Magazín Portiscio v březnu 2013

Magazín Portiscio v březnu 2013

Pokud čtete Magazín Portiscio pravidelněji, tak jste si nejspíš všimli, že jsem od ledna tohoto roku začal měsíčně vydávat zhodnocení fungování webu a aktivit okolo něj – lednové zhodnocení, únorové zhodnocení.

Podobné vyhodnocení budu i do budoucna publikovat na konci každého měsíce, ať vy i já vidíme, kam se Magazín Portiscio ubírá a co se podařilo a co ne. A teď už se pojďme podívat na to, co se stalo v březnu 2013.

Nová rubrika Infografiky na neděli

Vzhledem ke vzrůstající oblibě infografiku a neustálému růstu využívání vizuální sociální sítě Pinterest jsem se rozhodl pro zavedení nové rubriky článků – Infografiky na neděli. Články v této rubrice pravidelně každou neděli přináší přehled zajímavých infografik o internetu, technologiích a internetovém marketingu, na které jsem v průběhu týdne narazil.

Aktuálně jsou dostupné tři přehledové články:

Infografiky, které uvádím v těchto článcích, jsou dostupné také na mém Pinterest profilu, který obsahuje v současnosti 35 nástěnek s 389 infografikami a sleduje ho 156 uživatelů.

Zdeněk Hejl na Pinterestu

Nově si můžete mnou vybrané infografiky prohlížet také přímo na Facebook stránce Magazínu Portiscio, konkrétně na záložce Infografiky.

Infografiky na Facebooku

Infografiky na neděli jsou společně s Pondělním čtením dvěma pravidelnými rubrikami článků, které na Portisciu vychází. Zatímco Infografiky na neděli obsahují odkazy na zajímavé infografiky, v rámci Pondělního čtení získáte přehled nejzajímavějších článků o internetovém marketingu, na které jsem narazil v průběhu předchozího týdne.

V březnu vyšly v rámci Pondělního čtení  tyto články:

Magazín Portiscio v číslech

Návštěvnost

Zdroj návštěvnosti Počet návštěvníků
Vyhledávače 5339
Přímá 2386
Sociální sítě 1125
Odkazující weby 521
Další zdroje 148
Celkem 9519

 

Rozložení návštěvnosti mezi jednotlivé zdroje je v průběhu času poměrně stejné. Základ tvoří návštěvnost z vyhledávačů (cca 50 – 60 %), přímá návštěvnost zahrnuje cca 20 % návštěvníků, sociální sítě generují okolo 10 – 20 % návštěvnosti a návštěvnost z dalších zdrojů se drží pod 10 %.

Fanoušci a odběratelé

Kanál Počet fanoušků/odběratelů
Facebook stránka Magazín Portiscio 814
Twitter Magazín Portiscio 194
Twitter Zdeněk Hejl 740
Google+ Magazín Portiscio 92
Pinterest Zdeněk Hejl 156
RSS 279
Odběr článků emailem 59

 

Primárními kanály, na kterých komunikuji, jsou Facebook stránka Magazínu Portiscio a Twitter účty (můj osobní účet + účet Portiscia). Nejvíce mě těší neustálý nárůst fanoušků na Facebooku. Nedávno jsem oslavil 800. fanouška.

800 fanoušků na Facebook stránce Magazínu Portiscio

Co plánuji do budoucna

Samozřejmostí je pokračování ve stávajících aktivitách na sociálních sítích a publikování článků v rubrikách Infografiky na neděli a Pondělní čtení.

Kromě nedělní a pondělní pravidelné rubriky bych v blízké budoucnosti zavedl ještě páteční rubriku nazvanou Inspirace a faily, ve které bych na konkrétních příkladech prezentoval zajímavé nápady a řešení, jak přistupovat k internetovému marketingu, a také ukázky toho, jak to rozhodně nedělat.

PS: Konečně jsem rozjel také svůj další blog nazvaný Elektronická kancelář, který bude zaměřen na rady a tipy, jak pracovat efektivněji s využitím moderních technologií. Zatím je na blogu dostupný jeden článek, ale další budou postupně přibývat. Pokud vás tato tematika zajímá, budu rád, když blog v budoucnu budete navštěvovat.Komentáře

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku