří přihlásit ani na mejl, tak to může být docela problém. Zkuste nejdříve navštívit stránku http://napoveda.seznam.cz/cz/zapomenute-heslo.html, odkud můžete získat heslo ke svému emailu na Seznamu, pokud jste si při zakládání účtu na Seznamu zvolila kontrolní otázku nebo máte ověřené telefonní číslo propojené s účtem na Seznamu.

   Pokud se vám podaří heslo k emailu na Seznamu získat, tak si jej okamžitě po přihlášení změňte.

   Pokud se vám heslo nepodaří získat, tak se vám bohužel nepodaří získat přístup ani do emailu ani na Facebook.

   Získání přístupu na Facebook je až další krok. Dejte mi vědět, jestli se vám podařilo získat přístup do emailu na Seznamu a pak můžeme vymyslet, jestli něco půjde dělat i s tím Facebookem.

  • napsal

   Je to zmíněné v bodu 5 v kapitole Trvalé zrušení Facebook účtu:

   "Následně již jen potvrďte zprávu, která Vám sděluje, že Váš účet bude do 14ti dnů úplně odstraněn ze sítě Facebook. Pokud se během následujících dvou týdnů přihlásíte na Facebook, máte možnost trvalé odstranění účtu ještě zrušit."

 35. Tereza napsal

  Dobrý den. Uvažuju nad zrušením účtu na FB. Když zruším účet na FB, zmizí všechny moje předchozí příspěvky, zprávy a komunikace. Zmizí i skupiny a stránky, které jsem založila? Nebo je možné u skupiny předat někomu správcovství a skupina zůstane zachována? A jak to případně řešit se stránkou – tam lze taky někoho "udělat správcem"? Moc děkuji za odpověď.

  • napsal

   Zdravím Terezo,

   Facebook stránky a skupiny, které jste založila, nezmizí zrušením vašeho účtu, pokud nastavíte někoho jako dalšího správce.

   U Facebook skupiny se to provede následovně. Zobrazíte si svoji Facebook skupinu. Nahoře máte horizontální menu, které obsahuje položky "O skupině", "Události" atd. Když kliknete na O skupině, zobrazí se vám přehled členů skupiny. U jednotlivých členů pak vidíte odkaz "Jmenovat správcem". Kliknutím na tento odkaz učiníte daného člena dalším správcem skupiny.

   U Facebook stránek je to podobně jednoduché. Zobrazte si svoji Facebook Stránku, kde jste správcem. Nahoře v menu máte položku Upravit stránku. Na tu klikněte a zvolte položku Role správců. Na zobrazené stránce pak můžete zadat jméno nového správce a nastavit mu jeho roli. Je nutné jako roli nastavit Manažer, aby daný uživatel mohl po vašem odchodu z Facebooku plně spravovat stránku.

   Věřím, že vám tyto informace pomohou.

 36. RastaTata napsal

  Zdravim.. A.) Cca pred dvema mesici se mi po prihlaseni zobrazila mapka sveta s dodatkem..ze byl muj ucet aktivovan predeslou noc kdesi v Panamskem pruplavu a otazkou byl li jsem to ja kdo tak ucinil. Samozrejme jsem napsal ze s tim nemam nic spolecneho. Posilal jsem pak i zadost o vysvetleni na support ale dosud se nikdo nenamahal mi odpovedet. Ma otazka zni…jak je mozne ze nekdo na druhe strane zemekoule si otevre muj ucet?? B.) U nekterych aplikaci (slotomania,games,poker apod.) mivam obcas jine skore ci dosazeny level,cili nachazim je v jinem stavu nez jak jsem je opustil. A konkretne u aplikace games mi bezne mizi ruzne vysoke castky z vyhranych "penez" a to i behem samotneho hrani. Muze to mit souvislost s bodem A.? Diky..jsem rad,ze se najde nekdo schopny a ochotny poradit. Smutne je,ze se k tomu samotni admin z fcb nemaji!:(

  • napsal

   Support Facebooku téměř nikdy neodpovídá, takže se bohužel jedná o standardní situaci.

   Vypadá to, že se někomu podařilo zjistit vaše přihlašovací údaje a využívá váš Facebook účet. Jako první krok bych určitě doporučil co nejdříve změnit vaše přihlašovací heslo. To by mělo zabránit podvodníkovi využívat váš účet. Pokud by i nadále docházelo k neoprávněnému využívání vašeho účtu, tak mi sem znovu napište a zkusíme vymyslet nějaké další řešení.

  • napsal

   To co popisuješ je jedním z důvodů proč se na Facebook neregistrovat nebo proč ho zrušit a vykašlat se na něho.

   • napsal

    Pokud máte bezpečné heslo a nevyužíváte nějak pochybné FB aplikace, tak problém nehrozí.

    Pokud jde o nečinnost FB supportu, tak to taky není a priori důvod Facebook nepoužívat. Ale každý může mít jiné priority.

 37. . napsal

  Facebook je internetová služba útočící na soukromí lidí způsobem tak aby si toho byli co nejméně vědomí. Připadá mi, že je to pouze pro lidí v pubertálním věku i když se Facebook snaží "vnucovat" všem a ovládnout celý internet. Jsem proto proti Facebooku který se snaží oblbnout lidi natolik aby si mnozí mysleli, že bez Facebooku se nedá žít. Mnohem lepší než rušit Facebook je do této a podobných služeb vůbec nelézt a neregistrovat se tam. Ono je v internetu spousta různých lepších a solidnějších možnosti jak komunikovat s lidmi.

  • napsal

   Facebook na nikoho a na nic neútočí. Je to pouze nástroj, komunikační platforma. Zobrazuje a pracuje pouze s infomacemi a daty, které mu dáte. Pokud mu nedáte informace o vašem telefonním čísle či bydlišti, nebo nebudete nahrávat fotky, které by mohly narušit vaše soukromí, tak vám nemá jak do soukromí zasahovat.

   Jak jsem říkal, je to jen nástroj, a je na samotných uživatelích, jak jej budou využívat. Já osobně jsem nikdy problém se soukromím na Facebooku neměl, protože nepublikuji žádné statusy, které by mě mohly nějak v budoucnu poškodit a publikuji fotky, u kterých mi nevadí, že je kdokoliv vidí, resp. pokud potřebuji, tak u nich nastavím vhodné omezení viditelnosti.

   Například pro komunikaci s rodinou, kamarády či bývalými spolužáky nebo pro pořádání srazů a akci, je to výborný nástroj. Většina stesků nad Facebookem a nad zasahováním do soukromí pramení spíše z neznalosti fungování Facebooku a neznalosti možností nastavení, které nabízí.

   • . napsal

    Uvedu odkazy na některé články svědčící proti Facebooku:
    http://technet.idnes.cz/cesi-facebooku-nebezpecnehttp://magazin.libimseti.cz/lifestyle/3314-facebohttp://www.root.cz/clanky/deset-duvodu-proc-odeji
    Takových podobných článků svědčících proti Facebooku a jeho nebezpečnosti se dá najít v internetu mnoho. Fandové a zastánci Facebooku můžou tvrdit, jaký je to úžasný a ničím nenahraditelný internetový komunikační prostředek čímž ale dokazují jak je dokázal docela dobře zblbnout. Vůbec se mi nelíbí, že mnohé firmy, organizace, kluby atp. přesouvají téměř veškerou komunikaci s lidmi ze svých stránek na Facebook čímž takto uzavírají možnost komunikace s nimi i těm kdo Facebooku příliš nefandí a nejsou tam registrování. Já na Facebooku prozatím registrovaný nejsem a doufám, že snad nenastane situace kdy se tam proti mojí vůli budu muset zaregistrovat.

    • napsal

     1. To, že někdo naletí nějakému falešnému profilu na Facebooku, není ale chyba samotného Facebooku. Je to chyba/problém těch konkrétních lidí. Facebook je jen odrazem reálného světa. I v reálném světě je spousta podvodníků a spousta lidí jim na skočí na lep. Znamená to tedy, že reálný svět je špatně a měl by být zničen, když takovouto věc dovoluje?

     2. Myslím, že neexistuje obecné přesvědčení, že Facebook je nenahraditelný komunikační prostředek. Vždy jde o to, s kým komunikujeme. Pokud budu potřebovat oslovit určitou skupinu lidí, která má například 90% prezenci na Facebooku, tak samozřejmě zvolím Facebook pro komunikaci s nimi, protože to dává mnohem větší smysl a menší úsilí než například získat stovky tisíc emailů z dané cílové skupiny, abych jim mohl poslat email.

     Pokud budu potřebovat poslat kolegovi z práce nějaký soubor, tak zase naopak nebudu kvůli tomu zakládat např. skupinu na Facebooku, abych mu pomocí ní mohl soubor poslat, ale pošlu mu ho emailem. Pro různé potřeby existují různé nástroje a je vždy na uživatelích, jestli zvolí ten správný.

     Úplně nejkrásnější je příklad při pořádání různých srazů. Když ještě neexistoval Facebook, tak jsem srazy svolával tak, že napřed jsem musel nějak dohledat emaily na spolužáky. Už v této chvíli jsem věděl, že na třetinu z nich email nemám. Rozeslal jsem přehled možných termínů s tím, ať se každý vyjádří, kdy mu to vyhovuje. Dostalo se mi pár odpovědí, některé emaily byly nedoručené, někteří (včas) neodpověděli. Prošel jsem si emaily a do tabulky jsem si napsal jména a data, kdy se mohou zúčastnit. Pak jsem vybral nejčastější termín a zase všechny obepsal s tím, kdy sraz bude a čekal na potvrzení z jejich strany. Vidíte, že příprava jednoduché akce s maximálně desítkami účastníků zabrala poměrně hodně času. Když použiju Facebook, tak jednoduše ve Facebook skupině, kde mám všechny spolužáky vytvořím událost a lidé se na ni sami mohou přihlásit a já už se o nic nemusím starat.

     3. Snad vždy existuje možnost komunikovat s firmou i pomocí emailu. Žádná firma si nedovolí se spolehnout pouze na jeden komunikační kanál, na Facebook.

     4. Pokud nemáte profil na Facebooku, tak mi přijde poměrně zcestné ho komentovat pouze na základě informací, které jste se někde dočetl.

     Zdenek

     • napsal

      Nemám v úmyslu tě Zdeňku urazit, ale s tím co píšeš nemohu souhlasit. Připadá mi to jako názorný příklad člověka oblbnutého tím Facebookem.

      1. Ano to, že někdo na něco naletí např. na nějaký falešný profil na Facebooku je samozřejmě chyba těch konkrétních lidí. Facebook je ale dobrou příležitosti pro podvodníky protože umožňuje např. pod falešným profilem jednoduše oslovit za účelem podvodu nebo klamání mnoho lidí z celého světa. Tím samozřejmě netvrdím, že všichni uživatelé Facebooku jsou podvodníci. Podvádět a klamat lidí se dá samozřejmě i jinými různými způsoby, ale Facebook je jedním z nástrojů který se pro to velmi dobře hodí.

      2. Obecné přesvědčení, že Facebook je nenahraditelný komunikační prostředek asi opravdu neexistuje. Mnozí lidí jsou ale Facebookem natolik zblbnutí, že si to ale bohužel myslí. Pokud chce někdo oslovit určitou skupinu lidí tak má určitý smysl to udělat prostřednictvím Facebooku, ale nikdy si nikdo nemůže být 100% jistý, že úplně všichni tito lidí o to konkrétní oslovení budou mít zájem nebo, že to nebudou považovat za nežádoucí obtěžování. Jako spam se to asi nedá považovat, ale v některých případech by se možná dalo zvažovat zda to se spamem tak trochu nehraničí. Určitou skupinu lidí se dá oslovit i jinými způsoby, např. prostřednictvím stránek na dané téma, internetových diskuzí atp. a nemusí se tak nic nikomu přímo "vnucovat" tím, že se ty lidí neoslovuje přímo.

      V případě toho pořádání srazů a svolávání jeho účastníků předem předpokládáš, že úplně všichni jsou registrování na Facebooku. Možná, že v případě tvých spolužáků to tak je. Myslíš si ale, že to tak je úplně vždy ve všech případech? Mám dojem, že někteří lidí zblbnutí Facebookem předem předpokládají, že někdo koho hledají je určitě registrovaný na Facebooku, protože podle nich to ani jinak být nemůže.

      3. Ano firmy by snad měly v dnešní době kdy internet je téměž něčím samozřejmým umožnít komunikaci s ními i prostřednictvím e-mailu. Z vlastní zkušenosti ale vím, že mnohé firmy na e-maily ne vždy reagují, ale jejích stránky mají téměř celé "otapetované" samými odkazy na Facebook a e-mail na nich je tam někde pořádně schovaný tak aby ho jen málokdo načel. Pokud chce někdo např. rozvinout diskuzi s lidmi o dané firmě tak často nemá jinou možnost než prostřednictvím Facebooku a když na Facebooku není registrovaný a registrovat se tam nechce tak má smůlu.

      4. Vidím, že předem odsuzuješ veškeré informace svědčící proti Facebooku za zcestné. Já když si něco chci koupit nebo zvažuji se někde registrovat tak se většinou předem o tom snažím sehnat nějaké informace a až pak do toho jdu nebo ne. Informace které mám o Facebooku mne ale nepřesvědčují o tom, že je to něco až tak úžasného, že bych se tam musel nutně registrovat, protože bez toho snad ani nemohu požádně žít.

      • napsal

       Nesouhlas mi vůbec nevadí a určitě mě nemůže urazit:) Facebookem zblbnutej nejsem, ukážu se tam třikrát čtyřikrát týdně na pět minut a to mi stačí. Nemusím tam trávit hodiny.

       1. Téměř každý nástroj se dá zneužít k nekalým účelům. Vezměme si třeba email. Ten si může kdokoliv založit jakýkoliv a může rozesílat cokoliv. Ať se jedná o spam nebo phishing nebo jakákoliv jiná nekalá praktika. V tomto je úplně stejná situace s Facebookem. Tam si taky může kdokoliv založit účet a rozesílat podvodné zprávy. Je díky tomu email taky zavrženíhodný komunikační nástroj, protože neumožňuje zabránit vzniku podvodných účtů? Oba dva tyto komunikační nástroje vznikly s určitým účelem, to že je někdo dokáže zneužít, je druhá věc.

       2. Samozřejmě, že je možné oslovit určitou skupinu i jinak než pomocí Facebooku. Psal jsem, že pokud vím, že 90 % cílové skupiny na Facebooku, tak se ji pokusím oslovit pomocí Facebooku. Když budu vědět, že cílová skupina se pohybuje na určitém diskuzním fóru, tak je oslovím tam apod.

       Nevím, jak dobře znáte fungování Facebooku, ale není tam dobře možné spamovat větší množství lidí. Zprávy a informace můžete dostávat od přátel, aplikací co využívají, od Facebook skupin a Facebook stránek. Jestli chcete dostávat informace z Facebook skupin nebo stránek si můžete rozhodnout sám. Pokud nějaká Facebook stránka publikuje příliš statusů, které vám zaplácají celý newsfeed, není nic jednoduššího než si zablokovat příspěvky dané stránky nebo přestat lajkovat danou stránku. Vzhledem k tomu, že Facebook stránky už nějakou dobu neumožňují zasílání zpráv všem fanouškům, nemohou vás nijakspamovat.

       To stejné u skupin. Přátele si také vybíráte sám. Takže pokud vás otravuje nějaký přítel, tak není nic jednoduššího než zablokovat jeho příspěvky nebo jej úplně odstranit z přátel. To stejné platí u her a aplikací, můžete si jejich příspěvky a žádosti zablokovat.

       Co tedy považujete za spam na Facebooku?

       Ano, v případě mých spolužáků je jich naprostá většina na Facebooku, tak nemá smysl používat jakýkoliv jiný způsob. Pokud budu svolávat akci s lidmi, které všechny neznám a nevím, jestli mají Facebook nebo ne, tak třeba využiji službu Srazy.info (http://srazy.info/). Záleží vždy na situaci a podle té se zvolí vhodný nástroj/služba.

       3. Jakmile firma na emaily nereaguje, tak bude asi něco špatně a takováto firma nebude pro mě důvěryhodná a nebudu s ní jakkoliv spolupracovat/objednávat si něco. To stejné, pokud skrývají svůj mejl a nenabízí na webu žádné možnosti, jak je kontaktovat. To, že firmy mají zaplácané weby všemi možnými Facebook prvky, není ale chyba samotného Facebooku. Je to rozhodnutí samotné firmy.

       Pokud chcete rozvíjet diskuzi ohledně nějaké firmy, tak to nemusíte činit na sociálních sítích. Můžete si založit blog a napsat článek, co vám na dané firmě vadí, s čím máte problém. A můžete vést diskuzi pod samotným článkem. Problém může nastat s propagací článku. Pokud nebudete mít komunitu známých, odběratelů RSS, odběratelů newsletteru, tak se bez sociálních sítí ochuzujete o možnost sdílet takovýto článek dál k více lidem, které by to mohlo zajímat. A teď se bavím o všech sociálních sítích, nejen o Facebooku.

       4. To jste úplně špatně pochopil. Neodsuzuji informace svědčící proti Facebooku za zcestné. Pozastavuji se nad tím, že někdo hodnotí službu na základě infromací třetí strany a sám si danou službu nevyzkoušel. To je podobné, jako kdybych využíval pro vyhledávání pouze Seznam a kritizoval bych Google, protože se o něm někde psalo, že narušuje soukromí, že shromažďuje data o uživatelích a kdovíco, a přitom bych si vyhledávání na Google vůbec nevyzkoušel (a nezjistil, že poskytuje mnohem zajímavější možnosti a výsledky vyhledávání:) ). Pokud by si stěžoval pravidelný uživatel Facebooku, tak je možné s ním diskutovat, protože své připomínky má založeny na reálném používání a něco konkrétního mu vadí. Pak je možné něco považovat za chybu Facebooku, popř. najít řešení daného problému pomocí vhodného nastaven Facebooku.

       PS: Nikdo vás přece nenutí Facebook používat. Je to svobodná volba. Samozřejmě se jako soukromá osoba dá bez problémů fungovat bez Facebooku a jakýchkoliv sociálních sítí. U firmy/blogu/magazínu už by bylo škoda, aby na Facebooku neexistovaly a nekomunikovaly, vzhledem k tomu, že se tam pohybuje cca polovina internetové populace ČR, což činí cca třetinu všech obyvatel ČR (pokud si dobře vybavuju čísla). Vy byste zahodil potenciál oslovit tři miliony lidí?

       • . napsal

        Nechce se mi to podrobně komentovat a tak pouze stručně.

        Ano nikdo mne přímo nenutí Facebook používat a je to svobodná volba zda se tam někdo registruje nebo ne. Proč bych se ale měl na Faceboiok registrovat pouze proto abych si to vyzkoušel. Mne stačí to co se píše ohledně Facebooku v nejednom článku (kritika) a jak se v různých diskuzích o něm vyjadřuje mnoho lidí. Je to něco podobného tak jako by mne někdo kritizoval za tvrzení, že např. muchomůrka je jedovatá houba a to pouze proto, že jsem ji ještě nikdy neochutnal a nepřesvědčil se tak o tom. Nechci se tam registrovat pouze kvůli vyzkoušení a abych pak po zrušení účtu neměl jistotu zda to co jsem tam zanechal bylo skutečně vymazané a nebude to nějak bez mého vědomí zneužité provozovateli Facebooku.

        Pokud se jedná o ty firmy tak se mi vůbec nelíbí, že mnohé přesouvají různé informace výhradně na Facebook stylem např. informace o tom najdete na Facebooku. Kdo není registrovaný na Facebooku a záleží mu na tom tak se tam musí registrovat a nebo má smůlu. Takto ty firmy tak trochu napomáhají Facebooku shánět nové lidí kteří tomu podlehnou a registruji se tam.

        Ono je dost názorů a argumentací svědčících pro Facebook, ale zároveň jsou i takové které svědčí proti němu. Záleží k čemu se kdo přikloní. Já se na rozdíl od tebe přikláním k názorům a z mého pohledu velmi pravděpodobným faktům svědčícím proti Facebooku.

        • napsal

         Nikdo vám neříká, abyste se registroval na Facebook a vyzkoušel si ho. Přijde mi ale divné, že sám od sebe začínáte tuto diskuzi "Facebook je internetová služba útočící na soukromí lidí …", ačkoliv se službou nemáte žádné zkušenosti. Kdyby jste měl nějakou negativní zkušenost s Facebookem a napsal takový příspěvek, tak bych to pochopil.

         Lidé, kteří umějí Facebook používat, si na něj nemají potřebu moc stěžovat. Ti, co ho používat neumí, tak mají samozřejmě často problémy – zobrazují se jim statusy ze všemožných více či méně pochybných stránek, které olajkovali, jejich fotky jsou dostupné všem uživatelům nebo mají zveřejněnou svou adresu bydliště, protože si neumí nastavit soukromí účtu. Tito lidé si potom stěžují na to, že je Facebook spamuje a narušuje jim jejich soukromí.

         Co se týče firem a využití Facebooku. Vzhledem k tomu, že Facebook je jeden z komunikačních kanálů, je potřeba mít pro něj vytvořenou určitou komunikační strategii. Pokud by se na Facebook publikovalo jen to, co je dostupné na webu, tak by uživatelé neměli žádný důvod stát se fanouškem dané firmy na Facebooku. Díky tomu, že se semtam na Facebook uvolní nějaké informace, akce či obrázky, které nejsou na webu, tak mají uživatelé důvod se stát fanoušky Facebook stránky.

         Abych to uzavřel. Naprostá většina stížností na Facebook pocházející od běžných uživatelů je založena spíše na neznalosti fungování služby a na vlastním publikování nevhodných statusů, fotek či videí.

         • . napsal

          A co ty Zdeňku ty velmi dobře víš jak s osobními, soukromými a jinými údaji mnoha lidí z celého světa nakládají provozovatele Facebooku? Předpokládám, že asi víš pouze to co je dostupné uživatelům Facebooku. Já vycházím z toho co se o Facebooku píše v různých článcích a ze zkušeností které s Facebookem mají různí lidé. Nemám potřebu si to vše ověřovat tím, že se tam registruji.

          Mnozí lidé kteří Facebook umějí používat se příliš neztěžují. Facebook jim funguje dobře a to jim stačí, ale to co se možná děje s jejích veřejnými a neveřejnými údaji mimo oblast kterou si mají možnost sami řídit a kontrolovat jich už příliš nezajímá nebo dokonce je jim to možná jedno.

          Pokud se jedná o ty firmy tak mám dojem, že ta strategie o které se zmiňuješ spočívá hlavně v tom, že se snaží přetáhnout lidí ze svých stránek na Facebook.

          • napsal

           Já patřím k těm, kterým je to poměrně jedno, co se děje s údaji, co zadám na Facebooku. Jestli Facebook prodává nějaké firmě informace o mém emailu, telefonním čísle a bydlišti, mě nijak netíží, protože tyto informace si může kdokoliv i mimo Facebook jednoduše zjistit. Jestli informace předávají nějaké zpravodajské službě, je mi taky poměrně jedno, protože netuším, jak by ty základní informace, co tam mám zadány, mohli zneužít.

           Funguji na Facebooku a internetu obecně velmi jednoduše – nezveřejňuji nikde na internetu žádný informace, údaje, fotky či videa, které nechci, aby někdo mohl vidět a nějak zneužít. Pokud člověk přistupuje k internetu tímto stylem, nemělo by ho jen tak něco překvapit. A z Facebooku se potom opravdu stane užitečný nástroj a ne nějaký postrach pro soukromí.

           Tj. je to stále primárně o lidech (uživatelích) a až sekundárně o používaných nástrojích. Sekyrka je taky primárně určena na štípání dříví. To, že ji někdo použije jako zbraň, není chyba té sekyrky, ale toho uživatele.

          • . napsal

           Ty Zdeňku vycházíš z toho, že je ti úplně jedno co se děje s tvými údaji které na Facebooku zadáš. Myslíš si ale, že je to jedno úplně všem? Myslíš si, že je to tak zcela v pořádku, že si provozovatele Facebooku pravděpodobně dělají s údaji mnoha lidi co chtějí a zneužívají je ve svůj prospěch a to bez vědomi a souhlasu těch lidí? Předpokládám, že mnohým (asi naprosté většině) lidem by se nelíbilo aby jejích údaje na Facebooku byly bez jejích souhlasu a vědomi použité k jiným účelům než k jakým je tam ti lidi vložili. Mnozí si to, že tyto jejích údaje mohou být a možná i jsou zneužívané ale asi vůbec neuvědomuji nebo nechtějí připustit, že by k něčemu takovému mohlo doházet. Lidí si nechtějí uvědomit jaké různé hrozby na ně všude číhají a proto proti tomu často téměř nic nedělají. Až se občas něco stane tak pak se tomu diví jak je to možné a proč se to dopustilo až tak daleko. Neuvědomují si ale, že tou svoji lhostejnosti tomu sami tak trochu napomohli. To, že tobě Zdeňku je to jedno a přistupuješ k tomu všemu s velkou lhostejnosti ještě neznamená, že je to nebo mělo by to být jedno úplně všem a že je to tak úplně v pořádku. Zkus se nad tím alespoň trochu zamyslet.

          • napsal

           To jsi špatně pochopil. Psal jsem, že je mi poměrně jedno, co s těmi údaji dělají (ale pak to sdělení pokračuje), protože:

           – veškeré informace o mně, které jsou na Facebooku, jsou dostupné i mimo Facebook, např. na mém webu,

           – publikuji na Facebooku a internetu obecně pouze věci, u kterých se nebojím jakéhokoliv zneužití.

           Tj. nejedná se o lhostejnost, ale o pragmatický přístup ke sdělování informací.

           Co se týče zneužívání informací ze strany Facebooku, tak podobně to dělá i Google, pokud ho používáš. Taky zná tvoji historii vyhledávání, zná tvoje emaily, ví, co sdílíš atd. a využívá to pro zobrazování reklam (tj. pro svůj prospěch). Takových příkladů je spousta. Pokud je to služba zadarmo, tak je potřeba očekávat, že nějakým způsobem musí vydělávat. Kdybych věděl, že zneužívá moje údaje nějaká komerční služba (tj. taková, kterou si platím), tak by to bylo něco jiného.

           Když by byl člověk paranoidní, tak by nemohl používat internet téměř vůbec. Protože každá služba, nástroj, přohlížeč atd. shromažďují informace o uživatelích a nějakým způsobem je využívají.

          • . napsal

           Píšeš, že publikuješ věci u kterých se nebojíš jakéhokoliv zneužití. To ale neznamená, že ty tebou publikované věci nemohou být za žádných okolnosti nijak zneužité. Ano ke zneužívání informací dochází v internetu nejen u Facebooku ale i u některých jiných služeb, např. Google což se mi samozřejmě také nelíbí. Pro mne je úplně jedno zda moje informace zneužívá nějaká služba zdarma nebo komerční, protože v obou případech mi to více či méně vadí. Jsem si samozřejmě vědom, že v internetu na lidí číhá mnoho nenápadných nebezpečí v podobě útoků na jejích soukromí. Nepovažují se za paranoidního člověka a proto kvůli tomu internet určitě používat nepřestanu. To ale neznamená, že bych měl lézt všude kde jsem ze všech stran různými způsoby lákaný. Snažím se to internetové nebezpečí ale omezovat. Vidím, že ty tomu nebezpečí které na lidi v internetu číhá nepřikládáš až tak velkou váhu a proto nemá příliš význam s tebou v diskuzi na toto téma pokračovat. Každý máme na to trochu jiný názor.

          • napsal

           Nedokáži si například představit, jak někdo zneužije to, že publikuji odkaz na nějaký článek nebo okomentuji sportovní utkání. To opravdu zneužít nejde a proto se nebojím. Jo kdybych tam publikoval, že jsem se někde opil, s někým se pobil, něco rozbil, že šéf je vůl apod., tak by se samozřejmě jednalo o úplně jinou situaci.

           Já tě nepřesvědčoval, ať se registruješ na Facebook. Jak jsem psal kdesi výše, dá se bez problémů žít i bez Facebooku.

           Nebezpečí na internetu nepodceňuji, jen se mu snažím preventivně vyhýbat. To, že někomu je jedno, co publikuje a co zveřejňuje na internetu a pak se diví, co se o něm může kdekdo dovědět, tak to je chyba těch lidí, ne technologií a služeb,

           Ano, taky mi přijde, že se motáme trochu v kruhu a argumenty se tu už opakují. Takže jsem pro tuto diskuzi uzavřít.

          • . napsal

           Ano chybou lidí je to, že v internetu o sobě publikují kde co a pak se diví, že to někdo nějak zneužil. Ono ale nejde pouze o to co všechno lidí v internetu publikují tak, že je to pak dostupné pro kohokoliv. Jde ale i o informace které lidí povinně zadávají o sobě např. při registraci, protože bez toho registrace není možná a předpokládají, že tyto údaje zůstanou neveřejné někde v databázi dané služby. Pak se někteří diví, že jim např. na e-mail který nikde kromě registrace neuvedli chodí spam ve kterým jich navíc oslovuji jejích pravým jménem. Bohužel tak to je a s tím asi nic nenaděláme.

           Myslím, že na toto téma jsme prodiskutovali téměř vše a vyčerpali téměř všechny argumentace. Další diskuze mezi námi dvěma na toto téma už asi nemá příliš význam a tak z mé strany končím.

 38. Ralf napsal

  Vůbec to nejde zrušit tlačítko nefunguje nereaguje mají to ty ku… blokované, nejde se z toho fuckebooku dostat pryč!!!!! Jak to mam udělat i kontakt na ně neexistuje žádný, je to jeden sprosty tunel na lidi, jak vytvoří účet tak jsou v koncích i měnit soukromí nejde tlačítka na změny nefungují jen zpět funguje. Nehorazne ku…

 39. Ondrřej napsal

  Zdravim, po trvalem zruseni uctu, se informace o mě tzn, email, místo bydliste atd…nekde shromazduji v nejaky databazi, jde mi o to jestli přes to, že ucet byl zrusen, muze nekdo dostat k informacim ktary sem mel v profilu…oficiálně ne, ale neoficialne?

  • napsal

   Žádný uživatel Facebooku by se neměl k vašim informacím dostat. Předpokládám, že Facebook si informace o svých bývalých uživatelích bude i nadále uchovávat v databázi, ale k těmto údajům se dostanou pouze zaměstnanci Facebooku.

 40. Poker Face napsal

  Nechápu proč si ho rušíte je dobrej, hustej je tam třeba : meme comick,forever alone atd.. Můžete si psát s kamarády lepší než být někde venku. 😀 😀 😀 😀

 41. Štefan napsal

  Chcel by som vás poprosit o radu.Prišla mi nejaká správa ,že som porušil pravidlá v tom smere že sa nekontaktujen zo svojimi blízkými a známimi atď. Snažil som sa vyhladávať rodinných príslušníkov z môjho rodu a tak som samozrejme oslovil viacerých s mojim priezviskom. Celkovo som mal na zoznamu asi 30 ludí.Viem že niekto ich má aj 300 a nikomu to nevadí.Stala sa taká vec,že teraz mi vypadli všetci zo zoznamu a druhá vec,že ked chcem isť na časovú os,tak tam tiež okrem pesničiekYou Tube nenájdem nič a musím pritom zadať adresufacebuku zvlášť.Čo mi doporučujete prosím.Zrušiť účeť a urobit nový, a ako sa dostanem k strateným informáciám. Ďakujem za odpoved,

  • napsal

   Zdravím Štefane,

   počet přátel nehraje roli, na základě toho vám Facebook zprávu neposlal. Zkuste mi přeposlat tu zprávu od Facebooku na zdenek@zdenek-hejl.com, ať vím, co vám konkrétně napsali a na základě toho zkusíme vymyslet, jestli a co s tím půjde udělat.

 42. KLára napsal

  Dobrý den, mám dotaz, zda pokud definitivně vymažu svůj profil u fb, zda se mi tím automaticky vymaže i stránka, kterou mám na fb a spravuji jí – jsem tedy ten, kdo jí vytvořil. Stránku bych chtěla zachovat a profil nikoli. Děkuji a hezký den.

  • napsal

   Zdravím Kláro,

   u stránky jde o administrátory. Je jedno, kdo ji vytvořil. Pokud chcete zrušit Facebook profil, ale přitom ponechat Facebook stránku, tak existuje jedno řešení. Jako administrátora stránky nastavte někoho, kdo se o stránku bude starat a pak můžete Facebook zrušit. Facebook stránka zůstane zachovaná, protože má jiného administrátora. Pokud byste byla jediný správce Facebook stránky a zrušila si Facebook profil, tak se obávám, že se zruší i Facebook stránka.

 43. ONDŘEJ JIRSA napsal

  Dobrý den,chtěl bych se vás zeptat jak mám trvale zrušit účet na FB.Sice to ruším jakoby trvale,ale potom to píše,že když si budu chtít obnovit účet znovu,tak stačí napsat emailovou adresu a mám jej znovu aktivován(účet).Jenže já už si ho nechci nikdy aktivovat,chci aby tam nebyla ani tahle možnost aktivace,jak to tedy mám udělat,aby nebyla ani tahle možnost obnovy účtu a měl jsem opravdu trvale zrušen,díkyOndra

  • napsal

   Pokud ho trvale zrušíte, tak máte možnost se tam ještě po dobu 14 dní přihlásit a toto svoje rozhodnutí změnit. Pokud si nechcete účet znovu aktivovat, tak na Facebook nemusíte chodit a účet se vám sám od sebe znovu neaktivuje.

 44. Pavel More napsal

  Dobri den mam dotaz je mozne aby vam nekdo zneužil socialni sit fb a to že by vam založil jine socialni sit bodo , seznamka , atd a dal vam tam foto a vaši adresu kterou mate na fb dekuji za odpoved a take jestli se to da zušit když nevite přistup na y stranky dekuji za radu a odpoved .

  • napsal

   Jestli to správně chápu, tak někdo zakládá na jiných sociálních sítích profily, ve kterých uvádí vaše identifikační údaje.

   1. Nemůže to nijak uškodit vašemu profilu na Facebooku. Jedná se úplně oddělené služby, které spolu nijak nespolupracují.

   2. Pokud se jedná o zrušení falešných účtů na jiných sociálních sítích, řešení bude následující. Kontaktovat provozovatele daných sociálních sítí s tím, že někdo zneužívá vaše údaje. Další postup už se bude lišit provozovatel od provozovatele. Bude nejspíš potřeba dokázat, že dané identifikační údaje patří vám a že je někdo používá neoprávněně.

 45. Jana napsal

  Dobré ráno, nemohu se přihlásit na Facebook ,když jsem se přihlašovala tak jsem se jednou v hesle spletla,ono se to zablokovalo,chce to security – kontrolu abych poslala tel.č.,no a když to udělám nic mi na tel.nepřide,když opakuji,tak že chci moc kodů za sebou,nějak jsem se blokla,i heslo jsem změnila,ale nic nepomohlo.Jsem stále zablokovaná a nevím co s tím.Můžete mi nějak pomoci? Ráda bych byla na Facebooku i nadále Děkuji.Jana

  • napsal

   Takto na dálku těžko radit. Pokud jste jednou zadala špatně heslo, tak se vám těžko zablokoval Facebook. Musela jste zadat heslo vícekrát po sobě špatně.

   Jak se vám podařilo změnit heslo, když jste se nemohla přihlásit k Facebooku?

 46. Lucie napsal

  Moc dobře té deaktivaci nerozumím – po deaktivaci profilu mě moji přátelé budou mít stále v přátelích, budou mi moci posílat zprávy atp.? Nechce se mi udělat ten radikálnější krok, ale momentálně cítím potřebu z facebooku zmizet, nebýt viděna, čtena, ale koukám, že to asi není možné. Děkuju za odpověď.

  • napsal

   Výňatek z Facebook nápovědy:

   Po deaktivaci účtu váš profil (historie) a všechny přidružené informace okamžitě zmizí ze služby Facebook. Uživatelé na Facebooku vás nebudou moci vyhledávat ani zobrazovat vaše informace.

 47. Olga Čmielová napsal

  Jeden člověk na Facebook mi do zpráv posilal uražlivé zprávy, a teď tvrdí že si správy já různě píšu a u došlých zpráv měním obsah, když jsem té osobě napsala že došlé zprávy nejdou přepsat ani dopsat že u každé zprávy je fotka uživatele jméno a datum je to na nic nedá si říci a každému vykládá že já její došle zprávy měním, napsala to i mému manželovi na Email a připsala takovou sprosťárnu že by to už bylo na oznamení na policii. Chci se jenom zeptat je to vůbec možné aby šli došlé zprávy měnit? Vždyť to by pak bylo lehce zneužitelné. Olga

  • napsal

   Příchozí zprávy samozřejmě nelze jakkoliv měnit. Navíc každá konverzace na Facebooku, ať již se jedná o příchozí zprávu nebo komunikaci na chatu, má svůj jedinečný identifikátor, podle kterého lze kdykoliv dohledat.

  • napsal

   Když se chcete přihlásit do Facebooku, tak pod políčkem Heslo je odkaz Zapomněli jste své heslo?. Na ten stačí kliknout a zadat svůj email nebo jméno na Facebooku a kliknout na Vyhledat. Až vás to najde, tak stačí potvrdit kliknutím na modré tlačítko Odeslat kódy (může se jmenovat i jinak) a na váš email by mělo dojít nové heslo.

 48. marta napsal

  Chtela bych se zeptat, zda po docasne deaktivaci, dojdou pratelum zpravy, ktere jsem napsala celkem hodinu pred deaktivaci.

 49. Janča napsal

  dobrý den, kdyz si zruším facebook…trvale… a za měsíc si zalozim novy učet , půjde to se stejnym e-mailem?

  • napsal

   Spíš bych se o to nepokoušel. Předpokládám, že Facebook bude nějakou dobu schraňovat emailové adresy, pomocí kterých se návštěvníci přihlašovali.

   Nejjednodušším řešením bude trvalé zrušení stávajícího účtu na Facebooku, založení nového emailu čistě pro účely přihlašování na Facebook, vytvoření nového Facebook účtu pomocí nově vytvořeného emailu. Pokud byste chtěla, aby se vám upozornění z Facebooku objevovaly v původní emailové schránce, není problém v nově vytvořeném emailu nastavit přesměrování, které zajistí, že veškerá pošta, která přijde na nově vytvořený mejl se automaticky přepošle na váš starý email.

   Snad vám to pomůže.

 50. Pavla napsal

  Zdravím a díky moc, konečně jsem z té šílenosti (FB) pryč, zvolila jsem trvalé zrušení, docela mi to vadilo, že to nejde jednoduše zrušit. Pavla

 51. pepan napsal

  dobrý den chtěl bych facebook dočasně zrušit ale nejde to tímto způsobem jak uvádíte tak to šlo dříve ale ted to nejde nemůžu nic najít o deaktivaci účtu dekuji

 52. Petr Gampert napsal

  Dobrý den, mám problém, nejde mi už přes měsíc odeslat zpráva z facebooku, vždycky, když na nějakou osobu kliknu a chci jí napsat zprávu, tak se stránka rozmaže, jako když jí polejete pomyslným mlékem. Tak nevím co s tím, jestli účet zrušit? Poraďte mi prosím :-(((( še oststní funguje, jen ty zprávy nejdou 🙁

 53. crew napsal

  Dekuju oc za radu jak zrusit ucet na FB. Nebit tohoto clanku taky bych na to asi sam ani neprisel….. konecne uz zmizim z FB nadobro…. Jeste jednou Dekuju

   • jana napsal

    neni se čemu divit je to spíš stranka pro ty co se doma nuděj a tak sou tam někdy takove blbosti co by normalni člověk ani nenapsal a další ovce daj to se mě libí.o)) vubec mi fb nechybý

 54. jana napsal

  díky moc za navod za 14 dnu konečně s toho facebooku zmizím nadobro.o)) na tohle by sám člověk nepřišel díky moc

 55. Lukáš napsal

  ahoj k tomuhle kroku jsem se dostal ze začátku to vypadalo že to zrušené je ale pak asi za 3 týdny mi přišla na mail pozvánka na účast něčeho. tak by je zajímalo jak je to možné přesně tyhle kroky jsem udělal a vůbec se nepřihlásil. pak jsem se koukl na kamarádův účet jestli mě tam má a zase jsem najednou byl na světě jak je to teda možné???

  • napsal

   Pokud jsi zvolil jenom dočasné zrušení Facebooku, tak ti můžou chodit dál mejly a ostatní tě stále uvidí mezi přáteli. Pokud jsi zvolil trvalé zrušení Facebooku a 14 dní se nepřihlásíš, tak je účet fuč. Podle toho co píšeš, to vypadá, že sis zvolil pouze dočasné zrušení účtu.

    • napsal

     Možné to je, ale pouze pokud jste blízkým rodinným příslušníkem.

     V nápovědě Facebooku lze nalézt následují formulaci:

     Odebrání účtu:

     Ověření nejbližší rodinní příslušníci mohou požádat o odebrání účtu svého blízkého. V tom případě dojde k úplnému odebrání účtu z Facebooku a nikdo jej nebude moci zobrazit. Takový účet neobnovíme ani neposkytneme informace o jeho obsahu, ovšem s výjimkou případů, kdy to vyžaduje zákon. Pokud požadujete odebrání, aniž byste patřili mezi nejbližší rodinné příslušníky zemřelého, nebude vaše žádost zpracována. V takovém případě bude účet zakonzervován.

     Pokud patříte mezi nejbližší rodinné příslušníky a chcete požádat o odebrání účtu svého blízkého, můžete využít tento odkaz.

 56. Cermo napsal

  Dakujem Vam velmi za navod. Kto tejto moznosti by som sa pravdepodobne nedohrabal ani keby som tyzden sliedil po facebooku. Velka vdaka za mna a za vsetkych radikalnych "zavyslakov" na FB.

  Dakujem

  Cermo

  • napsal

   Rádo se stalo. Možnost zrušit Facebook účet je dobře skrytá, aby Facebook nepřicházel o uživatele a mohl každý měsíc/rok prohlašovat, jak roste počet uživatelů. Kdyby bylo zrušení účtu snadné, vykazoval by Facebook stagnující počet uživatelů a stával by se "méně zajímavým" pro média a zadavatele reklamy.

   • pavel napsal

    dobry den chtel by na trvale zrusit facebook nevoim jak to mam udelat mozete mne poradit diky travnicek pavel

     • KLára napsal

      Dobrý den, mám dotaz, zda pokud definitivně vymažu svůj profil u fb, zda se mi tím automaticky vymaže i stránka, kterou mám na fb a spravuji jí – jsem tedy ten, kdo jí vytvořil. Stránku bych chtěla zachovat a profil nikoli. Děkuji a hezký den.

       • napsal

        Stránka by se zrušením profilu neměla smazat. Vznikne ale jiný problém. Pokud jste jediný administrátor Facebook stránky, tak po zrušení vašeho účtu nebude nikdo moci spravovat danou stránku.

        Řeší se to tak, že se nejdřív přidá někdo jiný jako administrátor Facebook stránky a až potom se zruší samotný osobní účet na Facebooku. Facebook stránku potom bude moci spravovat ten dotyčný, komu se správcovství předalo.

        • Kamča napsal

         Dobrý den, chtěla bych odstranit svůj účet, na tento účet se váže stránka stránka kterou jsem založila avšak nechci aby tímto odstraněním došlo k jejímu poškození nebo nedostupnosti. nastavila jsem tedy už osobu jako dalšího správce a z něj udělala též manažera stránky.. jak dále postupovat? smažu nejdříve sebe jako manažera a pak odstraním účet? Děkuji za odpověď K.

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku

Vyhledávali jste

 • jak zrušit facebook
 • zrušení facebooku
 • jak deaktivovat facebook
 • jak si zrušit facebook
 • zrušit facebook
 • jak zrušit účet na facebooku
 • jak zrušit facebook účet
 • jak se ruší facebook
 • ako zrusit facebook
 • jak vymazat facebook
 • jak odstranit facebook
 • facebook zrušení účtu
 • jak zrušit facebook?
 • zrušit
 • jak zrusit učet facebook