Magazín Portiscio v únoru 2013

Magazín Portiscio v únoru 2013

Pokud čtete Magazín Portiscio pravidelněji, tak jste si nejspíš všimli, že jsem před měsícem vydal zhodnocení fungování webu a aktivit okolo něj za měsíc leden. Jednalo se o první měsíční vyhodnocení Portiscia a přimělo mě k tomu několik zajímavých událostí, které se během ledna staly (Facebook kampaně, vysoká návštěvnost, spuštění nové rubriky Co mě zaujalo).

Podobné vyhodnocení budu publikovat na konci každého měsíce, ať vy i já vidíme, kam se Magazín Portiscio ubírá a co se podařilo a co ne. A teď už hurá na únor 2013.

Živě z konference Internet Marketing 2013

Jak jsem sliboval v závěru lednového shrnutí, tak se také stalo. Nejenom, že jsem navštívil na začátku února výbornou konferenci Internet Marketing 2013 v Olomouci, ale také jsem z ní přinesl přímo zde na Portisciu živý textový přenos. Než jsem se na samotnou konferenci vydal, musel jsem nejdřív vymyslet, jak zde na blogu publikovat informace z konference v „reálném čase“.

Věděl jsem, že si na konferenci budu brát jenom iPad, takže ťukání poznatků z jednotlivých přednášek přímo sem na blog by nebylo ideální, protože bych se jen těžko soustředil na psaní i na přednášejícího. Bylo potřeba zvolit jednodušší cestu, jak zachytit důležité informace a přitom vše nepsat sám.

Storify: Nástroj pro vytváření informačních streamů

Řešením se nakonec stala služba Storify. Storify je dostupné jak na webu, tak i prostřednictvím aplikace pro iPad, a umožňuje vytvářet informační streamy z tweetů, Facebook statusů, YouTube videí, obrázků, textů a dalších elementů. Při vytváření streamu jsem využíval svoje vlastní tweety i tweety jiných uživatelů s hashtagem #mkt2013, což byl oficiální hashtag konference. Vše se ve Storify tvoří jednoduchým přetahováním tweetů (či jiných statusů) z vyhledávání do informačního streamu.

Storify: Vytváření streamu na iPadu

Do článku na blogu jsem jen vložil jednoduchý kód, který zajišťoval zobrazení aktuální verze streamu přímo v článku. Tj. na iPadu jsem postupně tvořil a doplňoval informační stream a poté, co jsem jej z iPadu publikoval, tak i zde ve článku byla dostupná jeho aktuální verze. Velmi prosté. Storify rozhodně doporučuji vyzkoušet.

Poznámky ze semináře Podnikání a marketing v 21. století

Ačkoliv jinak většinou nenavštěvuji živé konference, školení či semináře, tak na přelomu ledna a února jsem byl na dvou takových akcích. První byla již zmíněná konference Internet Marketing 2013 v Olomouci a tou druhou byl seminář Podnikání a marketing v 21. století, který pořádal v Brně Know How Klub, resp. společnost EF1. Tento jednodenní seminář vede Filip Dřímalka a probíhá pravidelně v Brně, Praze a Ostravě. Přečtěte si moje zhodnocení celé akce a možná zjistíte, že by tento seminář mohl být zajímavý i pro vás. V článku najdete sedm důvodů, proč by tato akce mohla být pro vás přínosem.

Tento seminář je vhodný pro majitele menších firem, kteří se chtějí naučit, jak je možné využívat nejnovějších technologií pro zefektivnění fungování firmy a pro zvýšení spokojenosti zákazníků/klientů. Na své si přijdou samozřejmě i freelanceři (pracovníci na volné noze).

Největšímu zájmu se ale těšily myšlenkové mapy (mindmapy), kterou jsou součástí článku a obsahují ve zhuštěné formě některé moje poznámky ze semináře.

Mindmapa Trendy v podnikání

 
Mindmapy jsem vytvářel prostřednictvím aplikace iMindMap na iPadu (má i desktopovou a webovou verzi). Pokud jste myšlenkové mapy ještě nikdy nepoužívali, tak rozhodně doporučuji vyzkoušet – jsou ideální pro zaznamenávání informací ze schůzek, porad, školení či pro školní poznámky. Navíc nejste dopředu vázáni na žádný konkrétní nástroj. Myšlenkové mapy můžete totiž stejně dobře vytvářet na počítači, na tabletu nebo tužkou na papír.

Co se povedlo

Daří se mi i nadále udržovat druhou tvář Portiscia – jeho existenci na sociálních sítích. Pravidelně každý týden se mi daří publikovat na sociálních sítích několik desítek odkazů na zajímavé články o internetovém marketingu z celého světa. Pokud chcete být průběžně informováni o těchto článcích, sledujte Portiscio na Twitteru, Facebooku nebo Google+. Všechny odkazy z předchozího týdne najdete vždy v pondělí v článku ze série Pondělní čtení.

Daří se mi také neustále zvyšovat množství fanoušků Facebook stránky. K dnešnímu dni má Portiscio téměř 700 fanoušků, což je meziměsíční nárůst o cca 200 členů. 

Co se nepovedlo

V lednovém shrnutí jsem si dal předsevzetí, že každý týden budu publikovat alespoň dva články do rubriky Co mě zaujalo. To se mi bohužel nepodařilo – za celý únor jsem publikoval v této kategorii jenom jeden článek – 40 inbound marketing blogů, které byste měli pravidelně číst

Budu si muset také vytvořit nějaký pevnější publikační plán, protože tvorba ryze autorských článků začíná v poslední době na Portisciu upadat. Mám sice po ruce seznam několika desítek témat na vlastní články, ale pokud si to nedám do pevného rámce, tak z toho moc článků nevznikne:)

Takže na další měsíce mám sám pro sebe radu – vytvořit si dlouhodobější publikační plán, držet se ho a prokládat jej zajímavými články do rubriky Co mě zaujalo. Tak mi držte palce, ať se té své rady držím:)

A jak se dařilo v únoru vašim internetovým projektům? Napište mi do diskuze pod článkem.Komentáře

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku