Jak zrušit Twitter účet

Jak zrušit Twitter účet

V mých předchozích článcích jste se již naučili:

Tímto článkem dokončuji sérii, jak zrušit účty na nejvýznamnějších sociálních sítích současnosti. Dnes vám poradím, jak si můžete jednoduše zrušit účet na Twitteru.

Otevřete si web Twitteru a pokud nejste přihlášení, tak se přihlašte. Jakmile jste přihlášení, klikněte v pravém horním rohu nejdříve na ikonu reprezentující váš účet a poté na položku Settings.

Twitter - Uživatelské menu

Na stránce s nastavením Twitteru účtu si sjeďte až na konec stránky, kde klikněte na odkaz Deactivate my account.

Twitter - Nastavení účtu

Než se rozhodnete zrušit Twitter účet, je dobré vědět několik informací:

 • Pokud se rozhodnete zrušit Twitter účet, bude účet prvních 30 dní pouze deaktivovaný. Pokud se během těchto třiceti dní přihlásíte, bude účet znovu aktivován. Pokud se během měsíce nepřihlásíte, bude účet nadobro zrušen.
 • Pokud chcete změnit své uživatelské jméno na Twitteru, není nutné rušit celý účet. Změnu uživatelského jména je možné provést na stránce s nastavením účtu.
 • Pokud chcete okamžitě po zrušení účtu využít stávající uživatelské jméno nebo přiřazenou emailovou adresu, tak je u aktuálního účtu změňte, než ho zrušíte. Po dobu 30 dní totiž budou aktuální uživatelské jméno a emailová adresa nedostupné pro použití u jiného účtu.

Jestliže všemu výše uvedenému rozumíte, můžete kliknout na tlačítko pro zrušení účtu na Twitteru.

Twitter - Deaktivace účtu

Vyskočí na vás okno, ve kterém budete požádáni o zadání hesla ke stávajícímu Twitter účtu. Pokud jste 100% rozhodnuti, že chcete Twitter účet deaktivovat, resp. zrušit, zadejte platné heslo a klikněte na tlačítko Deactivate account.

Twitter - Potvrzení deaktivace účtu

Po úspěšné deaktivaci Twitter účtu se vám zobrazí zpráva, která vám ještě jednou zopakuje, že účet bude kompletně zrušen po uplynutí 30 dnů, a že pokud se rozmyslíte, můžete Twitter účet znovu aktivovat, pokud se během oněch třiceti dnů přihlásíte na Twitteru.

Twitter - Účet deaktivován

Líbil se vám tento návod? Pokud ano, tak budu rád, když mi napíšete do diskuze pod článkem a budete tento článek sdílet na sociálních sítích; pokud už tedy nemáte všechny účty na sociálních sítích s pomocí mých návodů zrušené. 🙂 Komentáře

 1. Veronika napsal

  Dobrý den,
  potřebovala bych si smazat účet na twitteru (z důvodu profilové fotky kterou bych ráda smazala), bohužel kontaktní e-mail k účtu už nemám a telefonní číslo z té doby také ne. Půjde ten účet vůbec smazat? Zkoušela jsem najít něco jako „nahlásit“ ale bezúspěšně.

  • napsal

   Předpokládám, že přihlásit se přímo na Twitteru asi taky nemůžete. Pak bohužel neexistuje žádné řešení vašeho problému, protože pro zrušení Twitter účtu je nutné mít přístup k emailové adrese, na kterou je váš účet napojen.

   Viz nápověda – https://support.twitter.com/articles/20169739-i-m-having-trouble-deactivating-my-account

   I lost access to the email address I used to set up the account!
   Deactivation is an action that must be taken by the confirmed account holder or by request of a confirmed account holder. Unfortunately, unless you can contact us from the confirmed email address (or have access to the verified mobile number on the account), we will be unable to deactivate the account on your behalf.

 2. napsal

  Určitě by nebylo od věci dát dohromady i článek, „jak odstranit web z Google Analytics“. Zdá se mi, že smazání nějakého webu z GA je fatamorgána.

  • napsal

   Jak si představujete smazání webu z Google Analytics?

   Pokud nechcete, aby se zaznamenávaly údaje o návštěvnosti webu do GA, tak jednoduše odstraníte měřící kód ze svého webu. Pokud chcete nadobro odebrat i historické informace přímo z webového rozhraní GA, tak jděte do administrace GA, vyberte si svůj účet, klikněte na položku Nastavení účtu a na zobrazené stránce dole vprava klikněte na odkaz Smazat účet.

 3. Ivana Janíčková napsal

  Dobrý den, velice děkuju za pomoc při rušení twitter účtu. Nejvíce bych chtěla vyzdvihnout přehledný a srozumitelný návod jak na to. Podle tohoto návodu to pochopí i úplný počítačový analfabet:-) Ještě jednou moc díky!!!

 4. peter castor napsal

  Dobry den pane Hejl
  Moc vam za pomoc po ,precteni vaseho clanku,na zruseni konta twitter.
  preju vam hodne dalsich uspechu,pri pomoci tem druhym co ju potrebujou,
  o proti vsudy pritomne lidske vychytralosti,hamiznosti a lidske blbosti,
  co se v poslednich nekolika stoletich usidlila a temer zdomacnela v lidskych
  hlavach po cele nasi prekrasne Zemi.
  peter castor

 5. Martin napsal

  Z jakých koly důvodu jsem už nechtěl svůj účet na twitter,nevěděl jsem ale jak na jeho deaktivaci.Váš návod mi pomohl.Je srozumitelně podán a z velkou pomocí přiložených obrázků jak přesně postupovat.Děkuji tedy za 100% pomoc.

  • Petra Nováková napsal

   No já si ten účet chci smazat, protože se mi tam někdo naboural a nevědomky posílám ostatním zavirované stránky s textem " Hello some person is making really bad rumors about you… " atd. 🙂

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku

Vyhledávali jste

 • jak zrusit twitter
 • jak zrušit účet na twitteru
 • jak smazat twitter
 • jak odstranit účet na twitteru