Magazín Portiscio v červnu 2013

Magazín Portiscio v červnu 2013

Pokud čtete Magazín Portiscio pravidelněji, tak jste si nejspíš všimli, že jsem od ledna tohoto roku začal měsíčně vydávat zhodnocení fungování webu a aktivit okolo něj – lednové zhodnoceníúnorové zhodnoceníbřeznové zhodnocenídubnové zhodnocení a květnové zhodnocení.

Podobné vyhodnocení budu i do budoucna publikovat na konci každého měsíce, ať vy i já vidíme, kam se Magazín Portiscio ubírá a co se podařilo a co ne. A teď už se pojďme podívat na to, co se stalo v červnu 2013.

Moje první video

Na začátku června jsem se rozhodl, že si vyzkouším natočit video. Začal jsem velmi jednoduše. Připravil jsem videodoplněk pro svůj článek o možnostech editování Twitter profilu. Video je dostupné jak ve článku, tak i přímo na YouTube. K záznamu videa jsem použil nástroj Snagit.

To, co se mi na obecně na videozáznamech líbí, je skutečnost, že to, co bych v textu popisoval třeba hodinu, tak se dá názorněji pomocí videa zachytit v řádu minut nebo pár desítek minut. Hodlám tedy s videem v budoucnu experimentovat.

Seznam Day v Brně

V půlce června jsem s kolegy z Optimia navštívil brněnskou konferenci Seznam Day, kterou pořádala agentura Acomware společně se Seznamem.

Výhled z terasy OREA Santon

Z konference jsem pravidelně tweetoval a přehled všech tweetů i další informace o konferenci naleznete v samostatném článku.

Plnění předsevzetí

Červen nebyl pro plnění předsevzetí týkajících se počtu publikovaných článku a aktivit na sociálních sítích příliš vhodný měsíc, protože jsem část měsíce strávil z různých důvodů mimo domov a neměl jsem příliš času se blogu věnovat. Místo plánovaných minimálně 20 článků jsem jich nakonec publikoval pouze 11.

Poučení do budoucna: Mít v záloze připravených 10 – 15 článků, které je možné odkudkoliv a kdykoliv publikovat.

Magazín Portiscio v číslech

Návštěvnost

Zdroj návštěvnosti Květen 2013 Červen 2013
Vyhledávače 4373 4027
Přímá 3034 2032
Sociální sítě 2644 789
Odkazující weby 878 583
Další zdroje 295 167
Celkem 11224 7598

Z tabulky je patrné, že v červnu došlo ke znatelnému poklesu návštěvnosti. Hodnoty jsou podobné, jako by v dubnu 2013. Je to jednoznačně dáno tím, že jsem tolik nepublikoval.

Poučení do budoucna: Množství publikovaných autorských článků jednoznačně významně ovlivňuje množství návštěvnosti.

Fanoušci a odběratelé

Kanál Květen 2013 Červen 2013
Facebook stránka Magazín Portiscio 984 1081
Twitter Magazín Portiscio 219 227
Twitter Zdeněk Hejl 818 858
Google+ Magazín Portiscio 98 96
Pinterest Zdeněk Hejl 232 251
RSS 312 393
Odběr článků emailem 70 76

Mezi hlavní komunikační kanály stále patří Facebook stránka Magazínu Portiscio a osobní účet na Twitteru. Facebook stránka také dosáhla zajímavého milníku tisíce fanoušků. 

Magazín Portiscio má 1000 fanoušků na Facebooku

Zajímavý je také výrazný nárůst odběratelů blogu prostřednictvím RSS. Nejsem si jistý, jestli se opravdu tolik lidí přihlásilo k odběru nebo jde spíše o změny způsobené tím, že uživatelé začali ve větším počtu využívat nové čtečky z důvodu ukončení činnosti Google Readeru. Řekl bych, že z větší části to bud způsobeno právě tou druhou variantou.

Co plánuji do budoucna

Opět budu pokračovat v tom, co vím, že dobře funguje:

  • publikování odkazů na zajímavé články na Facebooku, Twitteru, Google+ a LinkedInu,
  • publikování zajímavých infografik na Pinterestu,
  • publikování článků v rubrikách Infografiky na neděli a Pondělní čtení,

Jako výzvu si dávám publikování více článků a větší zapojení videa do článků. Vím, že léto bude pro mě poměrně dost pracovně náročné, tak radši nic neslibuji 😀

A jak se dařilo v červnu při blogování vám? Napište mi komentář do diskuze pod článkem.Komentáře

  1. napsal

    U mě byl červen celkem nic moc a to i přesto, že jsem byl poměrně aktivní, co se týká tvorby. Podle mě je to dané i tím, že se výrazněji zlepšilo počasí, které lidi odvane někam ven (to i mě vždy), ale také tím, že byli povodně, tak lidi mají jiné starosti, než brouzdat někde na internetu.

    Jinak gratuluji k překročení hranice 1 000 fanoušků na FB stránce ;-).

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku