Jak zrušit Pinterest účet

Jak zrušit Pinterest účet

Pinterest, vizuálně orientovaná sociální síť, patří mezi pět největších sociálních sítí současnosti společně s Facebookem, Twitterem, Google+ a LinkedIn. V mých předchozích článcích jste si mohli přečíst, jak zrušit účty právě na čtyřech zmíněných populárních sociálních sítích.

Pokud máte účet na sociální síti Pinterest a chtěli byste jej zrušit, tak pokračujte ve čtení tohoto článku, který vás provede jednoduchým procesem zrušení Pinterest účtu.

Nejdříve si myší najeďte na vaše jméno v pravém horním rohu a v zobrazeném menu klikněte na položku Settings.

Uživatelské menu na Pinterestu

Zobrazí se vám stránka, kde můžete provést veškerá důležitá nastavení týkající se vašeho Pinterest účtu. Nás bude zajímat možnost, která je dostupná až na konci stránky – tlačítko Deactivate account.

Nastavení Pinterest účtu

Pokud na něj kliknete tak se vám zobrazí ještě upozornění, co pro vás znamená deaktivace Pinterest účtu. Dozvíte se, že:

 • váš profil a vaše piny již nebudou dostupné na Pinterestu,
 • použitý email a uživatelské jméno nebudou po deaktivaci volně dostupné pro založení jiného účtu.

Chcete-li opravdu zrušit účet na sociální síti Pinterest, tak zaškrtněte políčko a klikněte na tlačítko Deactivate My Account.

Potvrzení deaktivace Pinterestu

Následně vám dojde email, který potvrzuje zrušení účtu. Dozvíte se taky, proč použitý email a uživatelské jméno na Pinterestu nelze použít pro založení jiného účtu. Je to kvůli tomu, že vám Pinterest umožňuje provést reaktivaci účtu. Stačí se kdykoliv přihlásit do Pinterestu pomocí použité emailové adresy a hesla.

Možnost reaktivace účtu na Pinterestu

Pokud provedete reaktivaci účtu na Pinterestu, tak se vám znovu načtou vaše dříve uložené piny a boardy, takže můžete pokračovat tam, kde jste skončili.

Máte-li jakékoliv dotazy ke zrušení účtu na Pinterestu nebo k Pinterestu obecně, napište mi do diskuze pod článkem nebo na Facebook stránku Magazínu Portiscio.Komentáře

 1. erqrqr napsal

  a kde ste zobrali ze G+ je velka socialna siet? nustava mi nic ine len zdvyhnut pravy kutik na perach a zasmiat sa nad tymto webom

  • napsal

   Zasmát se klidně můžete, v tom vám bránit nebudu:)

   Stačilo se prokliknout přes odkaz "pět největších sociálních sítí současnosti", který je na začátku článku a zjistil byste, jak je to s počty uživatelů a že Google+ rozhodně patří mezi největší sociální sítě. Nebo vám připadá plus-mínus 170 milionů (dle aktuálních čísel) uživatelů málo?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku

Vyhledávali jste

 • ako zakazat pinterest
 • jak zrušit pinterest