Jak změnit titulní obrázek Facebook skupiny

Jak změnit titulní obrázek Facebook skupiny

Facebook skupin, a různých možností jejich využití nebo řešení problémů s nimi, se týká stále více dotazů, které dostávám. Buď přímo zde v komentářích pod články, emailem nebo prostřednictvím dotazů spojených s Facebook skupinami, přes které návštěvníci přichází na tento web. Mezi jeden z častých dotazů patří „Jak můžu změnit fotku Facebook skupiny?“ nebo „Jak mám nastavit titulní obrázek Facebook skupiny?“.

Ačkoliv se jedná o velmi jednoduchou akci, chápu, že někteří správci skupin mohou mít s tímto potíže, protože na první pohled neexistuje žádné tlačítko nebo odkaz, pomocí kterého by bylo možné změnit titulní obrázek Facebook skupiny.

Nastavení a změna úvodního obrázku skupiny

Pokud se v rámci Facebook skupiny provádí první nastavení úvodní fotky, stačí najet myší na úvodní obrázek skupiny (většinou tvořený přehledem členů skupiny) a v pravém horním rohu se vám zobrazí nové menu.

Prvotní nastavení titulní fotky Facebook skupiny

Pokud již v minulosti někdo nastavil úvodní fotku skupiny, zobrazí se vám po najetí na obrázek v pravém horním rohu menu nazvané Změnit fotku skupiny.

Titulní obrázek Facebook skupiny

Možnosti nastavení úvodního obrázku Facebook skupinyJakmile na menu kliknete, zobrazí se vám čtyři položky (resp. první dvě, pokud se jedná o první nastavení fotky skupiny):

 • Vybrat z fotek ve skupině – Můžete vybrat novou titulní fotku z obrázků, které byly doposud publikovány na zdi dané Facebook skupiny nebo v některém fotoalbu v rámci této skupiny.
 • Nahrát fotku – Pokud není v rámci skupiny žádná zajímavá fotka, můžete samozřejmě nahrát i vlastní fotku, kterou máte uloženou u sebe na počítači.
 • Změnit umístění fotky – Pokud je fotka větší, než je možné na Facebooku zobrazit, tak se zobrazí pouze její část. Pomocí této funkce můžete určit, která část fotky se zobrazí.
 • Odebrat fotku – Pokud chcete smazat aktuálně použitou úvodní fotku Facebook skupiny, tak klikněte na tuto položku.

Jaké použít rozměry pro úvodní fotku skupiny

Obrázek se v záhlaví Facebook skupiny zobrazuje ve velikosti 801 x 250 pixelů.

Ideální je nahrát obrázek s většími rozměry. Facebook automaticky provede zmenšení fotky na šířku 801 px a tomu proporcionálně odpovídající výšku.

Pokud je výška obrázku větší než uvedených 250 px, můžete s obrázkem posunovat pomocí volby Změnit umístění fotky, která je umístěná ve výše popsaném menu.Komentáře

 1. Iveta napsal

  Dobrý den,dcera neinstalovala na facebooku pozadí s nějakou hudební skupinou a chtěla bych to vrátit do původního nastavení,při otevření facebooku a nevím jak.Počítač se mi velmi spomalil a nejdou na stránkách facebooku spustit žádné hry.
  Děkuji za odpověď

  • napsal

   Bohužel nevím, jaké Facebook pozadí máte na mysli. Myslíte obrázek, který se zobrazuje nahoře na stránce, když si zobrazíte svůj Facebook profil? Žádné jiné „pozadí“ se na Facebooku nedá nastavit. Nebo se jedná o pozadí, které máte nastavené přímo na ploše na počítači?

 2. napsal

  Jak je to vůbec s titulním (úvodním) obrázkem a ,,Facebookovou kompresí“, stejně jako u profilové fotky se kvalita trošku zhorší? Já mám třeba zkušenost, že profilový obrázek ve formátu .png kvalitu vůbec nezmění. Proto vždy nahrávám obrázek v .png.
  Forest nedávno publikoval Kritika – Kavárna Pod hodinami

Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku

Vyhledávali jste

 • na fb obrazek