Jak změnit typ Facebook skupiny

Jak změnit typ Facebook skupiny

Dostávám v emailech a v komentářích poměrně často otázky, které se týkají možnosti změnit typ existující Facebook skupiny.

Na facebooku mám skupinu pri počte členov 400. Bola ako uzavretá a preklikla som na tajnú lebo som skúšala ako si možem pozmeniť nastavenia danej skupiny. Avšak z tej tajnej skupiny sa už nedá vrátiť na uzavretú skupinu. Skrátka nemám tam možnosť že chcem prekliknúť keby som sa rozhodla nechať verejnú, alebo uzavretú. A neviem čo s tým. ďakujem za odpoveď. 🙂

Máme založenou skupinu na facebooku a chceme tuto změnit na uzavřenou, byla založena jako veřejná. Máme přes 300 členů a když jako správce kliknu na to nastavení, nezobrazí se mi tam možnost to přepnout.

Potřebujeme změnit Ochranu osobních údajů – tak aby byla skupina Uzavřená, ale bohužel vůbec nám nenabízí žádnou změnu. Skupina má asi 1200 členů.

Možnosti změny nastavení typu Facebook skupiny (resp. nastavení soukromí Facebook skupiny) závisí na počtu uživatelů ve skupině.

Pokud je ve skupině méně než 250 členů, je možné měnit libovolně typ skupiny – otevřená, uzavřená nebo tajná. Klikněte na stránce skupiny na ikonu ozubeného kola v pravém části navigačního menu skupiny a zvolte položku Upravit nastavení skupiny. Na stránce s nastavením zvolte odpovídající typ Facebook skupiny v sekci Ochrana osobních údajů a svoji volbu potvrďte kliknutím na tlačítko Uložit.

Změna typu Facebook skupiny

Jakmile je však ve Facebook skupině 250 a více členů, je možné provést jen jednu změnu:

  • pokud spravujete otevřenou Facebook skupinu, je možné ji změnit na uzavřenou nebo tajnou,
  • pokud spravujete uzavřenou Facebook skupinu, je možné ji změnit pouze na tajnou.

Pokud máte ve skupině více jak 250 členů a přesto chcete změnit její typ, existuje jedno řešení. Je nutné odebrat potřebné množství členů, aby jejich počet klesl pod 250, změnit typ Facebook skupiny a následně zase vyhozené členy znovu přijmout. V závislosti na počtu členů se může jednat o časově velmi náročný úkol.

Doporučuji tedy nejdříve popřemýšlet o tom, jestli je aktuální typ skupiny opravdu nevhodný a je nutné ho za každou cenu změnit. Představení jednotlivých typů Facebook skupin si můžete přečíst ve článku Otevřené, uzavřené a tajné skupiny na Facebooku – Jak zvolit tu správnou?

Pokud se vám tento článek líbil, tak budu rád, když jej budete sdílet na sociálních sítích.Komentáře

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku