Magazín Portiscio v únoru 2014

Magazín Portiscio v únoru 2014

Pokud čtete Magazín Portiscio pravidelněji, tak jste si nejspíš všimli, že jsem od ledna 2013 začal měsíčně vydávat zhodnocení fungování webu a aktivit okolo něj. Podobné vyhodnocení budu i do budoucna publikovat na konci každého měsíce, ať vy i já vidíme, kam se Magazín Portiscio ubírá a co se podařilo a co ne.

Únor 2014 byl z hlediska publikování článků o něco lepší než leden. Publikoval jsem sedm článků. Z toho byl jeden článek věnován zhodnocení minulého měsíce, čtyři zaměřené na infografiky a dva o zajímavých článcích o internetovém marketingu. V březnu a dubnu se pokusím konečně opřít do autorských článků a publikovat měsíčně společně s přehledovými články alespoň dvacet článků. Témat je dostatek, jen se do toho pustit 🙂

Zrychlování webu

Jak už jsem psal minule, blog mi slouží jako perfektní místo, kde si můžu zkoušet různé experimenty a postupy. V poslední době se zaměřuji především na zrychlování načítání webu. Využívám výborný nástroj GTMetrix, který mi pomáhá odhalovat chyby, které by mohly způsobovat zpomalení webu. Takto vypadá aktuální report výkonnosti Portiscia.

Magazín Portiscio: Rychlost webu

Pokud byste chtěli poradit se zrychlením svého blogu nebo webu, tak mi napište na zdenek@zdenek-hejl.com.

Magazín Portiscio v číslech

Návštěvnost

Zdroj návštěvnosti Leden 2014 Únor 2014
Vyhledávače 6787 5533
Přímá 1768 1603
Sociální sítě 662 676
Odkazující weby 496 452
Další zdroje 216 129
Celkem 9929 8393

Vzhledem k tomu, že únor byl o tři dny kratší než leden, tak průměrná denní návštěvnost klesla pouze o dvacet lidí, ač to na první pohled vypadá na větší prodpad. Změna se týkala vesměs návštěvnosti z vyhledávačů, ostatní zdroje si udržují svoji stabilní hladinu návštěvnosti.

Fanoušci a odběratelé

Kanál Leden 2014 Únor 2014
Facebook stránka Magazín Portiscio 1285 1309
Twitter Magazín Portiscio 273 278
Twitter Zdeněk Hejl 950 969
Google+ Magazín Portiscio 112 112
Pinterest Zdeněk Hejl 475 502
RSS 191 188
Odběr článků emailem 94 90

Nejrychleji rostoucím komunikačním kanálem je neustále Pinterest. Pravidelně měsíčně získávám okolo 30 nových followerů. Nárůst followerů je rozhodně spojen s tím, že pravidelně každý týden vybírám zajímavé infografiky a publikuji je zde na blogu i na svém Pinterest účtu.

Pozvolnější nárůsty sleduji u osobního Twitter účtu, kde se již pomalu blížím k tisícovce followerů, a u Facebook stránky Magazínu Portiscio. Ostatní kanály víceméně stagnují.

A jak se dařilo v únoru při blogování vám? Napište mi komentář do diskuze pod článkem.Komentáře

 1. napsal

  Osobně nebloguji, jelikož se věnuji spíše stavbě webů na různá témata a to mi zabere dost času, ale rád čtu podobné články, které hodnotí jednotlivé měsíce a jsem rád, že jsem objevil i tento blog, kde to také tak funguje. Rád si totiž přečtu o úspěchu, nebo neúspěchu druhého, jelikož se v tom dají vždy najít nějaká užitečná pozitiva a to mě motivuje do další práce. Takže díky za tento článek a těším se na další.

   • napsal

    Ahoj Zdeňku, překvapuje mne, že jsi z portfolia sociálních sítí vynechal „LinkedIn“, z Tvého hlediska v něm nevidíš potenciál? Přeci jen na něj chodí lidé, kteří hledají své kolegy či obchodní partnery což by se ti určitě mohlo někdy hodit 🙂

    Měj se OK

    Fin

    • napsal

     LinkedIn nevynechávám, jsem na něm také aktivní – http://www.linkedin.com/in/zdenekhejl. Mám přes 300 kontaktů, jsem v několika desítkách skupin, mám vyzkoušeno publikování na LinkedIn, správu firemních stránek i různé typy reklam na LinkedIn a poměrně často komunikuji přes LinkedIn zprávy. LinkedIn má rozhodně potenciál.

     V přehledu sociálních sítí osobní účet na LinkedIn nemám, stejně jako tam nemám osobní Facebook či Google+ účet. Počty fanoušků/kontaktů/followerů u osobních účtů nemají pro mě nějakou závažnější hodnotu.

     LinkedIn skupinu pro Magazín Portiscio jsem nezakládal, protože skupin o internetovém marketingu je dostatek a lidé v nich moc nekomunikují. Z podobného důvodu jsem se nepouštěl do tvorby Google+ komunity. Ale co není, může být. Ale v nejbližší době na to rozhodně nebudu mít čas – chce to trochu promyslet celkovou koncepci využívání sociálních sítí, ať to má pro lidi význam.

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku