Na čem SEO analytici nejvíce vydělávají

Na čem SEO analytici nejvíce vydělávají

Na webu Search Engine Roundtable byl včera proveden průzkum mezi čtenáři, jehož cílem bylo zjistit od respondentů, čím si myslí, že SEO analytici nejvíce vydělávají. V době psaní tohoto příspěvku byly dostupné odpovědi od 214ti respondentů.

V průzkumu bylo nabídnuto šest možných odpovědí:

 • tvorbou affilliate stránek,
 • prací pro své klienty,
 • tvorbou a prodejem úspěšných webových stránek,
 • SEO vzděláváním prostřednictvím blogů, konferencí či ebooků,
 • monetizací svých stránek pomocí AdSense či jiných reklam,
 • jinak.

Dosavadní výsledky průzkumu jsou shrnuty v následujících grafech.

Jak vydělávají SEO analytici

Čím vydělávají SEO analyticiKomentáře

 1. jiri stepanek napsal

  Krásné pozdní odpoledne,jsem mile překvapen z toho, kolik lidí se dnes zajímá o pasivní příjmy…v branži ohledně pasivních příjmů se pohybuji cca 7let a musím říci, že se už nikdy nechci vrátit do práce, kde je to pouze o aktivním příjmu. Je velice příjemné vzpomenout si na tu dobu, kdy člověk překlápěl aktivní příjmy do pasivních(tedy kdy se postupně zvyšovaly pasivní příjmy a překročily výšku aktivních příjmů)…tuto situaci přeju zažít všem, kteří na tom pracují a je úplně jedno, v jaké společnosti pracujete.Pokud ale chcete získat nejlevnější pasivní příjem v ČR za to, co už dnes děláte, rád Vám s cestou k finanční jistotě skrze pasivní příjmy pomůžu. VYDĚLÁVEJTE POUZE TÍM, ŽE UTRÁCÍTE.S pozdravem a přáním veleúspěšné budoucnosti,Jiří Štěpánek, tel.: +420 722 122 666

 2. napsal

  Díky. Affilliate a monetizace jsou si hodně podobné, v rámci daných kategorií jsou si určitě nejblíže. I když určité nuance mezi nimi jsou. Připojím ke článku ještě jeden graf, kde budou tyto kategorie spojené. Podle mě kouzlo pasivních příjmů spočívá právě v onom slovu "pasivní". Zatímco konzultace jsou spojeny s průběžnou neustálou prací, u zajištění pasivního příjmu bývá největší objem práce na začátku projektu, při spouštění a poté již objem klesá.

 3. Jan Bindr napsal

  Zdeňku, to je zajímavý graf. Ještě zajímavěji by vypadal, kdyby se spojila část Affiliate s Monetizací webu. Podle mého názoru jde o totéž a čísla to více upřesňuje. Většina začínajících konzultantů si na začátku kariéry dokáží vydělat spíše formou consultingu. Na konzultacích (resp. práce pro klienty) se dá řádově vydělat více. Nicméně kouzlo pasivních příjmů je právě skryto především v monetizaci internetových projektů.Hezký článek!

 4. napsal

  Jo, dalo se to předpokládat, že klientská práce bude mít největší podíl. Taky je na tom vidět to, že se SEO analytici snaží využít své znalosti nejen pro klienty, ale také pro vlastní prospěch a zajistit si i dodatečný "pasivní" příjem pomocí affilliate a monetizace webu.

 5. Martin Matějka napsal

  dle mého odpovídá, že práce pro klienty má největší podíl, všem čekal bych ho ještě větší. díky za graf 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku

Vyhledávali jste

 • seo analytik
 • na cem se vydelává nejvíce