Jaké to bylo na Ecommerce Forum 2013

Jaké to bylo na Ecommerce Forum 2013

Včera jsem se v Praze zúčastnil zajímavé konference Ecommerce Forum 2013. Pilně jsem z konference tweetoval a kdo mě sledoval na Twitteru, tak již nějaké informace o konferenci má. Pro všechny zde mám přehled svých tweetů a několik svých poznámek k organizaci a obsahu konference.

Pro mě byl včerejšek velice náročný den. Ve čtyři ráno jsem vstával, nasedl ve Štěpánově na osobák do Zábřeha a ze Zábřeha expresem do Prahy. A v Praze jsem si zacestoval po trase Hlavní nádraží – Muzeum – Malostranská – Malovanka. Potom od osmi do pěti na konferenci a nakonec cesta nazpět domů po stejné trase. No a o půl desáté večer jsem byl zase doma. Lehl jsem a spal 🙂

OREA Hotel Pyramida

Ale stálo to určitě za to. Mohl jsem sice zůstat doma a sledovat konferenci ve streamovaném vysílání na YouTube, ale reálná přítomnost v místě konání rozhodně není na škodu.

Co se mi na konferenci líbilo

 1. Pyramida před hotelemReprezentativní prostory v konferenčním sále v OREA Hotel Pyramida.
 2. Zajištěný oběd a průběžné občerstvení přímo v prostorách hotelu.
 3. Každý účastník měl k dispozici pevný stůl s dostačujícími rozměry. U každého stolu bylo k dispozici několik papírů, propiska a sklenice vody.
 4. Elektrické zásuvky u každého stolu. Osobně jsem nevyužil, protože můj iPad i po příjezdu domů měl ještě přes polovinu baterie 🙂 ale pro ty, co měli notebooky, to byla určitě důležitá věc.
 5. Dařilo se dodržovat časový harmonogram konference. Určitě tomu pomohlo i svolávání publika před začátkem každé série přednášek.
 6. Stabilní WiFi připojení.
 7. Přihlašovací údaje pro připojení k internetu byly dostupné na papíře u každého stolu.
 8. Pokud byl dotaz z publika, dostal tazatel mikrofon, aby ho bylo dobře slyšet (nejen přímo v sále, ale i pro potřeby videozáznamu).

Z organizačního hlediska se tedy jednalo o velice zdařilou akci. Pojďme se tedy ještě podívat, jak na tom byla konference z pohledu obsahového.

Co se dělo na Ecommerce Forum 2013

Pokud bych měl zhodnotit jednotlivé přednášky podle celkového dojmu, jaký na mě zanechaly (zajímavost tématu, vhodnost tématu, informační hodnota prezentace, vystupování řečníka), rozdělil bych je do tří skupin (výborné, dobré, špatné).

 • Výborné – Tomáš Jindříšek, Tomáš Čupr, Olga Biernátová
 • Dobré – Kamil Demuth, Michal Král, Sacha Berlik, Jiří Psota, Tadeáš Novák, Jakub Carda
 • Špatné – Aleš Michl, Martin Beneš, Ondřej Klega, Veronika Rojkovičová, Katarina Carda

Zastavil bych se na chvíli u těch špatných přednášek. Aleš Michl se zabýval makroekonomickými tématy, zadlužováním a oddlužováním států apod. Takovéto téma se podle mě příliš na ecommerce konferenci nehodí – navíc hned jako první přednáška celého programu. Katarina Carda povídala o své práci pro Facebook. Pro mě naprosto informačně prázdné, jen povídání o tom, jak je tam vše skvělé, motivující a inspirující. Nevím, co by si z toho majitelé eshopů měli odnést.

Nejhorší ale podle mě byly první tři přednášky druhého bloku konference. Jednalo se o prezentace agentur Red Media, Acomware a H1. Šlo o těžké selfpromo prezentace. Reálná informační hodnota nulová. Všude lítala čísla, procenta, stovky, tisíce, milióny … Všichni si pochvalovali, jak zrovna ta jejich kampaň výrazně pomohla klientovi. Publiku tedy byly prezentovány pouze výsledky nějakých kampaní. Nikdo neřekl, proč se rozhodli pro konkrétní řešení nebo kampaň, nebo jak postupovali při dané kampani.

Vše je samozřejmě subjektivní. Možná se vám zrovna tyto prezentace líbily. Pokud ano, tak budu rád, když mi do komentářů napíšete, co jste si z nich odnesly.

UPDATE: Na YouTube jsou již dostupná videa z Ecommerce Forum 2013.

Hlavní část článku je ve formě výpisu tweetů, které jsem publikoval v průběhu konference. Velká část z nich je doplněna i fotkami. Pokud řečník zmínil něco zajímavého nebo užitečného, snažil jsem se to zdokumentovat a dát do tweetu. Tweety jsou chronologicky seřazené. Informační hodnotu jednotlivých přednášek poznáte snadno podle počtu tweetů, které jsem během dané přednášky publikoval. Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku