Je SEO mrtvé? Záleží na tom, kdo to říká [INFOGRAFIKA]

Je SEO mrtvé? Záleží na tom, kdo to říká [INFOGRAFIKA]

Je SEO mrtvé? Zemřelo už dávno, nebo ho to v nejbližší době čeká? To hodně záleží na tom, kdo to říká. 

Několik pohledů, proč by SEO mohlo být už dávno mrtvé, nabízí infografika Death of SEO publikovaná na webu SEO Book.

Pokud jste SEO konzultant, tak nemusíte věšet hlavu:) Na konci infografiky se dozvíte, proč pravděpodobně SEO nikdy neumře. Jedním z hlavních důvodů, proč tu SEO bude stále, je, že vyhledávače potřebují přirozené výsledky vyhledávání.

Proč je potřebují?

Protože většinu jejich příjmů tvoří příjmy z prodeje reklamy. A pokud by neexistovaly přirozené výsledky vyhledávání, o které se bojuje v rámci SEO, tak by vyhledávače přišly o velkou část příjmů, protože nikdo nebude chtít výsledky vyhledávání, které obsahují samé reklamy. To si radši uživatelé najdou jiný způsob, jak získávat informace.

Kdy zemře SEO?

Zdroj: When will SEO die?SEO Graphic by SEO BookKomentáře

  • napsal

   Možná se změní některé postupy a přístupy k SEO, budou hrát roli trochu jiné faktory, ale ta samotná disciplína tu bude tak dlouho, jak dlouho budou existovat vyhledávače. A v současnosti nevypadá, že by měly vyhledávače nějak rychle zmizet, např. kvůli sociálním sítím, jak někteří předpovídali.

 1. napsal

  Inu já tam nějak nevidím toho běžného klienta, který SEO platí a mohl by říct např.: konverze z PPC reklamy stála X Kč a konverze z fulltextů Y Kč. Ten mi tam chybí.

  • napsal

   Samotní klienti asi ve většině případů nebudou ti, kdo budou vyřvávat, že SEO je mrtvé. K tomu nemají dostatek informací a zkušeností se SEO. Možná si na něj někdy postěžují, že jim nefunguje, tak jak si představovali, ale to jsou spíš stížnosti na „optimalizátory“ než na samotné SEO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku