MailChimp: Jaké emailové klienty používají vaši odběratelé

MailChimp: Jaké emailové klienty používají vaši odběratelé

Pokud se zabýváte email marketingem, tak určitě víte, že uživatelé využívají pro čtení pošty různé verze různých aplikací a služeb na různých platformách. Někdo čte mejly v MS Outlooku 2013 ve Windows, někdo používá Lotus Notes, jiný využívá webové rozhraní Gmailu nebo Seznamu, další preferuje mobilní aplikaci ve svém iPhonu.

Jednotlivá prostředí mají svoje specifika – různé velikosti zobrazení emailů, různé zobrazovací  technologie, různé bezpečnostní mechanismy, různá standardní nastavení. To způsobuje, že v různých emailových klientech může tentýž email vypadat odlišně. Doporučuji si o tomto tématu přečíst podrobný článek od Litmusu nebo přímo vyzkoušet jejich nástroj pro porovnání zobrazení emailů v různých klientech.

Litmus: Zobrazení emailu v iPhone 5

Jestliže tedy připravujete své emailové kampaně a navrhujete šablony emailů, tak je vhodné mít přehled o tom, jaké aplikace pro čtení emailů používají lidé z vašeho emailového seznamu. Pokud využíváte pro rozesílku a vyhodnocování kampaní MailChimp, tak máte tyto informace dostupné přímo v administraci.

Po přihlášení do MailChimpu klikněte v levém menu na položku Lists a zobrazí se vám přehled vašich mailing listů. U toho seznamu, pro který chcete zjistit statistiky emailových klientů, klikněte na tlačítko Stats.

MailChimp: Statistiky mailing listu

Zobrazí se vám stránka s různými statistikami (např. vývoj počtu odběratelů, open rate, click rate). Téměř na samém konci stránky najdete také informace o používaných emailových klientech. V případě potřeby si můžete data také exportovat a stáhnout.

MailChimp: Používaní emailoví klienti

Používáte jiné nástroje pro rozesílku emailových kampaní? Nabízí také podobná data o emailových klientech? Napište mi do komentářů pod článkem.Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku