Kde najít archiv stránek ve výsledcích vyhledávání na Google

Kde najít archiv stránek ve výsledcích vyhledávání na Google

Nedávno jsem si procházel dotazy, pomoci kterých se návštěvníci dostávají na tento blog z vyhledávačů. Zjistil jsem, že spousta lidí hledá informace o tom, kde najít archiv stránek ve výsledcích vyhledávání na Google. Dříve byl archiv dostupný pomocí odkazu, který se zobrazoval za URL adresou stránky.

Původní odkazy na archiv stránek ve výsledcích vyhledávání na Google

Jakmile však Google minulý rok v září inovoval zobrazování náhledů stránek ve výsledcích vyhledávání (Google Instant Previews), tak odkaz ze svého původního místa zmizel. Mnoho uživatelů má proto problém najít ve výsledcích vyhledávání odkaz pro zobrazení poslední zaindexované verze dané stránky. Postup je přitom velmi jednoduchý. 

Odkaz na poslední zaindexovanou verzi stránky ve vyhledávání Google

Ve výsledcích vyhledávání na Google stačí najet myší nad výpis konkrétní stránky. Napravo se vám zobrazí symbol dvojité šipky, na kterou stačí opět jen najet myší a zobrazí se vám náhled stránky a také odkaz Archiv, který vede na poslední zaindexovanou verzi stránky, tj. na stránku, kterou má Google uloženou ve své databází a pracuje s ní při vytváření výsledků vyhledávání.

Chcete-li rychle zobrazit zaindexovanou verzi konkrétní stránky, u které znáte její URL adresu, tak jednoduše vložte do vyhledávacího políčka Google dotaz ve tvaru cache:www.domena.cz/nazev-stranky a stiskněte Enter.

Vyhledávací operátor cache na Google

Pokud vám tento krátký návod, jak najít archiv stránek v Google vyhledávání, pomohl, budu rád, když mi napíšete komentář a budete článek sdílet na sociálních sítích.Komentáře

 1. Petr napsal

  Dobrý den, chci se informovat zda lze nějak dohledat i starší verze stránek uloženy v archivu google?

  • napsal

   Google umožňuje zobrazit pouze tu verzi stránky, kterou má aktuálně zaindexovanou. Pokud chcete zjistit, jak vypadal nějaký web dříve, tak můžete využít službu http://web.archive.org, která ukládá starší verze některých webových stránek. Požadovaný web se tam ale také vůbec nemusí nacházet. Chce to vyzkoušet.

 2. napsal

  Pěkný článek, pouze bych doporučil spíše používat operátor cache:, pro ty, kteří používají Chrome.

  Jednoduše zadáte do adresového řádku:

  "cache:URL"

  a vyjede Vám archiv dané stránky.

  • napsal

   Díky. Ano pro zobrazení poslední zaindexované verze konkrétní stránky lze použít operátor cache. Doplním i tuto variantu do článku, ať je to kompletní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku