Jak zjistit kdo reagoval na moje tweety

Jak zjistit kdo reagoval na moje tweety

Pokud využíváte sociální síť Twitter, určitě vás zajímá, jak ostatní uživatelé reagují na vaše tweety.

Existují tři základní způsoby, jak to zjistit:

Nastavení emailových notifikací na Twitteru

Nastavit si emailové notifikace na Twitteru je velmi jednoduché. Nejdříve si otevřete stránku s nastavením svého Twitter účtu.

Uživatelské menu na Twitteru

V levém menu si následně zvolte položku Email notifications. Otevře se vám stránka, na které si můžete nastavit, jaké typy notifikací vám budou na email chodit.

Nastavení emailových notifikací na Twitteru

Můžete si nechat zasílat zprávy, pokud:

  • někdo označí váš tweet za oblíbený,
  • někdo retweetuje váš tweet,
  • někdo odpoví na váš tweet nebo vás zmíní ve svém tweetu,
  • získáte nového followera,
  • vám někdo napíše zprávu (direct message).

Dále si můžete nechat zasílat zajímavé tweety a články od lidí, které sledujete a které byly často zmíněny nebo retweetovány. Nakonec si můžete nastavit, jaké informace o Twitteru samotném si necháte zasílat.

Sledování Twitter interakcí přímo na webu

Druhou možností, jak být neustále v obraze a vědět, kdo reaguje na vaše tweety, je využít přímo webového rozhraní Twitteru. Klikněte v horní liště na odkaz Connect a získáte na záložce Interactions přehled o tom, kdo se stal vaším novým followerem, kde retweetoval vaše tweety a také kdo si přidal některý váš tweet do oblíbených, a na záložce Mentions se dozvíte, kdo odpověděl na vaše tweety nebo kdo se o vás zmínil ve svém tweetu.

Kdo reagoval na moje tweety

Monitoring zmínek na Twitteru pomocí specializovaných nástrojů

Další možností je využít některých specializovaných nástrojů a služeb pro monitoring sociálních sítí. Já osobně například používám pro správu sociálních sítí nástroj HootSuite. V něm si můžu nastavit různé panely, ve kterých můžu sledovat, kdo se o mě zmínil ve svém tweetu nebo které moje tweety byly retweetované. Výhodou HootSuite je, že můžu vše sledovat u více svých Twitter účtů.

Monitoring sociálních sítí v HootSuite

Závěrem

Sledujete, jak lidé reagují na vaše tweety? Využíváte emailových notifikací z Twitteru? Nebo využíváte webového rozhraní Twitteru pro zjištění interakcí?

Já využívám emailové notifikace, abych co nejpohodlněji zjistil, že někdo reagoval na moje tweety. Zároveň mám poté nastavený HootSuite, abych viděl přehled posledních zmínek a retweetů týkajících mých Twitter účtů.Trackbacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Chci být informován o nových komentářích k tomuto článku