Jak zrušit Facebook účet v případě úmrtí uživatele

Jak zrušit Facebook účet v případě úmrtí uživatele

Dostávám poslední dobou poměrně dost dotazů, které se týkají toho, jak zrušit Facebook účet člověku, který umřel.

Dobrý den, jak máme prosím Vás zrušit účet na FC zemřelému uživateli, když nemáme přístup k heslu apod.

Dobrý den, omlouvám se, jestli jste tento dotaz již zodpovídal, ale mohl byste poradit jak zrušit facebook účet v případě úmrtí uživatele? Již jsem se o to jedno dle nějakého návodu pokoušela a kdesi o to žádala, ale po cca 2 letech stále nic. Děkuji.

Je nějaká možnost jak zrušit účet někoho kdo umřel a neznám jeho heslo?

V případě úmrtí uživatele Facebooku existují tři možnosti, co lze s účtem provést.

Co lze dělat v případě úmrtí uživatele Facebooku

V prvním případě samozřejmě není potřeba nic dělat. Pokud se rozhodnete pro jednu ze zbylých dvou možností, pokračujte ve čtení tohoto článku a dozvíte se, co je nutné udělat pro zrušení nebo zvěčnění Facebook účtu zemřelého.

UPOZORNĚNÍ: Není možné jakýmkoliv způsobem od Facebooku získat přihlašovací údaje jakéhokoliv uživatele, ani mrtvého.

Zrušení Facebook účtu zesnulého uživatele

Pokud chcete zrušit Facebook účet mrtvému uživateli, tak záleží především na tom, zda znáte jeho přihlašovací údaje na Facebook. Pokud znáte přihlašovací jméno a heslo, tak se pomocí těchto údaje přihlaste na Facebook. Následně pokračujte pomocí standardního návodu jak zrušit účet na Facebooku.

Mnohem častěji však nastane situace, že nejsou známé přihlašovací údaje zesnulého. Poté je nutné postupovat podle pravidel Facebooku.

O zrušení účtu mrtvého uživatele mohou požádat pouze nejbližší rodinní příslušníci nebo vykonavatel závěti. Vztah k zemřelému se posuzuje podle toho, k jakým dokumentům máte přístup. Požádat o zrušení účtu na Facebooku můžete pouze v případě, že můžete poskytnout rodný nebo úmrtní list, popř. úřední doklad vydaný místními úřady potvrzující, že jste zákonným zástupcem zesnulé osoby nebo správcem její pozůstalosti.

Jestliže máte dostupné tyto dokumenty, můžete přejít na stránku nazvanou Zvláštní žádost týkající se účtu zesnulé osoby, vyplnit všechny potřebné položky a odeslat žádost kliknutím na tlačítko Poslat.

POZNÁMKA: Pro odeslání této žádosti nemusíte mít sami účet na Facebook.

Žádost týkající se zemřelé osoby na FacebookuJestliže bude vaše žádost schválena, dojde ke kompletnímu odstranění účtu zemřelého z Facebooku, tj. nebude existovat jeho osobní profil a budou odstraněna všechna data, která na Facebook přidal (statusy, fotky, videa).

Zvěčnění Facebook účtu mrtvého uživatele

Zvěčnění účtu zesnulého na Facebooku je mírnější formou zrušení účtu. Zatímco při zrušení účtu jsou odstraněna všechna data týkající se daného účtu, při zvěčnění Facebook účtu zůstane zachován osobní profil mrtvého. Tento profil se pochopitelně nebude zobrazovat v návrzích na přátelství, ale přátelé ho budou moci vyhledat a zobrazit. Zeď daného Facebook profilu zůstane aktivní, aby pozůstalí mohli například psát vzpomínkové statusy.

Pokud patříte mezi rodinu nebo blízké přátele a máte dostupné potřebné dokumenty, můžete požádat o zvěčnění na stránce Zvláštní žádost týkající se účtu zesnulé osoby, tj. na stejné stránce, kde se žádá o zrušení Facebook účtu zesnulého (viz obrázek výše).

V opačném případě můžete o zvěčnění Facebook profilu požádat na stránce Žádost o zvěčnění. Stačí vyplnit jednotlivé položky a odeslat žádost kliknutím na tlačítko Poslat.

Žádost o zvěčnění Facebook účtuKomentáře

  1. Olga napsal

    Dobrý den,po zrušení účtu rodinou zemřelé osoby mě skrytě zůstává v seznamu přátek její místo jako obsazené v přátelích,ale po rozkliknutí tam nikdo není,docela mě to vadí,příklad:mám 20 přátel na stránce ,ale ve skutečnosti se mě tam objevuje 21 přátel,ale to jedno místo je nedohledatelné.jak to lze odstranit když nemáme kontakt s její bejvalou rodinou,takhle to máme všichni co nás měla přítelkyně v seznamu.děkuji za odpověď.

  2. aja napsal

    Mam dotaz,,,,Nekdo zrusil ucet na fb osobe sice zemrele ale nikdo z blizkych a ani profil rusit nechteli,,,muzete mi rict jak je to mozne??,Diky

  3. napsal

    Poněkud morbidní, leč užitečné téma 🙂 Vůbec jsem netušil, že Facebook umožňuje něco jako zvěčnění. Doufám, že tyhle nestandardní funkce nebudu muset nikdy využít. Díky za užitečný článek!

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku

Vyhledávali jste

  • Jak zrušit uživatelsky facebook