Mozilla F1 – Snadné sdílení obsahu ve Firefoxu

Mozilla F1 – Snadné sdílení obsahu ve Firefoxu

Mozilla F1 - Snadné sdílení obsahu ve FirefoxuMozilla dnes vypustila do světa nové rozšíření pro prohlížeč Firefox, které má za cíl usnadnit sdílení obsahu – Mozilla F1. V ideálním případě by toto rozšíření chtělo nahradit různé v současnosti často používané social bookmark boxy/panely. Tato ideální situace by však mohla nastat, pouze pokud by byl Firefox majoritním prohlížečem nebo by bylo toto rozšíření dostupné i pro ostatní webové prohlížeče. Nyní se však již pojďme podívat na to, jak vůbec Mozilla F1 funguje.

Kde můžu rozšíření Mozilla F1 získat

Rozšíření Mozilla F1 lze získat buď přímo na stránkách tvůrce add-onu (F1 by Mozilla Labs) nebo ze standardního katalogu doplňků pro Firefox. Po stáhnutí, nainstalování a obligátním restartování Firefoxu již můžete čile doplněk Mozilla F1 používat.

Jak doplněk Mozilla F1 používat

Doplněk Mozilla F1 se zobrazuje jako nenápadná ikona v pravém horním rohu Firefoxu.

Mozilla F1 Ikona

Když na tuto ikonu kliknete, zobrazí se nabídka s přehledem účtů, pomocí kterých můžete sdílet obsah. V současnosti jsou nabízeny dle Mozilly nejpoužívanější služby pro sdílení obsahu – Twitter, Facebook a k nim také Gmail.

Mozilla F1 účty pro sdílení

Když kliknete na jednotlivá tlačítka Add …, spustí se autorizace doplňku vůči dané službě. Například pro Twitter vypadá autorizace následovně.

Mozilla F1 Twitter autorizace

Pokud proběhne autorizace bez problémů, můžete začít používat tuto službu pro sdílení obsahu. Například u Twitteru stačí pouze zadat, co si o dané stránce myslíte a stisknout tlačítko Share.

Mozilla F1 sdílení pomocí Twitteru

Rozšíření Mozilla F1 automaticky přidá k Vašemu sdělení URL adresu dané stránky zkrácenou pomocí bit.ly. Takto potom vypadá výsledný tweet.

Mozilla F1 status na Twitteru

Když použijete sdílení pomocí Gmailu, zobrazí se Vám následující rozhraní, kde můžete zadat příjemce zprávy, předmět a případně upravit text zprávy. Díky propojení s Gmail účtem doplněk nabízí při psaní adresáta osoby z Vašeho adresáře.

Mozilla F1 sdílení pomocí Gmailu

Prohlédněte si i oficiální video, které vzniklo pro podporu tohoto Firefox rozšíření.

Líbí se Vám toto rozšíření? Budete jej používat nebo budete používat nějaké jiné Firefox rozšíření pro sdílení obsahu? Či spíše používáte tlačítka pro sdílení dostupná přímo na stránce? Napište svůj názor do diskuze.

Titulní obrázek: Mashable.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku