LinkedIn má vlastní tlačítko na sdílení

LinkedIn má vlastní tlačítko na sdílení

Společnost LinkedIn dnes na svém blogu oznámila, že nabízí internetové veřejnosti vlastní tlačítko pro sdílení obsahu. Tlačítko funguje na stejném principu jako tlačítka jiných sociálních sítí typu Facebook, Twitter, Digg nebo StumbleUpon. Webmaster sdílecí tlačítko LinkedIn umístí na jednotlivé obsahové stránky. Návštěvníci, kteří mají LinkedIn účet, mohou na toto tlačítko kliknout a publikovat odkaz na danou stránku prostřednictvím svého LinkedIn profilu.

Jak vypadá LinkedIn tlačítko?

LinkedIn nabízí tlačítko pro sdílení obsahu ve třech podobách:

  • vertikální s uvedeným počtem předchozích sdílení,
  • horizontální s uvedeným počtem předchozích sdílení,
  • horizontální bez uvedeného počtu předchozích sdílení.

Podoby LinkedIn sdílecího tlačítka

Není už těch tlačítek na sdílení příliš?

LinkedIn si uvědomuje, že již existuje velké množství tlačítek pro sdílení obsahu. Očekávají ale, že uživatelé budou LinkedIn tlačítko používat pro sdílení obsahu typu odborných novinek, whitepaperů, ebooků či prezentací. To jest ke sdílení odbornějšího obsahu, který by nemusel na Facebooku, Twitteru či Diggu najít vhodné čtenáře.

Čím se liší LinkedIn tlačítko od jiných?

Zatímco tlačítka pro sdílení obsahu na Facebooku a Twitteru nabízí jen jednoduché vložení odkazu, krátkého textu a popř. obrázku na vlastní profil, nabízí LinkedIn mnohem sofistikovanější možnosti sdílení. Po kliknutí na tlačítko se zobrazí následující nabídka (aktivoval jsem všechny možnosti, ať jsou vidět kompletní možnosti).

Možnosti sdílení obsahu na LinkedIn

Podobně jako pokud sdílíte obsah na Facebooku, máte i zde možnost upravit titulek a text zprávy a vybrat, jaký obrázek se bude u zprávy zobrazovat. Navíc na LinkedIn můžete přesněji specifikovat, komu budete zprávu posílat a kdo ji uvidí. Máte následující možnosti (lze použít všechny zároveň):

  • poslat jako nový status pro svůj LinkedIn profil,
  • poslat pomocí Twitteru,
  • poslat do konkrétních LinkedIn skupin,
  • poslat komukoliv formou emailu.

Slovo závěrem

To, že LinkedIn přijde časem s vlastním tlačítkem pro sdílení obsahu, bylo poměrně předvídatelné. Překvapením mohou být možnosti sdílení, které prostřednictvím tohoto tlačítka nabízí. Věřím, že si toto tlačítko také najde své místo na slunci vedle svých starších kolegů. S největší pravděpodobností se usídlí na odborných webech či webech s nabídkou práce. A jak to vidíte s budoucností LinkedIn tlačítka Vy?Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku

Vyhledávali jste

  • jak zrušit účet na linkedin
  • jak smazat účet na linkedin