Magazín Portiscio v roce 2012

Magazín Portiscio v roce 2012

Co se stalo během roku 2012

Na Portisciu proběhlo během loňského roku několik změn. Na první pohled nejviditelnější je změna designu webu. Nový design je velmi jednoduchý, bez grafických kudrlinek, zaměřený primárně na prezentaci obsahu a je také responzivní, tj. že vzhled webu se mění v závislosti na šířce obrazovky, resp. šířce okna prohlížeče. Na obrázku níže vidíte původní vzhled webu.

Původní vzhled Magazínu Portiscio

Druhá změna se týkala zaměření a formy článků. Články jsou nyní zaměřeny více prakticky a řeší konkrétní problémy čtenářů. Informace o tom, jaké problémy řeší běžní uživatelé internetu se dozvídám z emailů, které mi lidé posílají, z různých diskuzních fór, z diskuzí pod mými články nebo z klíčových slov, pomocí kterých návštěvníci přichází na web z vyhledávačů.

Abych odlišil podrobnější návody nebo aktuality od krátkých, prakticky zaměřených článků, vytvořil jsem také nové kategorie článků – SEO tipy, PPC tipy, Facebook tipy, Twitter tipy, Google tipy a Pinterest tipy. Tyto kategorie budu samozřejmě dále průběžně doplňovat novými články.

Druhou tváří Portiscia jsou jeho aktivity na sociálních sítích. V roce 2012 jsem začal pravidelně publikovat odkazy na zajímavé články o internetovém marketingu na Twitteru, Facebooku a Google+. Zajímavé infografiky můžete najít na mém Pinterest profilu.

Výběr nejzajímavějších článků za uplynulý týden jsem začal každé pondělí publikovat přímo na blogu pod názvem Pondělní čtení o internetovém marketingu.

10 nejčtenějších článků za rok 2012

Mezi nejčtenější články v uplynulém roce patří především články, které radí, jak zrušit účty na nejpoužívanějších sociálních sítích a články, které se věnují používání Facebook skupin a Facebook stránek. Problematice Facebook stránek a Facebook skupin se hodlám v roce 2013 věnovat důkladněji, protože se jedná o velmi často používané funkce Facebooku a spousta uživatelů má problémy s jejich efektivním používáním.

10 nejnavštěvovanějších kategorií za rok 2012

Mezi nejnavštěvovanější kategorie článků patřily v roce 2012 podle očekávání kategorie zabývající se sociálními sítěmi. Další význačnější skupinu tvoří články z kategorií věnovaných propagaci webu (SEO, linkbuilding, vyhledávače). Takovéto rozdělení pozornosti čtenářů se dalo čekat, protože nejvíce článků se zabývá právě sociálními sítěmi a následně pak propagací webu. V popředí žebříčku popularity se drží také kategorie Návody, která seskupuje všechny články napříč tématy, které pomáhají čtenářům řešit konkrétní problém.

Co plánuji na rok 2013

Základem je samozřejmě stabilizovat aktuální úroveň aktivit:

 • publikovat na blogu praktické, vizuálně bohaté návody, které budou řešit konkrétní problémy reálných uživatelů internetu,
 • publikovat pravidelně na sociálních sítích odkazy na zajímavé informační zdroje o internetovém marketingu.

Portiscio 2012-2013

Tím ale pochopitelně nechci končit. Chtěl bych v roce 2013:

 • publikovat rozsáhlejší návody, jak využívat nástroje pro podporu internetového marketingu (ať už ve formě článků nebo ebooků),
 • články s tipy a návody doplnit o videa, která budou krok za krokem uživateli pomáhat s vyřešením problému,
 • publikovat anotace k zajímavým zahraničním článkům přímo na webu Portiscio,
 • spustit poradnu pro běžné internetové uživatele a začínající podnikatele na internetu.

Kromě prací na Portisciu plánuji během roku 2013 také oživit blog Tvoříme obsah (věnovaný blogování a tvorbě obsahu) a spustit blog Elektronická kancelář (zaměřený na software a služby, které umožňují efektivější práci – kancelářské balíky, cloudové služby, time management, práce s dokumenty atd.).

A jaké plány máte na rok 2013 vy se svými projekty? Budu rád, když mi napíšete svůj komentář do diskuze pod článkem.Komentáře

  • napsal

   Díky Sašo. Všiml jsem si, že v některých komentářích ne úplně souhlasíte s tím, co jsem napsal. Ale to je správně, od toho komentáře jsou. Navíc i já si z toho můžu vzít zpětnou vazbu.

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku