Magazín Portiscio v květnu 2013

Magazín Portiscio v květnu 2013

Pokud čtete Magazín Portiscio pravidelněji, tak jste si nejspíš všimli, že jsem od ledna tohoto roku začal měsíčně vydávat zhodnocení fungování webu a aktivit okolo něj – lednové zhodnoceníúnorové zhodnoceníbřeznové zhodnocení a dubnové zhodnocení.

Podobné vyhodnocení budu i do budoucna publikovat na konci každého měsíce, ať vy i já vidíme, kam se Magazín Portiscio ubírá a co se podařilo a co ne. A teď už se pojďme podívat na to, co se stalo v květnu 2013.

Publikování maximálního množství článků

Jak jsem si předsevzal v minulém reportu, snažil jsem se v květnu publikovat maximum článků, co se mi podaří. První třetinu měsíce se mi podařilo publikovat denně, později už frekvence trochu klesala. Ale i tak jsem nakonec publikoval 20 článků (9 přehledových a 11 autorských), což je poměrně slušné číslo na to, že předchozí měsíc jsem publikoval 8 článků, z čehož 7 bylo přehledových a pouze jeden autorský.

Návštěvnost Magazínu Portiscio za uplynulý rok

To se samozřejmě kladně projevilo na návštěvnosti webu. Návštěvnost se zvýšila meziměsíčně o téměř 50 % – z 7565 na 11224 – což činí přibližně 360 návštěvníků denně v průběhu května. Na tom mají samozřejmě zásluhu i další aktivity na webu. Podrobnější informace o návštěvnosti jsou dostupné níže v článku.

V RSS kanálu pouze anotace článku

Druhou věcí, která se podílela na nárůstu návštěvnosti, je fakt, že jsem do RSS kanálu přestal zasílat celé články a ponechal v RSS pouze anotace článků.

Magazín Portiscio: Využívání RSS kanálu

Úspěšné články

V rámci května se podařilo vydat několik článků, které jsou na poměry Portiscia docela úspěšné. Jedná se o tyto tři:

Psychologie barev: 100 sdílení článku

Účast na konferenci Ecommerce Forum 2013

Díky své aktivitě na sociálních sítí a díky psaní Portiscia jsem byl pozván, abych se zdarma zúčastnil konference Ecommerce Forum 2013, které se konala 30. 5. 2013 v Praze. Konferenci jsem zde na Portisciu i na Twitteru na oplátku řádně zpropagoval – viz Pozvánka na Ecommerce Forum 2013 a Jaké to bylo na Ecommerce Forum 2013.

OREA Hotel Pyramida

Magazín Portiscio v číslech

Návštěvnost

Zdroj návštěvnosti Duben 2013 Květen 2013
Vyhledávače 4567 4373
Přímá 1722 3034
Sociální sítě 733 2644
Odkazující weby 426 878
Další zdroje 117 295
Celkem 7565 11224

Z tabulky je patrný výrazný nárůst návštěvnosti oproti dubnovým hodnotám. Jak již bylo zmíněno výše, jedná se o téměř 50% nárůst návštěvnosti. Zásadní vliv na to mělo časté publikování článků. 

Oproti dubnu se výrazně změnily počty návštěvníků přiváděných jednotlivými kanály. Návštěvnost z vyhledávačů zůstala na podobné úrovni, což značí konstantní zájem i pozice ve vyhledávačích u staršího obsahu. Kanály přivádějící návštěvnost pro aktuální články – přímá návštěvnost a sociální sítě – šly výrazně nahoru. Přímá návštěvnost se zvýšila o 76 % a sociální sítě přivedly o 260 % více návštěvníků než v dubnu.

Pokud se mi podaří v červnu publikovat podobné množství článků, očekávám návštěvnost mezi 10000 a 13000 za měsíc.

Fanoušci a odběratelé

Kanál Duben 2013 Květen 2013
Facebook stránka Magazín Portiscio 909 984
Twitter Magazín Portiscio 210 219
Twitter Zdeněk Hejl 782 818
Google+ Magazín Portiscio 96 98
Pinterest Zdeněk Hejl 187 232
RSS 304 312
Odběr článků emailem 61 70

Primárními kanály, pomocí kterých komunikuji, jsou neustále Facebook stránka Magazínu Portiscio a osobní účet na Twitteru. Očekával jsem, že Facebook stránka již bude mít v době psaní tohoto reportu přes tisíc fanoušků, ale budu si muset ještě pár dní počkat 🙂 

Velmi zajímavě se rozvíjí také můj Pinterest profil, na kterém se mi podařilo zvýšit počet fanoušků během měsíce o 25 %. Nárůst fanoušků je způsoben publikováním nedělního přehledu zajímavých infografik a především také publikováním článku Psychologie barev.

Prozatím příliš aktivně nepracuji na budování emailového seznamu, a proto nejsou hodnoty v kolonce počtů odběrů článků emailem nijak závratné. V průběhu tohoto roku to zkusím napravit.

Co plánuji do budoucna

Pochopitelně budu pokračovat v tom, co vím, že dobře funguje:

  • publikování odkazů na zajímavé články na Facebooku, Twitteru, Google+ a LinkedInu,
  • publikování zajímavých infografik na Pinterestu,
  • publikování článků v rubrikách Infografiky na neděli a Pondělní čtení,
  • publikování alespoň 20 článků měsíčně.

Mám připravená i nějaká další rozšíření obsahu Portiscia, ale jsou zatím ve fázi návrhu a nevím, kdy se mi je nakonec podaří realizovat 🙂

A jak se dařilo v květnu při blogování vám? Napište mi komentář do diskuze pod článkem.Komentáře

  1. napsal

    Jen tak dále a ať odhodlání vydrží. I přehledové články jsou velmi užitečné. Jen nechápu, jak 20 článků mohlo zvednou návštěvnost o 50 procent ?

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku