Jak zrušit skupinu na Facebooku

Jak zrušit skupinu na Facebooku

Jste správcem Facebook skupiny a chtěli byste ji zrušit? Ale nevíte jak? Právě pro vás jsem připravil jednoduchý návod, jak zrušit skupinu na Facebooku.

Co je potřeba pro zrušení Facebook skupiny

Abyste mohli zrušit skupinu na Facebooku, musí být splněny dvě podmínky.

 1. Musíte být posledním členem skupiny.
 2. Musíte být zakladatelem skupiny nebo správcem skupiny, kterou její zakladatel dobrovolně opustil.

Jak se stát posledním členem Facebook skupiny

Jste-li správcem skupiny na Facebooku a potřebujete ji zrušit, je nutné nejdříve odstranit všechny stávající členy skupiny

Klikněte na odkaz Počet členů v pravé části stránky, abyste si zobrazili seznam členů skupiny.

Jak zobrazit členy Facebook skupiny

Poté postupně u jednotlivých členů skupiny klikněte na ikonu ozubeného kolečka a vyberte položku Remove from Group (z nějakého důvodu je tato položka anglicky). Takto odstraňte všechny ostatní členy skupiny.

Odstranění člena Facebook skupiny

Jak definitivně zrušit skupinu na Facebooku

Jakmile jste posledním členem Facebook skupiny, klikněte v pravém horním rohu na ikonu ozubeného kolečka a vyberte položku Opustit skupinu.

Jak opustit Facebook skupinu

Zobrazí se vám dialogové okno, ve kterém musíte potvrdit, že chcete opustit Facebook skupinu a že jste si vědomi, že po vašem odchodu bude skupina zrušena.

Jak odstranit skupinu na Facebooku

Závěrem

Líbil se vám tento návod? Pokud ano, tak budu rád, když jej budete sdílet se svými přáteli prostřednictvím sociálních sítí.

Pokud máte nějaké dotazy k článku nebo jste narazili na nějaké problémy při rušení skupin na Facebooku, tak mi napište komentář.Komentáře

 1. Kristýna napsal

  zdravím šla jsems dle manuálu a jediné co mi to nabízí ,, Jste si jistý, že se chcete vzdát administrátorských práv a opustit Pivovarský šenk? Funkce admina bude navržena ostatním členům ve skupině. ,,
  plus jsem tAam jako jediný člen a zároveň správce a ukazuje mi to členy 2

 2. Alena Rozsypalová napsal

  Dobrý den, potřebujeme zrušit skupinku, jsme 3 adminky. Odhlásily jsme členy, co se nám ukázaly v nabídce členů, ale stále nám zůstává počet 12 v členech, ale v nabídce je nevidíme. Nelze je teda odstranit. Jak máme postupovat? Prosím o radu. Vím, že ještě musíme i my tři odejít, ale pořád jich 9 zůstává a my nevíme o koho se jedná. Navíc je i jeden člen v blokovaných, ale po rozkliknutí se žádné jméno neukáže. Děkuji za radu, Rozsypalová

 3. pedro napsal

  udělal jsem vše jak je napsáno,jako poslední jsem se odhlásil ze skupiny,ale skupina zůstala na FB bez členů!

 4. štefan napsal

  Dobrý den,mám podobný problém ako Alice. Ale mne sa tam ozubené kolečko neukazuje.Ako dalej?

 5. napsal

  Dobrý den, chtěla jsem ze zeptat, jak zruším skupinu v případě, že jsem se omylem odhlásila z pozice správce a v tuto chvíli tam žádný správce není.
  Děkuji za odpověď.

  • napsal

   Klikněte v menu skupiny napravo na ikonu ozubeného kolečka a vyberte třetí položku – v angličtině je to Make me admin, v češtině to bude něco ve stylu jako Chci se stát správcem.

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku