Naučte se používat novou úvodní stránku LinkedIn

Naučte se používat novou úvodní stránku LinkedIn

LinkedIn v černém

Používáte pravidelně profesní sociální síť LinkedIn? Pak se vám určitě budou líbit změny, které LinkedIn provedl na úvodní stránce (homepage) webu. Tyto změny LinkedIn oznámil minulý týden na svém blogu. Pokud se vám stále zobrazuje původní verze homepage, nebojte se. LinkedIn spouští redesign úvodní stránky postupně a může trvat i několik týdnů, než se začne nová verze zobrazovat i vám.

Jakmile budete mít dostupný nový vzhled LinkedIn, zobrazí se vám po přihlášení podobná zpráva.

Oznámení o změně homepage na LinkedIn

Jak vypadá nová LinkedIn homepage

Nová LinkedIn homepage je celkově designově čistější a přehlednější než původní verze. Jednotlivé aktualizace se vám zobrazují průběžně, jak se posouváte stránkou, není tedy již nutné klikat na odkazy typu Zobrazit více nebo Zobrazit starší aktualizace. V základním nastavení by se měly nahoře objevovat nejdůležitější a nejrelevantnější zprávy, články a informace od vašich kontaktů.

Aktuálně mi ale přijde, že ještě tato fukce není úplně vyladěná, často se mi tam zobrazují vlastní statusy a méně často informace od mých kontaktů. To se ale určitě v průběhu času změní. Na následujícím obrázku si můžete prohlédnout, jak nová úvodní stránka LinkedIn vypadá.

Nový vzhled LinkedIn homepage

V hlavní části je přehled aktualizací a v bočním sloupci jsou doplňující informace a funkce:

 • uživatelé, které můžete znát,
 • reklamy,
 • kdo si zobrazil váš profil,
 • jak velká je vaše LinkedIn síť kontaktů,
 • nabídky práce,
 • LinkedIn skupiny, které by se vám mohly líbit,
 • společnosti, které byste mohli chtít sledovat,
 • prezentace ze SlideShare,
 • příspěvky na blozích.

Možnosti zobrazení LinkedIn aktualizací

Při práci s úvodní stránkou LinkedIn se nemusíte spokojit pouze s přednastaveným zobrazením. Můžete aktivně ovlivnit, jaké informace se vám na homepage budou zobrazovat. K tomu slouží rozbalovací menu Všechny aktualizace. Když si na něj najedete myší, zobrazí se vám nabídka, pomocí které si můžete filtrovat zobrazované informace.

Možnosti zobrazení aktuálních informací na LinkedInu

Můžete si nechat zobrazit např. pouze informace o tom, co se děje v LinkedIn skupinách, nebo kdo je s kým nově ve spojení, nebo si například nechat zobrazit pouze nejnovější změny, které vaše kontakty provedly ve svých profilech.

Pokud zvolíte položku Další náhledy, tak získáte možnost zobrazit si pouze své aktualizace, aktualizace rozčleněné podle typu nebo podle osoby.

Zobrazení LinkedIn aktualizací podle osob

LinkedIn nabízí i možnost podrobného nastavení informací, které se mají zobrazovat na úvodní stránce. Stačí, když si v rozbalovacím menu Všechny aktualizace kliknete na položku Nastavení. Zobrazí se vám seznam, ve kterém si můžete detailně nastavit, jaké typy informací chcete mít na homepage LinkedInu. Můžete například zakázat zobrazování informací o změnách profilových údajů vašich kontaktů, nebo informací o tom, kdo je s kým nově ve spojení.

Nastavení zobrazení LinkedIn aktualizací

Možností, jak přizpůsobit informace nabízené na úvodní stránce je tedy dostatek.

LinkedIn nabízí také možnost odběru aktualizací pomocí RSS. Bohužel jsou však v RSS feedu dostupné nefiltrované informace, což znamená, že nelze obsah RSS feedu ovlivnit pomocí stejného nastavení jako obsah zobrazovaný na úvodní stránce LinkedIn.

Nastavení RSS pro LinkedIn aktualizace

Co je navíc v anglické verzi LinkedIn

Oproti české verzi sociální sítě LinkedIn má ta anglická o jednu funkci navíc (bavíme-li se o úvodní stránce). V anglické verzi se totiž zobrazují i příspěvky z LinkedIn Today, a to dvěma způsoby.

První variantou je zobrazení přehledu nejoblíbenějších zpráv/článků z LinkedIn Today, který se zobrazuje na začátku výpisu všech aktualizací.

Zprávy z LinkedIn Today na úvodní stránce LinkedIn

Druhou variantou je možnost filtrování zobrazení pouze aktualizací pocházejících z LinkedIn Today.

Výpis zpráv z LinkedIn Today

Závěrem

Líbí se vám nový vzhled úvodní stránky LinkedIn?

Zobrazuje se vám již na LinkedIn tato nová verze, nebo máte stále původní verzi homepage?

Líbil se vám tento článek?

Budu rád, když napíšete svoje postřehy k nové podobě LinkedIn do diskuze pod článkem a budete tento článek sdílet svým známým.Komentáře

 1. Veronika Hoffmannová napsal

  Dobrý deň,

  na linked in sa mi cez FB vytvoril profil,ked moj znamy chcel nejake connections a oslovil ma cez FB.Na linked in nechcem mat profil,dostať sa don neviem,heslo vobec nemam,len sa proste preklopili moje FB udaje do linkedin.Ucet na FB som zrusila.Co robit,aby sa ucet na linkedin zrusil?
  S pozdravom
  Veronika Hoffmanová

  • napsal

   Jak víte, že máte nějaký LinkedIn účet, když nemáte žádné přihlašovací údaje?

   Pokud jste si zakládala LinkedIn účet, tak jste to musela dělat přímo na LinkedIn. Nevím o žádném způsobu, jak by bylo možné z Facebooku založit LinkedIn účet.

   Jinak, LinkedIn účet lze zrušit pouze po přihlášení. Takže pokud neznáte, popř. nevíte, jak získat přihlašovací údaje, tak se s tím bohužel nedá nic dělat.

   Přeji pěkný den.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku